Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

DI Box


grantat

Kérdés

Mint már több alkalommal, most is a segítségetek szeretném kérni. Vennem kell egy 2 csatornás DI Boxot, de nem tudom, aktív vagy passzív kütyüre van-e szükségem. A következő cucchoz kellene: Hardver szinti + laptop a hangkártyába, és onnan küldeném ki a sztereó jelet a Di boxba, ahonnan menne tovább a front keverőbe. Koncerteken használnám ezt a megoldást.

Köszönöm előre is a javaslatokat.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szerintem inkább passzívat vegyél, mert bármilyen hihetetlen, de gyakran megesik,

hogy képtelenek fantomtápot adni a hangosítók az aktív DI-boxnak.

Én mondjuk egyáltalán nem költenék rá. A hangosítóknál kell lennie DI-boxnak,

hogy le tudjanak dugni egy sztereo vonaljelet. Ez nem a zenész dolga.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem inkább passzívat vegyél, mert bármilyen hihetetlen, de gyakran megesik,

hogy képtelenek fantomtápot adni a hangosítók az aktív DI-boxnak.

Én mondjuk egyáltalán nem költenék rá. A hangosítóknál kell lennie DI-boxnak,

hogy le tudjanak dugni egy sztereo vonaljelet. Ez nem a zenész dolga.

Köszönöm a tippet! Sajnos azonban nem minden klub rendelkezik megfelelő cuccal. Jártam már úgy többször is, hogy azt hallottam a technikustól, nem tudja sztereóban fogadni a jelem, mert csak egy di box van...ezért gondoltam. Kérdezhetek még egy dolgot tőled? Úgy látom, profi vagy ezen a téren :)

Eddig úgy használtam a motyóm, hogy a hardver szintim 2 csatornán bement a Scarlett 2i4 hangkariba, hozzá kerültek USB-n az Ableton sávok és 2 csatornán küldtem a jelet a frontkeverőnek a hangkariból. Ez jó megoldás, vagy inkáűbb ne a hangkártyával keverjek, hanem mondjuk egy kis keverőbe menjen a hardverszinti és a laptop, majd onnan a di boxba?

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a tippet! Sajnos azonban nem minden klub rendelkezik megfelelő cuccal. Jártam már úgy többször is, hogy azt hallottam a technikustól, nem tudja sztereóban fogadni a jelem, mert csak egy di box van...ezért gondoltam. Kérdezhetek még egy dolgot tőled? Úgy látom, profi vagy ezen a téren :)

Eddig úgy használtam a motyóm, hogy a hardver szintim 2 csatornán bement a Scarlett 2i4 hangkariba, hozzá kerültek USB-n az Ableton sávok és 2 csatornán küldtem a jelet a frontkeverőnek a hangkariból. Ez jó megoldás, vagy inkáűbb ne a hangkártyával keverjek, hanem mondjuk egy kis keverőbe menjen a hardverszinti és a laptop, majd onnan a di boxba?

 

Ahol nem tudják stereoba ledugni a dolgot ott nem érdemes stereoba ledugni. Mondjuk ha hozzám jössz a Hangárba akkor akad minimum 8 csatorna dibox :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...