Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Setup


T S

Kérdés

Hello mindenki!

Én Ableton-nal írok zenét de a rendszerem- 
Intel pentium dual cpu e2200 2.20 ghz 2.20 ghz, Gigabyte GA-P35C-DS3R , Ati radeon hd 2600 xt video card, 2 GB ddr2 Ram, Asus VW222S 22” monitor, Alesis m1 active 520 monitorok, Evolution UC 33 e.
-már nem kielégítő ezért kérlek osszatok meg tapasztalataitokat velem mert az egészet újjá akarom építeni - a nagy kijelzős monitorom kivételével - a spórolt pénzemből.
Anno az akkor megtakarított pénzemet is gépre költöttem. Olyat szeretnék ami el fog bírni sok műveletet Ableton-ban. De gondolom ha veszek Apple-t az is előbb utóbb elavul.

Amire gondoltam és amiket ajánlottak:
Macbook RETINA 15”, RME BABYFACE hangkártya, Esi keycontrol 49 xt midi billentyű. Monitorhangfalat:Martin Audio, Genelec, Mackie-t ajánlottak. KRK van szinte mindenhol.

Kérdéseim:
1. Elég a Macbook Pro 15” (8 GB RAM tud max) a zeneíráshoz vagy inkább a Retina-s a jobb (amiben 16 GB van) ? 
Ha a Macbook Pro 15” –t venném nem tudom bővíteni 16 gigára és ha ezekkel rendelem meg 2.7GHz Quad-core Intel Core i7, NVIDIA GeForce GT 650M with 1GB GDDR5 memory, 8GB 1600MHz DDR3 SDRAM - 2x4GB, 512GB Solid State Drive
ami a retinás alapfelszereltségének felel meg akkor már meg is haladta a retinás árát.
Nem kell nekem a szép grafika nagy felbontásnál kisebbek lesznek a méretek.

Vagy Macbook Air 512 GB FLASH drive 8GB RAM viszont gyenge proci 2.0GHz Intel Dual-Core Core i7, Turbo Boost up to 3.2GHz? Erre azért gondoltam, mert monitorom az van, elég 13” is.

Vagy Mac Pro? Az viszont nem érhető el.
Imac?  21,5 ’’ –nál csak Fusion drive elérhető Flash Drive-ot nem lehet vele.
Mac mini? 2.6GHz Quad-Core Intel Core i7 az eleg jo proci a célnak? 16 GB ram lehet.

Egy szó mint száz zeneíráshoz mennyi memória kellene és milyen proci? Olyan rendszerre gondoltam, ami bírja a nagyon kemény munkát. Gondolok itt nagyon sok VST-re mindeféle utasításra, keményen meg tudom hajtani a gépeket. Az lenne az igazi, ha olyan gyorsan végrehajtaná a műveleteket, mint ahogy gondolom őket.
Tárhely 512 GB elég és Flash kéne gondolom. Nem szeretném megbánni a vételt.

2. Az is érdekelne melyik országban érdemes venni? Ausztia, Szlovákia vagy UK-ból rendelni? Lehet postaköltséggel még mindig olcsóbb, mint itthon.

3. Az Access Virus TI Snow miért olyan népszerű?

4. Monitorhangfal témában mire esküdnétek?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

2. Az is érdekelne melyik országban érdemes venni? Ausztia, Szlovákia vagy UK-ból rendelni? Lehet postaköltséggel még mindig olcsóbb, mint itthon.

Sokat nézegettem ezt a témát én is, és már nem érdemes külföldről vásárolni, szinte fillére megegyeznek az itthoni árak a külföldiekkel, csak + ott még rájön a szállítási költség, ami miatt viszont mégis érdemes a külföldi dolgokat nézni, azok az akciók, abból néha jól el lehet csípni ezt azt, persze akciók azért itthon is vannak, csak jó alaposan figyelni kell!:)

Link to comment
Share on other sites

300K= 8030 Amihez meg a te zenei stílusodban illene egy sub is, hogy a legmélyebb frekiket is be tudd állítani faszán.

