Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MIDI Időzítések


Tetsuo

Kérdés

Szeretnem szinkronba hozni a szintit es a dobgepet. Az LFO-k, arpeggiatorok es a hangok leutesei is jo lenne, ha pontosan tortennenek amellett, hogy Cubaseben kompresszorok es UAD-effektek vannak meg a lancba kotve.

Reszben a Cubase-ben megirt MIDI-t jatszva le, reszben pedig az elo tweakelést, csavargatast vegye fel a Cubase kulon a hangot es kulon a valtoztatott MIDI-t.

Hallottam, hogy sok problema szokott lenni ilyenkor, en még nem probaltam. (Eddig mindig kulon rogzitettem minden hangsavot, egyenkent.)

A hangkarinak ki, be- a dobgepnek van Thru kimenete is, a szintinek csak egy MIDI in-je van.

Melyik fajta idozitest erdemes hasznalni ilyenkor?

Erdemes valami MIDI-portot beszereznem?

/A dobgep utan kotom a szintit ok, meg elinditom a Cubase lejatszast, de ettol még nem lesz szinkronban a tempo, foleg az LFO... nameg a sorbakotes nem lassithatja le?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A Cubase-ben hogyan lehet szerkeszteni ill. hol lehet megnezni az osszes MIDI-uzenetet? Mert ha rogzitem a MIDI-esemenyeket a MIDI savban, akkor a List editorban csupan note-ok jelennek meg. Semmi start, meg a sok egyeb parameter.

Azt szeretnem, hogy a Cubase-bol inditsam a dobgepet es a szintit is ugy, hogy legyen eleje meg vege is a "dalnak" ill a dobgep sajat pattern-szekvenszereben a Cubase-bol iranyitsam a valtast.

Egyaltalan hova lehet beirni a MIDI-kodokat, mint f8, fa, fc..? A List, Score es Drum Editorban nem talatam ilyen lehetoseget.. :(((

Link to comment
Share on other sites

A helyzet az, hogy a Machinedrum csak MIDI Clock-ot tud, ebben a modban viszont a Cubase nem lehet Slave-ben, ha jol ertem...

A dobgep idojele allitolag extrempontos, ezert is gondoltam ilyen felallasra.

A Cubaseben mikor lenyomom a [Play]-t, a dobgep mintha 1 masodperc kesesben lenne.. nem ertem miert, majd ejjel megnezem.

Koszonom az eddigi tanacsokat.

Link to comment
Share on other sites

A helyzet az, hogy a Machinedrum csak MIDI Clock-ot tud, ebben a modban viszont a Cubase nem lehet Slave-ben, ha jol ertem...

A dobgep idojele allitolag extrempontos, ezert is gondoltam ilyen felallasra.

A Cubaseben mikor lenyomom a [Play]-t, a dobgep mintha 1 masodperc kesesben lenne.. nem ertem miert, majd ejjel megnezem.

Koszonom az eddigi tanacsokat.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

AKAI APC 40-et használok ABLETONnal és nagyon jól működik, de van egy KORG kontrol 49-em amit, ha bekapcsolok azonnal eldobja az AKAI-t.

Külön természetesen mindkettő jól megy.

Valakinek valami ötlet? Remélem én klikkelek el valamit!

kössz előre

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...