Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Yamaha SU700


wendelmar

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Gondoltam gyorsan megosztom tapaszatalatom a Floppy cserével. Az ebayről rendeltem 20 Euroért usb meghajtót (Gotek). Nem írta az SU700-hoz de hibátlanul működik vele. Kicserélni pofon egyszerű és kb 5 perc! Így mostmár pendrive-ra mentek és arról töltök be. Úgyhogy aki ilyenben gondolkodik hajrá! 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Kezdő vagyok a témában, a segítségeteket szeretném kérni.

Van SU700-am SCSI csatlakozással. Ha ehhez veszek egy külső merevlemezt akkor erre tudok menteni illetve erről tudok betölteni?? Az olvasottak alapján 8GB-nál ne legyen nagyobb a merevlemez?

 

Előre is köszi a segítséget

 

1. SCSI disk beépítés, encoder:

https://www.muffwiggler.com/forum/viewtopic.php?t=39099&view=next&sid=32e0eb9a2bd17c2803983d683d188961

 

eszerint 512 Mb-ra tud formázni egy partíciót és max 8 partíciót készít egy disken. 4,5 - 9, esetleg 18 gigás lemezt nézz, de valószínű max 4Gb-ra fogja formázni. A csatlakozó típusa nem mindegy, ha be akarod szerelni a disket a gépbe, átalakító is kellhet.

 

2. encoder csere, alapos a gyerek, lehetséges csere part nr.-ek, stb.:

 

http://www.albates.com/yamaha-su700-encoder-repair-and-replacement/

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Kezdő vagyok a témában, a segítségeteket szeretném kérni.

Van SU700-am SCSI csatlakozással. Ha ehhez veszek egy külső merevlemezt akkor erre tudok menteni illetve erről tudok betölteni?? Az olvasottak alapján 8GB-nál ne legyen nagyobb a merevlemez?

 

Előre is köszi a segítséget

Link to comment
Share on other sites

Floppyzással hamar megőszülsz. Ahogy javasoltam, szerezz bele egy  SCSI vinyót, pár gigás elég lesz. Valószínűleg az SU700 sem bír 8Gb-nál nagyobbra formázni akármekkora vinyót, legalábbis az Axk szériánál ez volt.

Aztán ha pár hónap alatt belakod, és kiderül, hogy ez életed samplere, akkor majd ráérsz nagy pénzeket egzotikus fordítókba és kártyás tárolókba fektetni.

floppy emulátor a legjobb szerintem még :)

amúgy az, hangja bejön.

Link to comment
Share on other sites

Floppyzással hamar megőszülsz. Ahogy javasoltam, szerezz bele egy  SCSI vinyót, pár gigás elég lesz. Valószínűleg az SU700 sem bír 8Gb-nál nagyobbra formázni akármekkora vinyót, legalábbis az Axk szériánál ez volt.

Aztán ha pár hónap alatt belakod, és kiderül, hogy ez életed samplere, akkor majd ráérsz nagy pénzeket egzotikus fordítókba és kártyás tárolókba fektetni.

Link to comment
Share on other sites

Két lépcsős dolgot lehet csinálni:

 

SCSI-IDE átalakító belülre, majd egy Floppy méretű CF olvasó, ami általában IDE csatolós szokott lenni.

 

Ugyanez lehet SCSI-SATA + CF olvasó-SATA

 

Nekem a K2000-em is így van, bár az egy egybegyártott Floppy méretű CF olvasó, aminek a végén SCSI csatoló van. De ez a cég megszűnt tudomásom szerint. www.scsiforsamplers.com vagy valami ilyesmi volt a nevük.

Tehát scsi-ide konvertert hol tudok vásárolni? Amúgy igen ez a legszimpatikusabb nekem is, nem baj ha házon belül több cucc van csak mobil legyen mert így nagyon őskorszaki az állapot :) poénból még 5,35ös floppyval is ki kéne próbálni, mit csinál vele :)

Link to comment
Share on other sites

Két lépcsős dolgot lehet csinálni:

 

SCSI-IDE átalakító belülre, majd egy Floppy méretű CF olvasó, ami általában IDE csatolós szokott lenni.

