Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Master előkészület probléma: -4db Headroom szintentartása mixeléskor


Arnoux

Kérdés

Üdv Mindenki,

Alábbi régi problémámra szeretnék megoldást találni Ableton Live környezeten belül.

A mixing előtt bizonyos csatornákon a Mixer/Volume automatizálva van. (pl: fade in/out).

A gond az lenne, hogy ha belenyúlok az automatizált hangerőbe akkor offolja az automatizálást.  Úgy szoktam megoldani, hogy a csatorna egész volume automatizálását állítom lejjebb/feljebb a mixelésnél hangerő korrekciónál......csak kissé körülményes. Számomra az lenne a szimpatikus ha a faderekkel szabályozhatnám továbbra is.  Bár közben, ahogy írok egy olyan megoldás jutott még eszembe, hogy az automatizált hangerőt egy külön modullal állítom, valami gain plugin, vagy ilyesmi...így a csatorna fadereim automatizálás nélkül maradnak. ....

Vagy van jobb megoldás is?

A címben is szereplő fő dilemmám, ami némileg ebből fakad.: Mixeljük össze a sávokat, hagyjunk neki -4dbt a masterhez.  

Van valakinek esetleg egyéb praktikusabb alternatívája Live-on belül maradva?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ekkor: 2015. 10. 19. at 9:41 írta Arnoux:

Vagy van jobb megoldás is?

A címben is szereplő fő dilemmám, ami némileg ebből fakad.: Mixeljük össze a sávokat, hagyjunk neki -4dbt a masterhez.  

Van valakinek esetleg egyéb praktikusabb alternatívája Live-on belül maradva?

Hello!

Szerintem a legpraktikusabb, hogy ha a hangerő automatizálást az Utility pluginnel csinálod és akkor külön állítgathatod a sávokon is a hangerőt. Nekem ez a megoldás volt a legkellemesebb a mixing során.

Link to comment
Share on other sites

Az  automatikázás mindig szopás, akárhogy is csinálja az ember, de amúgy kutya mindegy, hogy a vége -4dB, vagy épp 0dB.
Ez senkit nem érdekel, csak ne legyen túl kicsi, meg ne menjen nulla fölé.
Ezért célszerű egy limitert rakni a végére, ami ne fogjon szinte semmit, max nagyon ritkán egy kicsit.
A master buszon persze lehetőleg ne legyen semmi a limiteren kívül.
Ez így teljesen jó lesz masteringre.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...