Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

KORG Electribe 2 update Electribe Samplerre?


Koródi Csaba

Kérdés

Egy fórumon találtam egy bejegyzést, ahol részletesen leírták hogyan lehet Korg Electribe 2-t Electribe Samplerre updatelni.

Nem nagyon tudok angolul, de a lényeget és a miérteket megértem. Alapvetően logikusnak tűnik, illetve a szoftver futtatásához elkézelhető hogy megfelelően tök egyforma a hardveres háttér, mégis hihetetlenül hangzik a sample RAM (hiánya) miatt. Persze erről is ír valamit a bejegyzés, de nem győzött meg.

http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=99902&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

A fórumon senki sem fikázott, hanem megköszönték a leírást. Hol a bibi? Lehetséges ez egyáltalán? Valaki esetleg megtalálta előttem ezt a leírást és próbálta már?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A következőre jutottam: 

 

Igen, a KORG Electribe 2-re fel lehet tenni az Electribe 2 Sampler oprendszerét. Ehhez egy kis hack-re van szükség, de nem kell nagy dologra gondolni. Az oprendszer System fájljában pár, az azonosításra szolgáló adatot kell csak átírni Hex Editorban. Ezzel a fájllal pedig egyszerűen update-elni kell a készüléket.

 

A szürke Electribe 2-n maximum az 1.10-es oprendszer lehet. Ha már updatel-tünk 1.17-re, vagy 1.18-ra, akkor nem tudjuk feltölteni a hackelt Sampler oprendszert. Ehhez tehát először downgrade-elni kell az eszközünket 1.10-re.

 

A hackelt fájlokat sikerült beszereznem, tehát ha valakit érdekel, tőlem be tudja szerezni és már nem kell a Hex editorban átírogatással vacakolni. Kipróbálni sajnos nem tudtam, mert nekem már 1.18-as az oprendszerem és senkitől nem tudtam az 1.10-est beszerezni, és az internetről sem.

 

A feltöltött Sampler oprendszer működéséről és sample kezeléséről gyakorlati tapasztalatokat nem tudok megosztani, mert 1.10-es rendszer híjján nem tudtam az oprendszert kipróbálni. Egyébként azt is olvastam, hogy a művelet garanciavesztéssel jár. Meg persze azt is hozzáteszik mindenhol, hogy mindenki a saját felelősségére hajtsa végre a műveletet. De a YouTube-on is találni több videót, ahol teljesen jól működik a dolog.

 

Én a magam részéről elégedett vagyok a kis szürke Electribe-al, úgyhogy egyelőre nem piszkálom a dolgot, inkább MIDI-n, külső hangmodult vagy samplert hajtok meg vele.

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta ZizicsFantaLászló:

igen sajnos nem setupolhat, még!
 

Biztosan van olyan szitu amihez szükség lenne rá, erre Te biztosan tudsz precedenst ha keresed ezt a funkciót, de szerintem ettől függetlenül is egy baromi jó cucc. Ja és majd elfelejtettem: gratulálok hozzá! :)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta SZAKADAR:

az új "ápdét" úgy néz ki már tudja ezt az opciót

.............és külsőben is van megújulás! ha valakit érdekel............

http://www.korg.com/us/products/dj/electribe/

Valóban megjelent ez a kis ficsőr (is) az új oprendszerben. Egy kis "ORIG" ikon megjelenik ha a potival az eredeti értékhez érünk. Sajnos ez konkrét használat közben észrevehetetlen. Gyakorlatban ha pontosan tudom hogy eredetileg hol kéne lennie, akkor többszöri próbálkozásra meg tudom keresni a potival, de amúgy életszerű használat közben símán átugorja, fel sem villan ha nem lassan tekered. Azoknál a VA-knál, ahol egy kis led felvillanása jelzi az eredeti értéket, a led akkor is markánsan felvillan egy pillanatra, ha gyorsan tekerjük a potit… itt viszont a kijelző frissítési ideje miatt ez megvalósíthatatlan. Ettől még persze benne van és frankó dolog. De használhatóbb lenne, ha számmal kiírva folyamatosan látszana az eredeti érték.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 01. 13. at 17:27 írta Koródi Csaba:

Alaphelyzetben a jobbra - balra nyíllal lehet végiglépkedni az adott PART minden paraméterén. Ez nem jár semmilyen változással, csak a kijelző alsó sorában írja az adott paraméter értékét. Ez persze egy kicsit időigényes, ha mondjuk a Filter Cutoff értéke után meg akarod nézni például az IFX értékét. Ha viszont (maradjunk a cutoffnál) a sor épp a cutoff értékét írja ki, akkor a PART-ok közt lépkedve mindig az adott PART cutoff értéke fog látszani.

