Jump to content
Ménemszól.hu

Új gyümölcs érett! - Itt a Banana ¶


DeMarco

Recommended Posts

 Hi!

 

 Én kb 2 éve szeretnék venni RPI-t. Minél többet olvastam utána annál elkeserítőbbnek néz ki a helyzet.

 

Itt van pl. a piana:

 http://www.raspberrypi.org/music-hacks-raspberry-pi-synthesiser/

 

Illetve hogy nincs mert azt hiszem még nem készült el.

Itt az emberkének a blogja, bele olvasgattam, nem egyszerű. A piana fejlesztgetése közben elkalandozott ios irányba és kiadott egy mellotron szintit ipad-re.

 

http://raspberrypisynthesizer.blogspot.hu

 

 

Ha már mellotron itt a tronpi:

 

http://www.raspberrypi.org/pi-synthesisers/

 

Szintén nem készült el ha jól tudom.

 

Tud valaki működő/megvehető/letölthető/installálható szintit RPI-re?

 

PureData van rá tényleg, el is kezdtem ismerkedni vele, letöltögettem (asztali gépre) szintiket de nagyon használhatatlanok voltak. Oktatási célokra fantasztikus a puredata, csomó szintézist lehet vele demózni, de mindennapi használatra én nem találtam jónak.

A hatásfokról nem is beszélve asztali gépen se egy szélvész, RPI-n nem tudom mit tudhat.

 

Az előző zongorás sampler videón is mindeféle performance bajokról ír. Hogy class10-es kártyával már talán pár hangot nem túl nagy latencyvel meg lehet szólaltatni.  

 

Pedig tök jó lehetne egy ilyen PI egy 1U rack-be bele rakni, hozzá egy USB-s midi interface egy usb hangkártya aztán kész a digi szinti.

Link to comment
Share on other sites

Mire szeretnéd használni?

Amúgy legó az egész ha úgy nézed, opensource felület, választékon belül azt teszel fel rá amit akarsz.

Több RPI-s megoldás is volt, pld gitártorzító. Arduinora is van tárház bőven.

Arduinora tudsz küldeni linkeket?

 

Valami használható szintit mondjuk. Olyasmiket találtam hogy arduino vezérel SID-et, meg yamaha FM chipet. Oks hogy vezérlésre frankó és bármit aminek a doksiját meg lehet szerezni azt lehet vele vezérelni.

 

A groovesizer az már közelít valamihez ami már majdnem használható talán valamire:

 

http://groovesizer.com/multiboard/

Link to comment
Share on other sites

Arduinora tudsz küldeni linkeket?

 

Valami használható szintit mondjuk. Olyasmiket találtam hogy arduino vezérel SID-et, meg yamaha FM chipet. Oks hogy vezérlésre frankó és bármit aminek a doksiját meg lehet szerezni azt lehet vele vezérelni.

 

A groovesizer az már közelít valamihez ami már majdnem használható talán valamire:

 

http://groovesizer.com/multiboard/

Arduinora gitár torzítót láttam. Ha meg már uC zenélésnél tartunk akkor Picre DCO-t találtam.

Kell valamelyik?

Pic-eshez még körítés is van, midi csatlakozó rajta, billentyűnek kivezetés.

Fasza analóg filterrel megfejelve.

Talán ez lenne a te eszközöd :)

Mondjuk ezt még én is meg akarom építeni :)

Link to comment
Share on other sites

Arduinora gitár torzítót láttam. Ha meg már uC zenélésnél tartunk akkor Picre DCO-t találtam.

Kell valamelyik?

Pic-eshez még körítés is van, midi csatlakozó rajta, billentyűnek kivezetés.

Fasza analóg filterrel megfejelve.

Talán ez lenne a te eszközöd :)

Mondjuk ezt még én is meg akarom építeni :)

 

Öööö, tudom hogy ezt megint kötözködésnek veszed, de idézet tőled:

Az első hozzászólásod: "Több RPI-s megoldás is volt, pld gitártorzító. Arduinora is van tárház bőven."

A második: "Arduinora gitár torzítót láttam"

 

Kértem az "arduino bő tárházából" linkeket szintire. Erre azt írtad gitártorzítót láttál. Elterelted a témát a Picsynth-re. (Legalábbi a körülírásból arra tippelek, azt ismerem) És igen tudom az arduino is egy PIC de most ne ez legyen a kibúvó.

 

Na akkor mégegyszer, nekifutnék: "Több RPI-s megoldás"-ból egy nem gitár torzító linket, valami használható szintit?

Aztán az "Arduino bő tárházából" szinti linkeket légyszi copyzzál be ide.

 

Ha más nincs akkor egye fene küldjél gitártozító linket RPI-re is meg Arduinora is :)))))

 

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Vhol mint ha láttam volna hogy az ARM platform kapcsán esély volna Win8-at is rájuk pakolni, az lehet hogy tovább mutatna a linux alkalmatlanságán.

