Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Viszonyulás a saját mixhez... mi, lehet a próbléma?


nightray

Kérdés

Kedves Fórumtársak!

 

A topic címét, nehezen hoztam össze, s kiváncsi lennék a véleményetekre.

A próblémám az, hogy kitaláltam már több hónapja az új trance zenémnek a zenei részét.

Igazi "tipikus" uplifting trance lesz, olyan "divatos" mostani hangzással.

Szinte majdnem elkészült az egész zene, az egyik barátom Genelec 1031-n is úgy szólt, mint az én Mackie Mr5-mön.

 

DE!

Ezzel az a gondom, hogy miközben tök jó tippeket kaptunk A/D-től, én ezeket alkalmaztam is.

Több zenét is beimportáltam a Logic-ba, egy hangerő(érzet)-re hoztam a sajátommal, mindig egy hangerőn monitorok.

S, mindig rádöbbenek, hogy valamit nem jól csinálok...

Van Mac-m, Duet hangkártyám, Virus TI Snow-, UAD kártyám jó pár pluginnnek.

Tehát az eszközök megvannak, s úgy gondolom velem van a baj.

Lényeg, hogy nagyon nem úgy szól a zeném, mint a "gyáriak".

 

Egyszerűen az első verziót, amikor hallgattam, tipikusan az volt a baj, hogy  Kick+Bass túl mélyen szóltak, Lead-n sok volt középmagas, a Percussion-nál túl magasan cincogtak.

Ha, ezt valamelyik barátom küldi át, elmondom neki a mix bajait...de, amikor csináltam miért nem tűnt fel?

 

Dolgozom tovább, az egész zenémet újra hangszereltem... Rájöttem, nem üt a Kick, nem találok normális Kick-t, ekkor vettem jó hangmintákat az "Arcana"-tól.

Strobe-ból szól a basszus, alakul, majdnem elégedett vagyok, aztán megint rádöbbenek, hogy a percussion nem jó..túl magasan szólnak a cinek, szinte jó részüket kikell cserélni...

Eddig jónak tünt a Lead téma, 3-4 layer-ből áll, aztán rádöbbentem, hogy nem jó ez így.. úrakell irni...

 

Szóval, én nem értem, hogy ezek a dolgok miért nem tűnnek fel elsőre?

Miért nem tudom elsőre jól mindent beállítani..miért csak később tünik fel?

 

LAssan 10 éve irok zenét, jelentek is meg zenéim külföldi kiadóknál, de mostanában nem vagyok elégedett magammal...

 

Ezek a próblémák másokkal is előfordultak?

Ti, hogy oldottátok ezt meg?

 

Néha, már komolyan az örület határán állok...:)

 

Köszönöm!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Köszi az eddigi hozzászólásokat.

 

xblitz: Igazából ők készítettek egy tutorialt trance-hez, amit igyekszek is megnézni:)

3 órás, de biztos, hogy megéri:)

 

Aquarius: Lehetésges, hogy ez a baj... Újra nekilátok.

 

Egyébként Ti milyen eq(-kat) használtok pl. Trance Lead-re?

 

Keverésnél már nagyon kell(ene) éreznem a hasonlóságot hangzásban/hangszinben a "nagy" előadók számaihoz?

Vagy ez a mastering-nél döl el?

Link to comment
Share on other sites

Silk mester: Köszönöm a tippet!

Kifogom próbálni. Ha ez kell hozzá, hogy olyan hangzást állítsak elő, mint  nagyok, akkor legyen:)

 

xbitz: Otthon megnézem a videókat, amiket linkeltél.

 

Tegnap viszont egy fontos a kérdésre választ kaptam, a Template-l.

Pl. a Kick-re. Sokat keresgettem Kick-t, de nem találtam normálisat... Szerintem, ezek a Vengeance-k túl össze vannak nyomva.

Ekkora rátaláltam, erre: http://www.arcanasounds.com/

Először megvettem az Uplifting Kick-eket... De, rájöttem, hogy igazából a zenémhez a Progressive Trance Kick-ek passzolnak jobban... Szóval két kört is futottam... Aztán találta végre normális Kick-t.

Legalább volt normális mélye, de a teteje...Sokat szivtam vele...EQ-ztam, ezzel is azzal is...

