Jump to content
Ménemszól.hu

Ableton Live 9.2 !


madhead

Recommended Posts

Remek hír Ableton Live 9 használóknak, hogy végre kilépett a béta stádiumból a 9.2-es update.

A legfontosabb újítás egy elég régóta ismert hiba javítása, ami a plug-in delay kompenzációjához kapcsolódik: Eddig a plug-in delay kompenzáció állapota nem befolyásolta az automatika eltolását. Ez azzal járt, hogy a berajzolt automatika időben nem esett egybe a plug-inek és az egész rendszer működésével. Ha más miatt nem is, ezért mindenképp érdemes feltenni az új verziót.

 

További újdonság, hogy hivatalosan is támogatott a Max 7.0.3 a Max4Live plug-inek építéséhez/használatához (bár nekem nem voltak gondjaim korábbi Live 9 verzióval sem).

 

Kapott egy beépített Tuner plug-int is, ami azért elég hasznos.

 

Az Audio Warp is átesett némi ráncfelvarráson, pontosabb lett a transient és tempo detection.

 

A komplett Release Notes elérhető ezen a linken

 

 

post-7-0-27791500-1435597363.jpg

Link to comment
Share on other sites

Érdekes ez az egy program ami soha nem fogott meg! Már az 1.0 óta teljesen érdektelen számomra és haszontalan.

Fura hogy így rákattant a világ, pedig semmit nem tud amibe njobb lenne mint a többi DAW.

bocs a rajongóknak :D

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, én próbáltam olyan flexibilis live-actet összerakni Cubase-zel, ami live-ban nem egy nehéz feladat. Nem nagyon jött össze. Azt mondanám, hogy ebben azért jobb mint a többi. Az audio, MIDI rootolási lehetőségei is sokkal egyszerűbbek flexibilisebbek mint a Cubase-nek. A MIDI mapping is szuper egyszerű, nem olyan komplikált mint a Cubase-é. Azt a fajta instrument és device rack koncepciót, amivel egy szinte Reason szerű kötözgetési lehetőséget kapsz a hangszerek , effektek (beépített és külső) között, szintúgy nem láttam máshol a Bitwig megjelenéséig. A MAX integrációval pedig szinte végtelenségig bővültek a lehetőségek.
Hozzáteszem, más DAW-ot ilyen mélységben mint ezt a kettőt nem ismerek, mert Cubase után leragadtam a Live-nál. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...