 

Ugyanez lehet SCSI-SATA + CF olvasó-SATA

 

Nekem a K2000-em is így van, bár az egy egybegyártott Floppy méretű CF olvasó, aminek a végén SCSI csatoló van. De ez a cég megszűnt tudomásom szerint. www.scsiforsamplers.com vagy valami ilyesmi volt a nevük.

Link to comment
Share on other sites

Van benne scsii kártya. Olyat is láttam már hogy a floppy helyén van a zip. Ez nem járható?

De igen. De belső IDE v. inkább ATAPI Zip meghajtót nem tudsz tenni bele, csak SCSI-t. Szerintem legegyszerűbb lenne egy pár gigás SCSI vinyót keresni bele, mentésre jó lesz. Ha nagyon élőznél később vele, akkor el lehet gondolkodni a card readeren, SCSI felületen. Valamelyik régi sampleres topicban ki lett tárgyalva pár lehetőség erre ...

Link to comment
Share on other sites

"Wendelmar: Itt most személy szerint a yamaha su700-amat szeretném bővíteni, mert floppy már most kevés, pedig azt hittem áh majd elég lesz...

CF kártya ugye ide szabvány, ezt bele lehetne-e rakni?

Floppy emulátor nem jön be, ára sem jó és nem is praktikus.

Zip igen jó csak nem elterjedt, ezen kívül itt is hasonló árakban lennék de még mindig szimpatikus.

CF kártyám és olvasóm is van(usb-s kiszerelés) innentől már csak a yamaha su 700-al kéne megszerettetni. Ötletek?"

 

Ha megírnád, hogy van-e benne SCSI bővítő, sokat lendítene az ügyön.

Ha van benne, akkor bővítheted külső vagy belső SCSI eszközökkel, ami lehet vinyó, Card reader, Zip, Jaz, egyéb cserélhető meghajtó, de csak SCSI-s.

Ha nincs benne, vadásznod kell bele. Horror ár, ha egyáltalán találsz valahol.

Itt jön képbe az A3000-es tippem lásd feljebb.

 

IDE és USB felület semmilyen formában nincs ebben a vasban. Tehát az IDE és USB alapú eszközök felejtősek, legfeljebb az SU és a számítógép közt való hangminta csereberénél jöhetnek képbe (tegyük fel van egy SCSI card readered az SU-ban és egy IDE v. USB a számítógépben v. laptophoz).

Van benne scsii kártya. Olyat is láttam már hogy a floppy helyén van a zip. Ez nem járható?

Link to comment
Share on other sites

Plusz ha lenne mellé egyYamaha A3000-ed, megfelelő elszántsággal, szabadidővel, SCSI rendszerű asztali géppel, Windows 98-on retek sok szívás és kihullott hajszál árán még saját A3000-es formátumú "sampling CD-t" is tudnál gyártani, amit a SCSI board-ot az SU-ba áttéve elvileg olvasna is a kicsike. Kérdés, ér-e ennyit a dolog számodra.

 

Léteznek még ugyan SCSI/IDE fordítók is, de amik jól működnek, megint csak drágák ...

Link to comment
Share on other sites

"Wendelmar: Itt most személy szerint a yamaha su700-amat szeretném bővíteni, mert floppy már most kevés, pedig azt hittem áh majd elég lesz...

CF kártya ugye ide szabvány, ezt bele lehetne-e rakni?

Floppy emulátor nem jön be, ára sem jó és nem is praktikus.

Zip igen jó csak nem elterjedt, ezen kívül itt is hasonló árakban lennék de még mindig szimpatikus.

CF kártyám és olvasóm is van(usb-s kiszerelés) innentől már csak a yamaha su 700-al kéne megszerettetni. Ötletek?"

 

Ha megírnád, hogy van-e benne SCSI bővítő, sokat lendítene az ügyön.

Ha van benne, akkor bővítheted külső vagy belső SCSI eszközökkel, ami lehet vinyó, Card reader, Zip, Jaz, egyéb cserélhető meghajtó, de csak SCSI-s.

Ha nincs benne, vadásznod kell bele. Horror ár, ha egyáltalán találsz valahol.

Itt jön képbe az A3000-es tippem lásd feljebb.

