Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Veszteségmentes zene feltöltés


anomalia

Kérdés

Sziasztok! Bocsánat, ha rossz helyre illesztettem a be a kérdésemet, ami a következő:
Létezik olyan zene-megosztó oldal, ahova ingyenesen fel lehet tölteni zenét úgy hogy ne vesszen a minőségéből, és facebook-ra is beágyazható legyen? A SoundCloud-on ha mp3 CBR 320kbps-ben töltök fel zenét, csúnya hangja lesz (gondolom azért mert nem PRO-t használok).... létezik valami megoldás erre? Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok! Bocsánat, ha rossz helyre illesztettem a be a kérdésemet, ami a következő:

Létezik olyan zene-megosztó oldal, ahova ingyenesen fel lehet tölteni zenét úgy hogy ne vesszen a minőségéből, és facebook-ra is beágyazható legyen? A SoundCloud-on ha mp3 CBR 320kbps-ben töltök fel zenét, csúnya hangja lesz (gondolom azért mert nem PRO-t használok).... létezik valami megoldás erre? Köszönöm szépen!

 

Ennek én is utánna néztem, mert én is ezt tapasztaltam hogy csúnya aliasing van rajta. Azt írják nem szabad kivezérelni csak -3db ig de ki lehet próbálni meddig oké az egész. Majd le kell tesztelni egy színuszhullámmal. Ha így sem megy akkor ez van. Butítani kell még mielőtt velrakod. Mert nyilván azt csinálja hogy gyorsan dekódol minőségi helyett

Link to comment
Share on other sites

Ennek én is utánna néztem, mert én is ezt tapasztaltam hogy csúnya aliasing van rajta. Azt írják nem szabad kivezérelni csak -3db ig de ki lehet próbálni meddig oké az egész. Majd le kell tesztelni egy színuszhullámmal. Ha így sem megy akkor ez van. Butítani kell még mielőtt velrakod. Mert nyilván azt csinálja hogy gyorsan dekódol minőségi helyett

Hát nem tudom, másoknak jól szól, aki felrakja/többnyire/, de én föként a felső frekitartományban hallom zavaróan a jelenséget, pedig a mesteanyagom wave 44.1kHz, 16Bit POW-R dither, ha így rakom fel rossz. Ha átkonvertálom egy minöségi konverterrel LAME 320kbps CBR mp3 minöségbe, egy fikarcnyival talán jobb, lehet ez szándékos, mivel hogy nem vagyunk elöfizetők? A YouTube-nál is így megy.... :/

Link to comment
Share on other sites

Hát nem tudom, másoknak jól szól, aki felrakja/többnyire/, de én föként a felső frekitartományban hallom zavaróan a jelenséget, pedig a mesteanyagom wave 44.1kHz, 16Bit POW-R dither, ha így rakom fel rossz. Ha átkonvertálom egy minöségi konverterrel LAME 320kbps CBR mp3 minöségbe, egy fikarcnyival talán jobb, lehet ez szándékos, mivel hogy nem vagyunk elöfizetők? A YouTube-nál is így megy.... :/

 

Mivel az mp3 úgy dolgozik hogy egyre több frekit vág a magasból minél kissebb a bitráta így valószínű annak a antialiasing filtere van gyorsra belőlve hogy ne terheljék az előfizetők elől a szervert. Ezért szerintem ha downsamplingeled annyira mint egy 160kbps vagy 128ast akkor nem lesz ilyen.

Link to comment
Share on other sites

Mivel az mp3 úgy dolgozik hogy egyre több frekit vág a magasból minél kissebb a bitráta így valószínű annak a antialiasing filtere van gyorsra belőlve hogy ne terheljék az előfizetők elől a szervert. Ezért szerintem ha downsamplingeled annyira mint egy 160kbps vagy 128ast akkor nem lesz ilyen.

Lehet benne valami de 192kbps alatt hallgatahatalan müanyaghangú az mp3..... :(

Link to comment
Share on other sites

Lehet benne valami de 192kbps alatt hallgatahatalan müanyaghangú az mp3..... :(

Az azért túlzás...az aranykorszakban 90es véekben pl zenéknél eleve le van csapva a teteje és sokkal tisztábban szólnak. Mert marad helye a tereknek így és nem csapkod bele a dob pl. Szóval ez nem teljesen igaz, csak akkor ha zene se szól elég jól

Link to comment
Share on other sites

Az azért túlzás...az aranykorszakban 90es véekben pl zenéknél eleve le van csapva a teteje és sokkal tisztábban szólnak. Mert marad helye a tereknek így és nem csapkod bele a dob pl. Szóval ez nem teljesen igaz, csak akkor ha zene se szól elég jól

A gond az hogy a soundcloud-os aliasing, konverzió elkavarja a frekiket, nem a magas redukálása a baj, hanem a konverzió minösége/algoritmusa..... Köszönöm szépen a segítségeteket! :)

Link to comment
Share on other sites

A gond az hogy a soundcloud-os aliasing, konverzió elkavarja a frekiket, nem a magas redukálása a baj, hanem a konverzió minösége/algoritmusa..... Köszönöm szépen a segítségeteket! :)

