Jump to content
Ménemszól.hu

Új Mackie Mk3-as MR széria stúdió monitor hangfal


A/D

Recommended Posts

A mai nap belejentették a népszerű MR széria frissítését.

 

Megújult az 5 és 8 colos MR5 és MR8, és lett két új családtag is, a 6.5 colos MR6 és egy 10"-es mélyláda.

 

Az eddigi modellek új elektronikát, újratervezett, egyénileg hangolt akusztikát kapnak, és persze friss dizájnt. A legfontosabb újdonságok között az új waveguide rendszer szerepel, mely a hang terjedésének tényezőit és a sugárzók közti fázist igyekszik jobban implementálni.

 

Az árak változatlanok maradnak. (Az új subwoofer NAGYON jó árban van!)

 

Az új modellek 2013. szeptemberétől lesznek elérhetők számos hazai kereskedésnél.

 

A MACKIE MR modellekről itt olvashattok a HIT SPACE kínálatában.

post-1-0-13766900-1375376828_thumb.jpg

post-1-0-47593000-1375376830_thumb.jpg

post-1-0-81542400-1375376832_thumb.jpg

post-1-0-38603000-1375376835_thumb.jpg

post-1-0-04258200-1375376839_thumb.jpg

post-1-0-99068400-1375376840_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

feltehetőleg a fórumba a közérdeklődésre szánt cuclik kerülnek be, de azért rákérdezek : rajta van ezeken - vagy ha nem tudtátok még tesztelni, a mostani szérián - (kár hogy nincs ilyen pöcsét a boltban az egyes termékeken gyorsítaná a vásárlást) a



aw_rec_hu.pngaw_cool_hu.png

 hitspace-es megfelelője (ha igen mellik ? :) ), szeptemberben eltapsolnám a megmaradt nyaralási pénzt ... 

Link to comment
Share on other sites

Egyfelől üdvözlet az új termékcsaládnak, különösen a SUB-nak (jó gyorsak voltatok, még a gugli sem tud semmit róla, és a Mackie honlapon sem találtam). Másfelől újfent szomorúan konstatáltam, hogy továbbra sincs senki, aki PS12 árban, PS12 kaliberű (funkcionalitásban is, pl bypass), ámde műszakilag megbízhatóság ügyileg mondjuk Mackie szintű ládával rukkolna elő, hanem szépen betonozza be mindenki ezt az árszintet. Tudom álmodozik a nyomor. De legalább addig sem költök el egy zsák pénzt. Mindenesetre legalább a KRK kapott egy újabb alternatívát, bár az XLR kimenetnek részemről jobban örülnék, viszont helyette ha jól látom, akkor itt rendes crossover van, nem csak Lowpass Filter (márha a KRK-n jól értelmezem, hogy az csak LPF).

Link to comment
Share on other sites

feltehetőleg a fórumba a közérdeklődésre szánt cuclik kerülnek be, de azért rákérdezek : rajta van ezeken - vagy ha nem tudtátok még tesztelni, a mostani szérián - (kár hogy nincs ilyen pöcsét a boltban az egyes termékeken gyorsítaná a vásárlást) a

aw_rec_hu.pngaw_cool_hu.png

 hitspace-es megfelelője (ha igen mellik ? :) ), szeptemberben eltapsolnám a megmaradt nyaralási pénzt ... 

 

Xbitz, arra gondolsz, hogy nekünk kelleni teszteltetni a terméket prohardver oldalon, vagy neünk kellene valamiféle jelölést azokra a termékekre raknunk, ami nekünk tetszik?

 

A webshopunkban van egy profi értékelés modul, pl. itt láthatod.

 

Ebben az a jó, hogy bárki írhatja. 

 

Van, hogy mi magunk tesszük (az is látszik), de csak akkor, ha van valami különleges, személyes, máshol nem olvasható észrevételünk.

 

Plusz mi ugye rá tudjuk venni a profikat, hogy írjanak véleményt. Ez jelenleg a mi megoldásunk.

 

Szóval a kérdésem, hogy pontosan hogy képzeled el az ötletedet?

post-1-0-06729100-1375867429_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Xbitz, arra gondolsz, hogy nekünk kelleni teszteltetni a terméket prohardver oldalon, vagy neünk kellene valamiféle jelölést azokra a termékekre raknunk, ami nekünk tetszik?

...

 

Szóval a kérdésem, hogy pontosan hogy képzeled el az ötletedet?

"azokra a termékekre raknunk, ami nekünk tetszik" erre gondoltam,  adott termékcsoport/célközönség referencia modell megjelölésre gondolnék (brainstorming jelleggel, első blikkre ) pl. hangkari/amatőr(belépő kategória) : focusrite 2i2-n lehetne valami: mi ezt vennénk/indulj ki ebből pecsét :)  kb. olyan típusú segítség mintha megkérdeznénk az eladót, hogy melyiket ajánlaná 

Link to comment
Share on other sites

"azokra a termékekre raknunk, ami nekünk tetszik" erre gondoltam,  adott termékcsoport/célközönség referencia modell megjelölésre gondolnék (brainstorming jelleggel, első blikkre ) pl. hangkari/amatőr : focusrite 2i2-n lehetne valami: mi ezt vennénk/indulj ki ebből pecsét :) 

 

Ezzel az a bajom, hogy bizonyos termékekre nem tudnánk kirakni semmit. Pl. a Scarlet 2i2-n nincs midi vagy SPDIF. Ha kiraknánk rá, hogy ezt vennénk, akkor azt mi alapján tennénk? :) Érted. Inkább kihangsúlyozzuk az előnyeit a leírásban, meg az emberek megírják róla a hideget-meleget. Illetve mi is írhatunk róla véleményt.  El tudom képzelni, hogy a gyakorlatban létezik olyan termék, aminél ez jól jön, de a 2i2 esetében ez pont nemigaz. eleve alig van vetélytársa az árkategóriában.

 

Mellesleg: vettem egy földfelszíni set top boxot nemrég, és vásárlás előtt kíváncsi voltam a netes véleményekre. Az a termék, ami ilyen kiemelést kapott nem tudott (egyébként nem tudnám felidézni fejből hogy a kettő közül melyiket ami ugyancsak hiba!) megbírkózni a saját leírásuk szerint (!) alap filmek lejátszásával USB-ről. Tehát hogy kaphatott kiemelést? Szóval a személyes tapasztalatom negatív ezzel kapcsolatban.

Link to comment
Share on other sites

hmmm, hmmm ... kilehetne írni, hogy eladtunk belőle X-et (visszahoztak Y-ont ), bár vannak azirányú kétségeim hogy ez  megoldható-e, ilyen-olyan okokból :) de egy teljesen általános : "nekünk tetszett" / "meggyőző" még így is beleférne szvsz 

Link to comment
Share on other sites

Én kiváncsi lennék, hogy pl. a Mackie Mr5 MK3 mennyivel lett jobb az MK2-nél:)

A/D?:)

Csatlakozom, nekem az mk2 meghallgatása után a mélyei eléggé lehangoltak. Az mk3 adatlapja szerint nem megy le olyan mélyre, és ha emellett a hangkép is javult akkor már tényleg ez lesz a bestbuy számomra.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...