Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
Morar

Surround sztereóban, hogyan?

Kérdés

Ez egy kérdésfelvetés lenne: tehát hogy érhető el Surround-hatás sztereóban, és milyen hardver illetve szoftver kritériumai vannak? 

-

Szerkesztette beatteo

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0

Először is jó mikrofonozás jó akusztikájú felvevő helységben, másodsorban jó panorámázás, arányok és ízléses effekt használat. Itt nem egyszeri trükkök vannak hanem komoly tapasztalat és tudás.

Hozzászólás megosztása

• 0

ok, ez alap, lehet rosszul tettem fel a kérdést, én dawokon belül gondoltam, külső hangsávok nélkül

Hozzászólás megosztása

• 0

Nem a sztereóban keverésre és a zengetés nevű effekt használatára gondolsz?

Hozzászólás megosztása

• 0

nem, és karakteresen, térben jól, és tisztán elkülöníthető elemekről beszélek, 5.1 hatásról sztereóban, - mert arra gondolok pl. hogy lehet előbb  egy 5.1-es keverést kell csinálni, aztán sztereóra átültetni, és akkor lesz olyan, vagy nem tudom hogy, ezért kérdezem

Hozzászólás megosztása

• 0

A Logicnak van olyan uzenmodja, hogy a panorama/balance poti helyett egy terbeli yostick szeruseget lehet bekapcsolni, es azzal terbe rakosgatno az egyes savokat. Ezt le lehet keverni sztereoba is, es valoban egy kicsit sorround-szeru hatas lesz.

bar nem sokat jatszottam ezzel a funkcioval, es regen is volt, de tud valami ilyesmit a valos 5.1 keveresi lehetoseg mellett. (Amihez termeszetesen olyan lehallgatorendszer is kell)

Hozzászólás megosztása

• 0

Márpedig ez zengetés lesz, viszont a valós termekre TÉNYLEG hasonlító és esetleg abban mozgó hangforrásokat szimuláló zengető talán a Quantec Yardstick-szint, esetleg még az sem.

Én még nem találkoztam számomra elfogadható, reális teremhangzást utánzó zengetővel legyen az algoritmusos vagy konvolúciós... kipróbálnám a felsőkategóriát én is. ;-)

Hozzászólás megosztása

• 0

én is a zengetés+EQ+hangerő+panorámára tudok gondolni

Szerkesztette bunni

Hozzászólás megosztása

• 0

(A füleim kb 8-10 percig bírják az ellenfázisos binaurálságokat, tovább már nagyon fárasztó... nem véletlen, hogy nem olyan elterjedt... ;) )

Hozzászólás megosztása

• 0

Hozzászólás megosztása