Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg Microstation


route8

Kérdés

Sziasztok!

Korg Microstation tulajdonosok/hozzáértők válaszát kérném az alábbi kérdésemhez:

Szóval az lenne a kérdésem, hogy sequencer módban, amikor vissza játszol egy song-ot/pattern-t akkor lehet menet közben átváltani a következő, vagy a mögötte lévő song-ra, anélkül, hogy meg kéne állítanod az egész lejátszást? Néztem a manuálját, meg különböző fórumokat a neten, de nem találtam erre kielégítő választ. Élő fellépéshez kellene, hogy tudjak váltani számokat megállás nélkül.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Gergő

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Én élőben általában grooveboxokat használok főleg, mellette VA szintiket és analógokat.Patternben nyomok mindent, nem songban.Így lehet folyamat váltani megállás nélkül.Meg természetesen több hangszer kell, így ami szól, amellett a keverőn áthúzva a fejesben lehet keresni a következő szekveciákat stb..

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Korg Microstation tulajdonosok/hozzáértők válaszát kérném az alábbi kérdésemhez:

Szóval az lenne a kérdésem, hogy sequencer módban, amikor vissza játszol egy song-ot/pattern-t akkor lehet menet közben átváltani a következő, vagy a mögötte lévő song-ra, anélkül, hogy meg kéne állítanod az egész lejátszást? Néztem a manuálját, meg különböző fórumokat a neten, de nem találtam erre kielégítő választ. Élő fellépéshez kellene, hogy tudjak váltani számokat megállás nélkül.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: Gergő

 

Szia Gergő!

 

Nekem volt MicroStation-om. Pont ilyen részletre kiterjedően nem teszteltem, de emlékeim szerint sajnos csak megállítással lehet két song között váltani. Amúgy lejátszás közben elég sokat lehet navigálni a menükben (már amíg ki nem lépünk SONG módból), de nem vagyok biztos benne, hogy olyankor egyáltalán elérhető-e a SONG váltás menüpont. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem tudsz vele megvalósítani döccnésmentes song-váltásos műsort.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Igen én is egy groovebox-ot használok előzésre (Roland MC-307) csak így 2év alatt meguntam a hangjait és valami új iránt kezdtem el nézelődni. A legjobb választás számomra egy Yamaha RM1X lenne, csak abból évente egyetlen egyet tesznek fel eladásra haha, (az electribe-ok meg monofónikusak :/) és mivel a Microstation-ból többet szoktak feltenni + külső szintiket is meg lehet hajtani vele ezért keltette fel a figyelmemet és szomorúan hallom, hogy nem lehet song-ot váltani benne lejátszás közben. Bár ez érthető mert a workstation-ként árulják, csak a kis mérete, és hatalmas hangkészlete miatt tökéletes lenne egy kis élő akciózásra szóval azért beletehették volna ezt a lejátszás közben váltogatható song funkciót.

Link to comment
Share on other sites

Valóban jó kütyü az RM1x, nekem is van, szeretem.

De én ElecTribe mániás vagyok, mert minden groovebox közül azok állnak nekem legjobban kézre és azok szólnak a legvaskosabban.

A polifónia hiányt a több Tribe együttes használatával lehet kiküszöbölni.

A microStationban van Pattern mód?Mert ha van, akkor azt kell használni.

Még tudom ajánlani az MC-k közül az 505 és 808-at...

Link to comment
Share on other sites

Igen szemeztem azzal a 808-assal de nincs elég pénzem rá. Cserébe tudok ajánlani egy Yamaha Mu80 hangmodult és a 307-est ha érdekel?
Mindenesetre köszi a válaszokat. Egyszer majd talán betudok ruházni egy rm1x-re. Amúgy nem lenne rossz ha a roland, korg, vagy yamaha vissza hozna valami groovebox szériát. Szerintem nagy igény lenne ezekre.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...