Ez egy lehetőség, de olyat nem tud, hogy egy kis visszajelzés kivillan ha a mentett paraméterhez érsz a tekerővel.

Erre gondoltál?

az új "ápdét" úgy néz ki már tudja ezt az opciót

.............és külsőben is van megújulás! ha valakit érdekel............

http://www.korg.com/us/products/dj/electribe/

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 8/1/2016 at 8:57 írta ZizicsFantaLászló:

be is szereztem egy electribeot. nagyon faja kis cucc ez. viszont nem találom a padok midi outputját, az gyárilag 1-16 ig van és ennyi vagy lehet setupolni, ez utóbbi jobb lenne számomra

jajaja, a fogadó oldalon kell a csatornákat beállítani - olyan mint a roland groovebox-oknál; sorban vannak kiosztva a midi csatornák partonként..

Link to comment
Share on other sites

Üdv! Látom már másnak is megfordult a fejében ez a software csere dolog..

Vki el tudná nekem küldeni az Electribe (a szinti verzió) 1.10 oprendszerét??

Mindenhol azt hallom, hogy csakis erről a verzióról működik a hack..!

(Ha egyáltalán lehet downgrade-elni a szoftvert - és miért ne lehetne?!?)

Minden segedelmet megköszönök!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 01. 13. at 17:27 írta Koródi Csaba:

Alaphelyzetben a jobbra - balra nyíllal lehet végiglépkedni az adott PART minden paraméterén. Ez nem jár semmilyen változással, csak a kijelző alsó sorában írja az adott paraméter értékét. Ez persze egy kicsit időigényes, ha mondjuk a Filter Cutoff értéke után meg akarod nézni például az IFX értékét. Ha viszont (maradjunk a cutoffnál) a sor épp a cutoff értékét írja ki, akkor a PART-ok közt lépkedve mindig az adott PART cutoff értéke fog látszani.

Ez egy lehetőség, de olyat nem tud, hogy egy kis visszajelzés kivillan ha a mentett paraméterhez érsz a tekerővel.

Erre gondoltál?

Sajnos arra gondoltam amit nem tud: ".............de olyat nem tud, hogy egy kis visszajelzés kivillan ha a mentett paraméterhez érsz a tekerővel."

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta SZAKADAR:

Kérdésem az lenne hozzátok, hogy a mentett állásodat visszajelzi valami az új "ápdétekben" már? Kb. két hónapja próbáltam egy ELECTRIBE SAMPLER-t és abban nem volt ez az opció még benne. A régebbi ELECTRIBE-ok bírtak ezzel az opcióval.

Alaphelyzetben a jobbra - balra nyíllal lehet végiglépkedni az adott PART minden paraméterén. Ez nem jár semmilyen változással, csak a kijelző alsó sorában írja az adott paraméter értékét. Ez persze egy kicsit időigényes, ha mondjuk a Filter Cutoff értéke után meg akarod nézni például az IFX értékét. Ha viszont (maradjunk a cutoffnál) a sor épp a cutoff értékét írja ki, akkor a PART-ok közt lépkedve mindig az adott PART cutoff értéke fog látszani.

Ez egy lehetőség, de olyat nem tud, hogy egy kis visszajelzés kivillan ha a mentett paraméterhez érsz a tekerővel.

Erre gondoltál?

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 1/8/2016 at 17:29 írta Koródi Csaba:

Biztosan van olyan szitu amihez szükség lenne rá, erre Te biztosan tudsz precedenst ha keresed ezt a funkciót, de szerintem ettől függetlenül is egy baromi jó cucc. Ja és majd elfelejtettem: gratulálok hozzá! :)

köszi :D 90E ért vettem garanciával. és tényelg eléb baba a gép.

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta ZizicsFantaLászló:

be is szereztem egy electribeot. nagyon faja kis cucc ez. viszont nem találom a padok midi outputját, az gyárilag 1-16 ig van és ennyi vagy lehet setupolni, ez utóbbi jobb lenne számomra

Erre speciel nem kerestem rá a gépben, de kutakodtam benne már annyit, hogy ráakadtam volna ha van ilyen.
De 99%-ban ki merem jelenteni, hogy a 16 Part a 16 MIDI csatorna fixen.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 01. 03. at 10:47 írta Koródi Csaba:

Szia!

Kipróbáltam: a touchpad tud Midi-n hangjegyeket és kontroller paramétereket is kiküldeni, mindjárt meg is tanítottam egy szoftszintit az XY-ra filter resonance és cutoff-ra reagálni. Tökéletesen használható. Kipróbáltam a többi potit is és az összes kicsi poti használható kontrollernek. A nagy potik racsnisak és paramétert állítanak az Electribe-on belül, így azoknak nincs Midi kivezetésük.

