Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Preampok


Guest loszmenem

Kérdés

Guest loszmenem

A kényelmesebb hordozhatóság miatt kell nekem 8 csatornás preamp. Abból is az 1u magasságú.

Én ezt a hármat találtam:

  • JDK Audio 8MX2
  • True Systems Precision 8
  • Audient ASP008

Valakinek van tapasztalata ezekkel kapcsolatban?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 54
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Értem.Csak azért kérdeztem,mert a sima UA 710-esen csak egy Xlr csatlakozású Line Output van,és két Xlr bemenet van rajta (Mic,Line).
Ha rádugnám Xlr-Xlr csatlakozással egy Fortéra az nagyot rontana a minőségen?Vagy ide már egy RME Fireface 400 kell minimum? 

Link to comment
Share on other sites

Fulton, tapasztalataim szerint egy preamp nem tesz hozzá olyan sokat a hanghoz, mint egy mikrofon. Egy processzálatlan felvételi láncban minél távolabb van a jelforrástól egy eszköz, annál kisebb szerepet játszik a hang színezésében. Kísérletképpen vettünk fel egy Telefunken AK47-essel éneket egyszer egy Neve 8801-essel úgy, hogy csak ez előfokot használtuk benne, majd egy EMU 1616m előfokján keresztül, és a különbség elhanyagolható volt, de semmiképpen nem ért meg 400.000 forintot. A Neve-et azóta el is adtam, időközben vettem egy UR824-et, amivel szintén nagyon szép énekeket lehet felvenni. Szóval egy sima előfokra, ami nincs egybeépítve kompresszorral meg EQ-val, én nem is adnék külön pénzt.

Bocs, de magam is hozzászólnék ehhez az észrevételedhez.

Évek óta 8801-el dolgozom, igaz a láncba van még egy LA-3A - ami életem legjobb vétele volt a NEVE után - . Brauner miki van az elején. Készítettem anno csak a DIGI 003 előfokával felvételt és közel sem éreztem elhanyagolhatónak a különbséget.

Ami ugye legjobban a mixben érzékelhető. Legfőképpen a tranzienseket emelném ki. Csak a fülemre hagyatkozom, számokkal nem tudok dobálózni, nem vagyok egy nagy technikai emberke. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...