Template-be hasonló Kick volt, mint az enyém, s igazából egy picit kompresszálva volt Ratio: 1.2 épphogy...de ez adta azta a hangzást, amin én kerestem... Kipróbáltam a saját zenémen...hát egyből jó lett :))

 

Ma tovább vizsgálom a template-t... Nem fogok ma unatkozni úgy érzem...:)

Link to comment
Share on other sites

Az, hogy miért nem szól úgy a zenéd, mint kedvenc trance mesterünknek, elég sok dolog lehet. Nézzük mik lehetnek sztem sorrendben ebben az esetben:

  • hangok tervezése / sound design,
  • zeneszerzés,
  • hangszerelés,
  • mixing,
  • mastering.

Lehet hogy az első kettőben / háromban lesz a kihívás... Ha a natív vagy beépített pluginekkel nem tudod elérni a kívánt eredményt, akkor fölösleges EQ-kon és kompresszorokon gondolkodni. Másik meg, hogy mindig akadhat probléma, mert ahogy új ötlet vagy hangzás jut eszebe, úgy adott zene kibontásához szükséges workflow / munkafolyamat is állandóan más lehet.

Link to comment
Share on other sites

Szia Ray!

Nincs veled semmi baj, mi trance mániások mind ezzel küzdünk mert egy maximalista állat az összes trance producer és a tökéletességet hajszoljuk. Ami miatt másként szól a zenéd az az hogy te más vagy. Maga a zene nem csak az akkordokon ötleteken múlik hanem magán viseli az egész gyártástechnológiát is. Virus+UAD eléggé ipari standard ezekkel nem igazán mehetsz félre úgyhogy hajrá!

Én egyetlen egy dolgot tudok elképzelni amit hibának értékelsz: máshova teszed a crossover frekvenciákat mint ahova a nagyok. Tehát jól húz a groove csak nem ott ahol pl Tyasnál ezért automatikusan máshova teszed a lead-ed amiatt már feljebb hegyezed a cineket stb, tehát ez egy láncreakciót indít el. Ami vicces egyébként ebben a stílusban hogy hiszed vagy sem sok nagyon nagynak nincs sub monitorja és ez hallatszik is a mixeken. A populárisabb srácoknak meg pl  LTN tuti hogy van mert náluk sokkal kevesebb a mély és lejjebb is van hegyezve a mix alsó tartománya. Én úgy szoktam vele lenni hogy ha érzésre már jó, akkor utána elküldöm multitrack mastering-re és ott megcsinálják olyanra amilyet álmodtam. Nem rég beszélgettem AD bácsival szoba akusztika kapcsán hogy én mint zeneíró nem kell hogy profi hangmérnök legyek mert ahhoz teljesen más adottságok kellenek. Tudom hogy jó lenne otthon full proban megcsinálni de szerintem ne kínozd magad ezzel feleslegesen VAGY!!! keríts itthon egy jó hangmérnököt és kérd meg hogy multitrack masteringet együtt csináljátok a stúdióban ott tuti ragadni fog rád tudás!

Illetve ami nagyon sokat tud segíteni az a debil multiband kompresszor mert az megmutatja hogy ki hol mit csinál, esetleg próbáld ki hogy szét szeded stem-ekre vagy buszokra a projekted mindre teszel egy multiband pityut és egyikben az egyik bandot hagyod élni jobban másikban a másikat.

Sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

Kedves Cell Studio!

 

Köszönöm a segítséged.

Igen, ilyesmi is lehet a hibám:)

 

Viszont most vettem egy Template-t, ami hasonló az én zenémhez...hát, hogy én mennyit tanultam már most belőle.. hihetetlen.

Nekem ez kellett, hogy egy hasonló stilusu zenét halljak a Logic-omba, s láttam, hogy mit hogyan csinálnak:)))

Ha, megtaláltam a megoldást természetesen megirom azt is:)

Link to comment
Share on other sites

Aki még az "elején tart" ilyen dolgokban, annak mondhatok egy jó gyakorlatot, amböl sokat lehet tanulni. Leginkább elektronikus zenében müködik, mert más müfajokban túl költséges gyakorlásnak. Szóval kinézel egy egyszerü kis muzsikát, s szépen egy az egyben megcsinálod. Hangszerelni, hangot designolni és keverni is tanulsz belöle. Egész pontosan fel lehet vele mérni, hogy mit is tudsz és miben vagy gyenge. Idöigényes ugyan, de ha lelkiismeretesen csinálod, megéri az energiákat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...