Nekem nem a sampler verzió van, így a sample darabolásról nincsenek információim, ellenben mind a 16 Part-nak van Insert FX-e, amiben vannak Slicer, Repeater, Pumper, Tremolo stb. effektek, ezekkel tökéletesen elérhető a kívánt hatás.

Ez hogy nem szól valami jól, elég relatív, mert nagyon el lehet csavarni az egészet. Kreatívnak kell lenni. Én egész más irányhoz szoktam, mert inkább akusztikus hangszínekkel operálok, de akusztikus hangszereim vannak dögivel, ezért valami kreatív elektronyos cuccal akartam feldobni a szettet, ezt pedig tök jól tudja az Electribe. Igaz vannak benne akusztikus minták is, de azok tényleg nagyon tré-k. Mégis inkáb az EG-vel van nagyobb bajom... nem lehet szép szőnyeget készíteni a cuccal, de erre inkább kiosztom az adott Part-ot külső hangforrásra, amit visszahozok az Electribe-ba az oszcillátor Audio In-re állításával. Szóval minden megoldható.

Az arpeggiátorról még nem tudok nyilatkozni. Nem vagyok nagy arpeggiátor fan, de azért nem szokott gondot okozni a használata. Azonban ebben a cuccban még nem sikerül elindítanom sem. Figyelmedbe ajánlok egy videót, ezt kezdtem el tegnap sasolni, hogy hogyan álljak neki:

https://m.youtube.com/watch?v=-_VO-ogNa9I

Köszönöm az információkat. Még nem tudom melyiket válasszam, mert jó lenne egy gyors intuitív cucc itthonra. Ezért érdekel a touchpad arpeggiator kapcsolata. Leginkább az lenne a jó ha vízszintesen X a skála hangjait tudom megszólaltatni (ez így is van tudom) Y irányba függőlegesen pedig a arpeggio gate-t ritmikáját  szabályozom 1/4 1/6 1/8 1/16 (ezt viszont nem tudom hogy így van e). Iletve hogy vannak e benne arpeggio presetek. Nekem is csak most keltette fel az arpeggio téma a figyelmemet :) Mindemellett lehet hogy beruházok. Már csak azért is mert kicsi kompakt és jól jön ha nem bírsz kikelni az ágyból, vagy épp nincs semmi meló a munkahelyen és előkapod a táskából :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. január 1. at 19:45 írta Koródi Csaba:

Egy fórumon találtam egy bejegyzést, ahol részletesen leírták hogyan lehet Korg Electribe 2-t Electribe Samplerre updatelni.

Nem nagyon tudok angolul, de a lényeget és a miérteket megértem. Alapvetően logikusnak tűnik, illetve a szoftver futtatásához elkézelhető hogy megfelelően tök egyforma a hardveres háttér, mégis hihetetlenül hangzik a sample RAM (hiánya) miatt. Persze erről is ír valamit a bejegyzés, de nem győzött meg.

http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=99902&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

A fórumon senki sem fikázott, hanem megköszönték a leírást. Hol a bibi? Lehetséges ez egyáltalán? Valaki esetleg megtalálta előttem ezt a leírást és próbálta már?

A nyomozásomban addig jutottam, hogy megvalósítható az Electribe 2-re az Electribe 2 Sampler firmware feltöltése. Így két gépünk lehet az egyben (persze nem parallel) :)

A hack-nek egy feltétele van, hogy csak 1.10-es verzióig oldható meg. A KORG honlapjáról már csak a legújabb érhető el, én meg új tulajként csak ezt tudom már beszerezni.

Ha viszont valakinek régebb óta megvan az Electribe-ja és annó lementette az 1.10-es szoftvereket, és neadjisten el is küldené nekem, nagyon hálás lennék, ki tudnám próbálni és itt megosztani a megfejtést :)

Szükség lenne az Electribe 2 és az Electribe 2 Sampler 1.10-es firmware-re is.

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 4 January 2016 at 14:56 írta ZizicsFantaLászló:

 

kicsit más de hátha tudtok segiteni, a manuált átnyálazva arra bukantam hogy mindkét electribe 1 midi csatrnával bir el. "Global midi ch" ennyi van benne. nincs hangszerenként külső midi jel lehetőség.

tehát frankón nem lehet a seqját külső vasakra használni. igaz ez? csak mert akkor 1 forintot nem adok érte, mármint nem

veszek fölöslegesen olyan seqencert ami képtelen több midi sáv kezelésére.

 

A manual egy nulla. Én is többször átnéztem, szerettem volna úgy általában megismerni a működését, de a manuállal nem kerültem beljebb.

