Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

anomalia

Kérdés

Sziasztok! Lenne egy kérdésem tc-electronic PowerCore FireWire-t használó stúdiósokhoz. Semmilyen lehetőség nincs arra, hogy a nem kifizetett pluginokat valahogyan megóvjuk attól hogy a TRIAL idejük lejárjon, ergo, vagy megállítani a számlálót vagy valahogyan megoldani hogy ne számoljon visszafelé? Lehetséges ma ez akár szoftveresen, akár hardweresen? Ha jól tudom a powercore-ban maába egy csipbe írja, hogy melyik plugin mennyi időt futott..... Nagyon szépen köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Valamint ami még fontosabb: Windows 7 Ultimate x64-et használok. Cubase 5-ben jól müködnek a tc powercore pluginjai, bár ott is néha beszaggat, pedig 1024bufferre van állítva. A nagyobb probléma, hogy Pro Tools 10 HD 10.3.7-ben csinálom a masztert és az énekeket, és jobbára oda kéne nekem a powercore. A legujabb powercore driver van feltéve (x64). átwrappolom fxpansionnal a plugineket a Pro Tools-nak, de instabil lesz a rendszer, kékhalál, és ha megnyitom a már kifizetett pluginjaimat PT-on belül, mindegyikhez ezt írja hogy DISABLED..... :/

Nagyon megköszönnném a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

pcie mk2 volt a regi gepemben, protools 10 a wrapper utan siman megette a plugineket es nem szolt be. igaz, ez kb. masfel eve volt, az utolso driver update elott.

talan valami utkozes lesz a HD es a PoCo dsp kozott..? probaltad a hivatalos TC forumot is?

Link to comment
Share on other sites

Valamint ami még fontosabb: Windows 7 Ultimate x64-et használok. Cubase 5-ben jól müködnek a tc powercore pluginjai, bár ott is néha beszaggat, pedig 1024bufferre van állítva. A nagyobb probléma, hogy Pro Tools 10 HD 10.3.7-ben csinálom a masztert és az énekeket, és jobbára oda kéne nekem a powercore. A legujabb powercore driver van feltéve (x64). átwrappolom fxpansionnal a plugineket a Pro Tools-nak, de instabil lesz a rendszer, kékhalál, és ha megnyitom a már kifizetett pluginjaimat PT-on belül, mindegyikhez ezt írja hogy DISABLED..... :/

Nagyon megköszönnném a segítségeteket!

Akkor szokott ilyeneket művelni a PoCo, ha a driverek/firmware-ek nem passzolnak egymással és az oprendszerrel.

Érdemes visszamenni, korábbi verziókat próbálni. Valószínű, hogy ezért álltak le a powercore-al...nagyon nehéz volt elérni, hogy stabil legyen. Nagyon függ a hangkártya drivertől és a saját illesző programjaitól is.

A korábbi kérdésedre is reagálva: úgy tudom, hogy a licenc a számítógépen van tárolva és ellenőrizve, nem a chip kártyán. Ez esetben arra kell csak ügyelned, ha egyszer elindítottad a demo időt, hogy a naptárt még időben dátumozd vissza.

Link to comment
Share on other sites

wheel: megnéztem, a kártyában van a reg, nem a gépen tárolja. ez az egyik előnye a DSP-nek amúgy :)

 

anomalia: én megpróbálnám visszafelé haladva a drivereket cserélgetni. a másik opció az, hogy egy másik gépben kipróbálnám a poco-t, az sem kizárt, hogy elszállt rajta valami és ezért nem látja a meglévő regeket.

és még egy gondolat, ami pusztán spekuláció: a protools nagyon érzékeny MINDENRE. amíg sikerült normálisan belőni, addig elfogyasztottam háromféle memóriát, két alaplapot, kétféle vinyót és még egy videokártyát is, mire összeállt egy stabil rendszer. utána is volt, hogy dobta az errorokat, de egy leokézés után ment minden. aztán lecseréltem a protoolst reaperre és nincs semmi gondom.

 

...és most jöhetnek a mac-es hozzászólások, hogy miért is szopunk win-nel, mikor mac, stb, stb... :)

köszönöm, nekem tökéletesen megfelel a win, most van egy jól működő rendszerem, és sokat tanultam a gép építésről, miközben kialakult minden. valamint a protools híresen háklis, és nem csak win-en. (provokáció OFF :) )

Link to comment
Share on other sites

cubase alatt megy gond nélkül a powercore, de mivel az énekeket és maszter ott csinálom, nem szeretnék más alternatívát.
Megprobálok még a wrappeler valamit + visszafelé a drivereket instalálni.

A konfigurációm még 1x!
Hangkártya: Digidesign 002 (Firewire), PowerCore Fireweire (ezek sorba vannak kötve 1.powercore, 2. digi002) Egyébként havernak xp x86 alatt ugyanijen konfiggal mint nekem csak pt8-al, ott nem stabilan ugyan de futnak a powercore pluginok pt alatt

nos én windows 7 x64 ultimate-t használok x86 Cubase 5.1-el és Pro Tools 10.3.7 HD vel, Fxpansion 2.0-val,

Az 100%, hogy magába a powercore hardverébe írja a countert, sajnos :/

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, ha tudtok még valamilyen tanácsot vagy észrevételt, szívesen venném! :)

Link to comment
Share on other sites

még egy kérdés mert, már elfelejettem... :) ha windows xp-t és windows 7-et akarok feltenni két kuldon partícióra, elöször melyiket kell felrakni?

Teljesen mindegy, nem azon múlik a dolog megvalósíthatósága, hogy melyik volt fenn előbb.

"dual boot" kulcsszóra érdemes keresgélni a neten ezügyben.

Link to comment
Share on other sites

Na most, megállás nélkül tesztelek pár napja:
Windows x64 XP-n PT8-al sem megy rendesen a PowerCore, söt az XP64bites rendszer nagyon nem stabil stb...

Windows 7 Ultimate x64 és x86 alatt nem megy stabilan a PT8 csak a feljebbiek valamint nem is müködik egyik PT-alatt sem a tc PowerCore FireWire

Windows XP PRO SP3 x86 alatt PT8-on nálam mük•dnek a TC-s powercire dolgok, bár nálam csak egy rágebbi driverrel

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...