 

IDE és USB felület semmilyen formában nincs ebben a vasban. Tehát az IDE és USB alapú eszközök felejtősek, legfeljebb az SU és a számítógép közt való hangminta csereberénél jöhetnek képbe (tegyük fel van egy SCSI card readered az SU-ban és egy IDE v. USB a számítógépben v. laptophoz).

Link to comment
Share on other sites

Most jön a másik problémám, mondjuk van egy samplem/loopom, na és azt szeretném hogy a composed loop/free részbe be tudjam tenni a mintáimat, csak ugye jön az a bohóckodás, hogy metronóm pötyög, ütemre kéne ütni.Bevallom nem megy, nem ütemérzék miatt hanem sok absztrakt, szervrendszerhez szokott kitalációm van.Dobbal is már bajba vagyok. Ezen kívül csak 4x8+4x2 mintát lehet használnom egyszerre vagy többet is tudok?

Floppyzgazás egyenlőre jó megoldás, bár szanálnom kell kifelé a rossz floppykat. Lehetségesen most az lesz, hogy: vagy kapok hdd-t valakitől és veszek floppy usb meghajtót., vagy veszek floppy emulátort vagy veszek zip meghajtót.(kb ez a sorrend van most)

Link to comment
Share on other sites

Manual-od van hozzá? El is olvastad? Deiszen rá is van festve az előlapra. ;) Disk job, save v. export parancs. Persze a floppyra nem sok minden fér, ez is lehet gond (de lehet magának a FDD-nek is baja).

Ha van benne SCSI bővítő board (ASIB-1, hátul 1 DB-50-es csati), akor bővítheted külső-belső SCSI meghajtókkal.

 

http://www.youtube.com/watch?v=2UGAcmhviwo

 

nem bírtam ugyan végignézni, de ezt a problémakört vesézi ...

 

Ha nincs SCSI bővítőd, akkor nagyon limitált lesz a használat. Külön az ASIB-1 nagyon drága, ha van egyáltalán ebay-en.

 

Legjobban jársz, ha elgondolkodsz az apróban hirdetett Yamaha A3000 sampleren (ha van benne SCSI), abból át lehet tenni a SCSI bővítőt az SU700-ba, plusz megismersz egy másik sampling hozzáállást a Yamahától, és később eldöntheted, melyik jön be. Ha az SU700 az igazi szerelem, az A3000-at sem kell kidobni amúgy, effektprocinak is használható akár ...

Zipet mellőzöm mert nagyon underground, csalánba meg nem... szóval most azon is agyalok hogy veszek egy floppy emulátort 7 szegmens kijelző, 100 floppy... bőven jó. Zipel mondom az a baj hogy nem elterjedt. 50tűs hdd-t még tudnék szerezni, irányítástechnika tanárom mondta hogy lehet van neki elfekvőben. Akkor viszont a floppy-s biciklibe vagyok benne. Igazából sampler-t úgy választottam, hogy fl studió-t ki tudja váltani és még a másik az volt, igaz hogy "sampler" de techno műfajon belül már bizonyított. pld:http://www.youtube.com/watch?v=I5vCLC8-OCI vagy csak ismertebb irányból speedy j.

Link to comment
Share on other sites

Manual-od van hozzá? El is olvastad? Deiszen rá is van festve az előlapra. ;) Disk job, save v. export parancs. Persze a floppyra nem sok minden fér, ez is lehet gond (de lehet magának a FDD-nek is baja).

Ha van benne SCSI bővítő board (ASIB-1, hátul 1 DB-50-es csati), akor bővítheted külső-belső SCSI meghajtókkal.

 

http://www.youtube.com/watch?v=2UGAcmhviwo

 

nem bírtam ugyan végignézni, de ezt a problémakört vesézi ...

 

Ha nincs SCSI bővítőd, akkor nagyon limitált lesz a használat. Külön az ASIB-1 nagyon drága, ha van egyáltalán ebay-en.

 

Legjobban jársz, ha elgondolkodsz az apróban hirdetett Yamaha A3000 sampleren (ha van benne SCSI), abból át lehet tenni a SCSI bővítőt az SU700-ba, plusz megismersz egy másik sampling hozzáállást a Yamahától, és később eldöntheted, melyik jön be. Ha az SU700 az igazi szerelem, az A3000-at sem kell kidobni amúgy, effektprocinak is használható akár ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...