A 8040 már jobban elszaladna egyedül is de az meg fél milla felett van kicsit. Bár a sub-al se fogsz olcsóbban kijönni...

Ha sokallod, szóba jöhet Dynaudio BM5A mkII vagy Adam A7X amik lemennek frekiben addig mint a 8040, de véleményem szerint ez már kompromisszum a Genelechez képes(nyilván ez árban is látszik).

Link to comment
Share on other sites

elérkeztünk arra a pontra, amikor már annyi ötlet elhangzott, hogy szegény kérdező a bőség zavarába esik :)

így hát a megoldás: a leírt ötletek alapján irány be egy boltba, meghallgatni az összes variációt, aztán kiválasztani azt, amelyiknek a hangzása jobban tetszik. szerintem :)

Link to comment
Share on other sites

köszi mindenkinek!!!:) hát igen az lenne a legjobb, a bolt. egy másik fórumon azt írta egy srác, hogy ha zeneírás a cél akkor nem is kell erős számítógép, idézem:

 

A lényeg megértéséhez: egy 16 éves 200MHz-es SCSI-s gép (nem GHz!)  tökéletesen kiszolgálja a belső DSP kártyákra alapuló ProTools-t, a jelentős számu Plug-in-jével együtt. (persze komolyabb Software-es szintetizátorok nélkül.)
A gép ez esetben csak kezelőszerv, és információtároló.

 

Nekem Ableton-hoz kéne mindent igazítani akkor nekem is csak DSP processzor kell meg hangkártya meg ilyen dolog: UAD-2 Satellite DSP Accelerator (Firewire)

Vagy DSP processzor a hangkártyában is van? Bocs a hülye kérdésekért ha vannak.

 

Link to comment
Share on other sites

Csak egy apróbb megjegyzés:
"Nem kell nekem a szép grafika nagy felbontásnál kisebbek lesznek a méretek."

Ez így nem igaz, mindent ugyanolyan méretűnek fogsz találni, csak sokkal élesebb/szebb lesz! Mármint retina vagy nem retina macbook pro esetére gondolok...

Link to comment
Share on other sites

Idioty, ezt blogról szedtem: Azért azzal tisztában vagy, hogy ha 4szeres felbontás mellett többet jelenítesz meg egyszerre, akkor a látható méret kisebb lesz, mondjuk a 1/4-e az eddiginek. Tehát lehet nagyítózni. Akkor már inkább virtuális asztalok váltása.

Link to comment
Share on other sites

ugyanakkora képernyőn több pixellel egy (hasraütés) 400x400-as plugin kisebbnek látszik szerintem :) több dolog kifér, de kisebbek lesznek, az élességről nem tudok nyilatkozni, gondolom ez attól is függ, milyen minőségű az a kijelző.

valós élet szimuláció: tegyél le egy éjjeliszekrényre egy a4-es lapot, aztán tedd át egy étkezőasztalra. arányaiban a nagyobb asztalon kisebbnek látszik a lap :)

én jobban szeretem, ha nagyobb a felbontás még ha kisebb is a képernyő, mert több dolgot ki tudok pakolni egyszerre. nem kell váltogatni. de ez ízlés kérdése is.

 

előző kérdésedre a válasz: nincs minden hangkártyában dsp. a dsp-vel ellátott hangkártyák vagy gyorsítókártyák csak a saját pluginjeiket tudják futtatni. miért? mert ezeket speciálisan arra a hardverre írták. míg az "átlagos", általános plugineket meg nem. ha sok pénzem lenne, akkor szerintem beruháznék egy uad apollo-ra, mert abban minden benne van, hangkártya, előfokok, dsp.

 

a 16 éves gép példája kissé sántít, azon te nem fogsz semmit csinálni a mai szoftverekkel, mert hiába van dsp, ha azon nem futnak...

elsőként neked azt kellene eldönteni, hogy mit szeretnél művelni a gépeddel. sok audió sáv? sok szoftveres szinti? sok effektezés audio sávokon? sok effekt szoftszinti sávokon? ezek kombinációja?

