Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangszórók, hangfalak, monitorok


Guest loszmenem

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Guest loszmenem

AD: Lehetséges, hogy az összes nagy hangfalat meg lehessen halgatni? Bérelni nem tudtok hangfalakat? Csak azért kérdem mert 10000 forintot szívesen fizetne az aki millás cuccoknál nem szeretne mellényúlni.

Link to comment
Share on other sites

Melyik az?

A biztos nyerő: PSI A21m

Nem tudom, hogy pontosan hol van árban, de nagyjából egy kategória az SM9-el.

Hangban szinte mindent ver, amit ismerek. Popzenéhez kevés versenytársa van. (Én a  Genelecet és az NS10-et nem szeretem, de ez ízlés dolga inkább.) 

A Neumann hangfalat is nagyon jónak tartom (KH310), de nem az agyonkompresszorozott muzsikákhoz.

Akusztikus hangszerekhez kiváló.

A PSI-nek előnye, hogy minden popzenéhez nagyon jó választás és meg lehet szokni klasszikus zenéhez is.

Tudom, hogy AD-ék véleménye nem teljesen egyezik az enyémmel, de én így hallom:-). Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy én klasszikus zenével foglalkozom többet és arra állt rá a fülem. 

A hitspace-es srácoknak minden itt fórumozónál összemérhetetlenül nagyobb tapasztalata van, mert ez a dolguk:-)

Az ő véleményük a hiteles, szakmai vélemény.

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Értem. Én kétutas hangfalban nem gondolkodom. Arra jöttem rá, hogy ahogy a hangunk is különbözik egymástól és más-más mikrofon áll hozzá jól úgy a fülünk is különbözik és máshogy halljuk a világot. Legalább egy mixet meg kell csinálni különböző hangfalakkal és amelyikkel a legjobban sikerült (más eszközökön is meghallgatva) azt kell megvenni. Az a kérdés, hogy hogyan kivitelezhető ez a próba.

Link to comment
Share on other sites

Értem. Én kétutas hangfalban nem gondolkodom. Arra jöttem rá, hogy ahogy a hangunk is különbözik egymástól és más-más mikrofon áll hozzá jól úgy a fülünk is különbözik és máshogy halljuk a világot. Legalább egy mixet meg kell csinálni különböző hangfalakkal és amelyikkel a legjobban sikerült (más eszközökön is meghallgatva) azt kell megvenni. Az a kérdés, hogy hogyan kivitelezhető ez a próba.

Nem biztos, hogy szerencsés elhatározni, hogy kétutast nem. Olyan, mint amikor valaki azt mondja, hogy én csak 8" hangszóróval szerelt hangfalat akarok. A PSI a legtöbb háromutasnál részletesebb hangot ad és sub nélkül is jó (ha nem mozihoz csinálsz hangot). Ha műszaki szemmel nézzük, jobb egy jó kétutas hangfal, mint egy közepes háromutas. Kevesebb lehetőség van a rendszerben a hibákra, csalásra.

 

Ha csoportosítani kell, hogy ilyet ige, olyat meg nem, akkor inkább azt érdemes meghatározni, hogy közeltéri vagy szoba lehallgatás (nearfield/midfield). Az előbbi kevésbé kényes az akusztikára, az utóbbihoz nagyon jól megtervezett helyiség kell.

Persze midfield nem nagyon van kétutas, de ennek szintén műszaki okai vannak.

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Az fizika, hogy ha egy másik membránon szól egy bizonyos rezonanciatartomány annyival "tehermentesíti" a másik membránt. Tuti, hogy részletgazdagabb lesz. Ha nem így lenne egymembrános hangfalakat gyártanának.

 

Ui.: Lehet egy gyártó jobb egy két utassal mint a másik egy három utassal. Van akinek ehhez van tehetsége van akinek ahhoz, de lehet hogy csak jól álltak a csillagok.

Link to comment
Share on other sites

Az fizika, hogy ha egy másik membránon szól egy bizonyos rezonanciatartomány annyival "tehermentesíti" a másik membránt. Tuti, hogy részletgazdagabb lesz. Ha nem így lenne egymembrános hangfalakat gyártanának.

Igazad van, viszont a jó hangfalaknál nem ez szokott lenni a legkritikusabb rész.

A váltakozó feszültséggel több baj van, mint a membránnal. A három utas hangfalban akkor az "igazi", ha három erősítővel hajták. Azt nehéz megoldani, hogy a három erősítő azonos frekvenciákon ne avatkozzon a másik hangképébe (fáziseltolással, éthallással).

Árban a profi háromutas hangfalak alsó szintje a kétutas hangfalak közép, vagy inkább felső kategóriája. Nyilván jobb a háromutas, de a másfélmilliós kétutassal azonos szinten a háromilliós háromutas van, nem az azonos árú. 

Az is egyértelmű, hogy nem ilyen tiszta a kép, ez csak leegyszerűsítva értendő:-)

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Árban a profi háromutas hangfalak alsó szintje a kétutas hangfalak közép, vagy inkább felső kategóriája. Nyilván jobb a háromutas, de a másfélmilliós kétutassal azonos szinten a háromilliós háromutas van, nem az azonos árú. 

Ez így van. Én azt mondom, hogy kétmilló a jó hangfal.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...