Érdekes amúgy hogy pont Androidon is csak az audio dolgok vannak mostoha bánásmódban részesítve. :(

 

Hmm, a win az érdekes lehet mobil audio platformnak. Animoog pl. ios melett blackberry-re is megjelent, nem tudom hogy lesz-e belőle win verzió.

Az andriod meg, linux kernel, java virtuális géppel a hátán, nem lehet egy egyszerű eset realtime audio appok fejlesztéséhez.

Előbb utóbb biztos lesz valami okosság rá.

Link to comment
Share on other sites

A fejlesztők szeretnének Androidra is audio appokat készíteni, csak a mai napig totálisan megoldatlan dolog a latency, és egész addig felejtős a téma. Kb. 2 hete néztem meg egy friss, sziamiaú (Xiaomi) tabletet, 2 szoftszinti is kb 150-200 ms latencyt csinált érzetre a billentyűleütéshez képest, borzalmas volt, egy vicc.

Link to comment
Share on other sites

Öööö, tudom hogy ezt megint kötözködésnek veszed, de idézet tőled:

Az első hozzászólásod: "Több RPI-s megoldás is volt, pld gitártorzító. Arduinora is van tárház bőven."

A második: "Arduinora gitár torzítót láttam"

 

Kértem az "arduino bő tárházából" linkeket szintire. Erre azt írtad gitártorzítót láttál. Elterelted a témát a Picsynth-re. (Legalábbi a körülírásból arra tippelek, azt ismerem) És igen tudom az arduino is egy PIC de most ne ez legyen a kibúvó.

 

Na akkor mégegyszer, nekifutnék: "Több RPI-s megoldás"-ból egy nem gitár torzító linket, valami használható szintit?

Aztán az "Arduino bő tárházából" szinti linkeket légyszi copyzzál be ide.

 

Ha más nincs akkor egye fene küldjél gitártozító linket RPI-re is meg Arduinora is :)))))

 

Köszi.

 

De még mielőtt nekiálnál komplikálni: "Arduinora gitár torzítót láttam. Ha meg már uC zenélésnél tartunk akkor Picre DCO-t találtam."

másrészt: "Több RPI-s megoldás is volt, pld gitártorzító." Igen azért írtam gitártorzítót mert azt ismerem. 

Második lehetőség amit láttam: http://20objects.com/ardcore/

Harmadik: Pic szinti

Ugye az arduino-hoz még midi shield is kapható, tehát ha nagyon akarsz fejleszteni, meg van rá a lehetőséged.

https://c2.staticflickr.com/4/3383/4645389221_f05767e27c_z.jpg

Link to comment
Share on other sites

A fejlesztők szeretnének Androidra is audio appokat készíteni, csak a mai napig totálisan megoldatlan dolog a latency, és egész addig felejtős a téma. Kb. 2 hete néztem meg egy friss, sziamiaú (Xiaomi) tabletet, 2 szoftszinti is kb 150-200 ms latencyt csinált érzetre a billentyűleütéshez képest, borzalmas volt, egy vicc.

Engem pl az érdekelne, hogy a Korgnál hogy patkolják meg a linuxot, mert eredetileg az is szar emiatt audiora és a Kronos meg elődei érdekes módon nem fáznak a latencytől, sőt! Miközben pedig egy full linux alapú os fut nekik belül ráadásul egy mezei Intel pcs alaplapon, csak ki van pofozva a rendszer normálisan.

Link to comment
Share on other sites

Engem pl az érdekelne, hogy a Korgnál hogy patkolják meg a linuxot, mert eredetileg az is szar emiatt audiora és a Kronos meg elődei érdekes módon nem fáznak a latencytől, sőt! Miközben pedig egy full linux alapú os fut nekik belül ráadásul egy mezei Intel pcs alaplapon, csak ki van pofozva a rendszer normálisan.

 

Úgy patkolják meg, hogy az egész szoftver, és a hozzá válogatott HW is egy gyártó kezében van, kigyomlálják az összes felesleges háttérfolyamatot, beállítják az ütemezőt, felrámolnak egy halom kernel patchet, a binárisokat fordításkor az adott környezetre optimalizálják, stb. Az egész rendszer nem telefonálásra lett kitlálva, nem általános célú, és ebből kifolyólag működik. A desktop linux, és az android is egy általános célú szemétkupac, amikor közös lónak túros hátát játszanak vele a gyártók, és mindenki össze-vissza tákolja, a végén pedig igazán semmire sem lesz jó.

 

Régóta ezt mondom: egy kézből hardver+szoftver, hogy valami jó legyen... (és igen, tudom, ellenpéldát mindig lehet találni)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...