Nem elkavarja hanem mivel négyszögesít digitalizációban négyszögesít a sarkoknál felharmónikusok keletkeznek, mert a szinusznak felharmónikusa a kockának van... Aztán a mintavételezés meg inharmónikus a zenére azt lehet hallani a magas frekiken http://src.infinitewave.ca/

Link to comment
Share on other sites

Ki kell tapasztalni, hogy hogyan kell keverni ahhoz, hogy pl a SC-on is "jól szóljon". (nekem még nem igazán sikerült....:D) Sajnos az itt eszmecserélő tömegek, velem együtt beleesnek abba a hibába, hogy patikamérlegen dekázgatják a "tökéletes hangzást", kinek milyen lehetőségei vannak, illetve ki hol tart ebben, tapasztalati szinten. Aztán amikor publikálásra kerül sor, akkor az aktuális megosztó codecje azt csinál a néha hetekig szöszmötölt anyagunkkkal, amit akar.... Ez a "túl igényesség" büntetése, ha egy kicsit szélsőségesen szemléljük...:D A jó keverés tehát az, ami bakelitre vágva, és 128 kbps-be butitva is élvezhető marad.

 

Én alapvetően két tendenciára szeretnék -kissé filozofikusan- rávilágítani:

 

Van a környezetemben két fiatal hölgy, akik ugyebár "mai" zenét hallgatnak. Megfigyelve a viselkedésüket, és a szokásaikat, semmilyen szinten nincs a mi fogalmaink szerinti "igényesség". CD/analóg, stb. teljesen ismeretlen fogalmak. Az szól, ami a megosztó oldalakon szól, úgy, ahogy ott szól, de amúgy is mindegy, mert vagy egy egyszerű laptop saját hangszórója, vagy valamilyen mobiltelefon tölti be a "hifi-torony" szerepét. És nem fejhallgatóval, hanem saját hangszóróval... Természetesen felismerik, és értelmezni is tudják a különbséget, ha ugyanazt kitolom nekik a zeneírásra használt stúdiócuccra (processzorok, közeltériek, stb.), de azon inkább zavaró hallgatni, hiszen sokkal több hiba jön elő az aktuális slágerből, amit egyébként a mobilon hallgatva szoktak meg. Kicsit olyan ez, mintha Michelangelo freskókat egy láthatóan pöttyös nyomtatású, vacak újságpapíron néznénk, és alapvatóan csak így ismernénk. Vannak természetesen olyan slágerek/előadók, amik/akik egészen jól szólnak mobilon is, na Ők tudják a tutit, keverés szinten. Ahogy én megfigyeltem ezekben elég sok, de "kockás" alapból is, az alső tartomány, hangsúlyos, de kevés szereplős a közép, és inkább csak jelzésértékű a magas. És meglehetősen egyszerű zenék, úgy alapvetően.

 

A másik pedig az, hogy a CD megjelensével, térhódításával, a zenehallgatási kultúra elment egy olyan irányba, ahol a magas tartomány felértékelődött. Csilingelő magasak, stb. Ez alapvetően természetellenes szerintem. Érdekes élmény ugyanazt a 70-es évek beli anyagot (legyen mondjuk egy Kraftwerk lemez) elemezni bakeliten, és CD-n. Ha mindkettőt feltesszük egy analizerre, akkor elég látványos a frekiátvitel különbsége. A bakeliten hiányzik a legalja (olyan 40-50 HZ-ig) majd jön egy púp, aztán olyan 15-17 kHz-re "el is fogy" az egész, viszont bitang jól szól. CD-n ugyanez sokkal kiegyenlítettebb, kisebb a púp az alső középben, és még olyan 19 kHz-nél is van valami, nem is kevés. Tény, hogy csilingelőbb, de hosszabb távon bizony fárasztó hallgatni. Namost ugyanez lebutítva pl. 128 kbps-be hasonló frekimenet van, mint a bakeliten, csak sajnos ott nem hangmérnök, hanem egy ilyen-olyan codec "találja ki" a tetejét, úgy, ahogy akarja, vagy ahogy az algoritmusa parancsolja. Ennek a konlúziója talán csak annyi, hogy úgy érdemes zenét csinálni, hogy az a valóban -a tömegek által is- hallható tartományban is "zene" maradjon, ne a többé-kevésbé professzionális stúdiólehallgató cuccunk lehetőségei jelentsék a határt, hiszen inkább zavaró lesz az, ami a sztenderd emberi fül, és az ezekre tervezett mai eszközök, codecek értelmezési paraméterein kívül esik.

Tehát elemezzük szépen, hogy egy 128-as mp3-nak mi az átviteli körbéje, Ebbe a tartományba keverjük ki a zenét jóra, majd amit ezen felül beledíszitünk, azt tartsuk meg, annak az 5%-os hallgatóságnak, akik nem mobilon hallgatnak zenét.

 

Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Rakd fel .ogg-ben és html5 video taggel játszasd le - nem veszteségmentes de mindenesetre végeredményben jobb mint egy low bitrate mp3.

érdekes, miért bonyolítja az sc az egészet, az ogg meg már nem is divatos formátom, mindenesetre kiprobálom. Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...