Szerencsére nem úgy van ahogy kihámoztad. Természetesen az Electribe szekvenszerének mind a 16 PART-ja egy-egy MIDI csatorna kifelé is és befelé is. Én speciel egy KORG iM1-et szoktam ráakasztani és MULTI módban több Part-ot onnan szólaltatni meg, amit az Electribe Audio In-be visszaküldök. Ez esetben még a kontroller utasításokat is hozzá lehet rendelni a külső eszközön az Electribe paramétereihez... megy, csavar mindent. Ez tuti. És visszafelé is működik, vagyis egy külső szekvenszerről hangmodulként is használhatjuk a Electribe-et, persze a polifónia figyelembevételével.

Link to comment
Share on other sites

 

kicsit más de hátha tudtok segiteni, a manuált átnyálazva arra bukantam hogy mindkét electribe 1 midi csatrnával bir el. "Global midi ch" ennyi van benne. nincs hangszerenként külső midi jel lehetőség.

tehát frankón nem lehet a seqját külső vasakra használni. igaz ez? csak mert akkor 1 forintot nem adok érte, mármint nem

veszek fölöslegesen olyan seqencert ami képtelen több midi sáv kezelésére.

 

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta Arnoux:

Én épp egy electribe vásárlásra készülök. Segíteni a témában nem tudok, viszont érdeklődnék, hogy milyen? Elsősorban érdekelne, hogy a touchpad működik e midi formájában? mert szeretnék vele vst-t működtetni daw szoftveren belül. Ezt tudja a Korg Taktile billentyűzet, viszont ha ez is képes rá akkor talán hasznosabb lenne ezt használni.

Arpeggio minta többféle van benne vagy csak egy alap?

Valami slice funkció, sample darabolás?

Olyat is halottam, hogy nem szól valami jól....mondjuk sztem a sampler nem lehet olyan rossz...

Kétségeim vannak, mégis érdekel a dolog, ezért kérdezgetek itt róla a tapasztalatokról...:)

 

üdv

Szia!

Kipróbáltam: a touchpad tud Midi-n hangjegyeket és kontroller paramétereket is kiküldeni, mindjárt meg is tanítottam egy szoftszintit az XY-ra filter resonance és cutoff-ra reagálni. Tökéletesen használható. Kipróbáltam a többi potit is és az összes kicsi poti használható kontrollernek. A nagy potik racsnisak és paramétert állítanak az Electribe-on belül, így azoknak nincs Midi kivezetésük.

Nekem nem a sampler verzió van, így a sample darabolásról nincsenek információim, ellenben mind a 16 Part-nak van Insert FX-e, amiben vannak Slicer, Repeater, Pumper, Tremolo stb. effektek, ezekkel tökéletesen elérhető a kívánt hatás.

Ez hogy nem szól valami jól, elég relatív, mert nagyon el lehet csavarni az egészet. Kreatívnak kell lenni. Én egész más irányhoz szoktam, mert inkább akusztikus hangszínekkel operálok, de akusztikus hangszereim vannak dögivel, ezért valami kreatív elektronyos cuccal akartam feldobni a szettet, ezt pedig tök jól tudja az Electribe. Igaz vannak benne akusztikus minták is, de azok tényleg nagyon tré-k. Mégis inkáb az EG-vel van nagyobb bajom... nem lehet szép szőnyeget készíteni a cuccal, de erre inkább kiosztom az adott Part-ot külső hangforrásra, amit visszahozok az Electribe-ba az oszcillátor Audio In-re állításával. Szóval minden megoldható.

Az arpeggiátorról még nem tudok nyilatkozni. Nem vagyok nagy arpeggiátor fan, de azért nem szokott gondot okozni a használata. Azonban ebben a cuccban még nem sikerül elindítanom sem. Figyelmedbe ajánlok egy videót, ezt kezdtem el tegnap sasolni, hogy hogyan álljak neki:

https://m.youtube.com/watch?v=-_VO-ogNa9I

Link to comment
Share on other sites

Én épp egy electribe vásárlásra készülök. Segíteni a témában nem tudok, viszont érdeklődnék, hogy milyen? Elsősorban érdekelne, hogy a touchpad működik e midi formájában? mert szeretnék vele vst-t működtetni daw szoftveren belül. Ezt tudja a Korg Taktile billentyűzet, viszont ha ez is képes rá akkor talán hasznosabb lenne ezt használni.

Arpeggio minta többféle van benne vagy csak egy alap?

Valami slice funkció, sample darabolás?

Olyat is halottam, hogy nem szól valami jól....mondjuk sztem a sampler nem lehet olyan rossz...

Kétségeim vannak, mégis érdekel a dolog, ezért kérdezgetek itt róla a tapasztalatokról...:)

 

üdv

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...