 

mondjuk egy izmos géppel semmiképpen nem lőhetsz mellé, de azért lehet spórolni, ha csak egyfajta célgépet szeretnél összerakni/venni.

Link to comment
Share on other sites

Köszi Str. 

 

Csak zenét akarok írni.

Nekem Abletonban legalább 10 sávtól 50 ig legyen terhelhető és mindenféle plugin meg vst-k meg minden csavargatás meg nagy wav-ok kezelése.

Általában amit lehet azt csavargatom. Amit irtál mindent egybevetve.

 

Akkor összegezve: 

Monitor nekem Genelec + Subbass.a boltban meghallgatni.

Számítógép olcsóbb a retinás, mint ha a sima 15 colos ugyanolyan felszereltseggel.

 UAD apollo -hoz kell OSX 10.6  

http://www.hs-online.com/hu/DSP-kartya-370/Apollo-DUO-4883.html

 

De ilyen nem csak a vérprofiknak van? Kell ez nekem? Nem elég egy RME BabyFace vagy sima Fireface 800 mert komoly művész nem vagyok csak elektronikus zenét írok? Felvenni max egy ACCESS VIRUS T1 -bol fogok es a sajat hangom ennyi.

 

Meg egyáltalán a jobb monitor hangfal kell-e vagy a jobb hangkártya? Vagy a szoba akusztika. 

Egyre több a kérdés:)

 

Genelec 8020 AW/AS/AP/B   2 * 100.000 ft   ( 4 fajta van) :) Na most melyiket?

Genelec 8040-hez nem kell már sub? "A 8040 már jobban elszaladna egyedül is.. " azért kérdem.

http://www.hs-online.com/hu/Aktiv-kozelteri-monitor-268/8040A-3003.html

Érdemes 2 hangfalpárt együtt használni ? Mostani monitorjaimra gondolok. vagy bezavar? 

 

 

Nagyon köszi a türelmet meg a segítséget azért ennyi a kérdés mert nem akarom megbánni amit veszek mert 1 év ment az életemből a spórolásra.

De mondjuk minek vegyek olyan dolgot ha nem tudom kifacsarni belőle az erőt vagy nem értek hozzá.(Mondjuk nem nagyon értek technikához amugy se.)

Link to comment
Share on other sites

(megjegyzés: NEM akarok vitát indítani, hogy a mac vagy a pc a jobb. pont.)

 

azt meg akartam kérdezni az előbb csak elfelejtettem, hogy mindenképpen mac-et akarsz? ugyanannyi pénzből már izmos win-es pc is kijön és ha minden jól van belőve rajta, akkor stabil.

erős proci kell és sok memória. magamból indulok ki, bár asztali pc-m van: i7, 8g ram. eddig még nem tudtam úgy kihajtani, hogy megfeküdjön, pedig általában teletömöm a reapert mindenfélével.

 

amit én csinálnék:

(nem kell készpénznek venni amit mondok, csak egy hang vagyok a tömegből és vannak nálam okosabbak :) ).

olcsóbb focusrite vagy m-audio hangkártya, esetleg mbox, mivel nincs szükség sok ki-, és bemenetre. lehetőség szerint firewire, ha a laptopon amit veszel csak usb van, akkor az is jó. de akkor ne felejtsd el kikapcsolni az usb suspendet vagy hogy hívják, mert az hajlamos az energiatakarékosság miatt lelőni az usb portot :)

adam a5 vagy a7 és alá sub8 vagy sub10 (igen, adam fan vagyok).

akg füles, k sorozat.

laptopból én hp-t pl. nem szeretem mert telerakják mindenféle hülyeséggel. asus bevált, otthon nagyon jól működik már 7 éve egy régebbi amd x2. acer is mehet, ezt egyik kollégám használja és meg van vele elégedve.

ha maradna pénzem, elgondolkodnék egy külső dsp kártyán is, pl uad satellite, de ehhez szintén kell firewire csatlakozó a laptopon.

és ha még mindig maradna pénzem, akkor a szobámba faragnék pár hangelnyelő cuccot, szivacsokat meg egyebeket :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...