Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Stúdió asztal


nightray

Kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy stúdió asztalt vásárolni.
Tudnátok ajánlani valami boltot, webshopot, ahol esetleg tudnék vállogatni?

Eddig a muziker.hu -n és a friendlyhouse.hu -n nézegettem.
Esetleg a hitspace-ben nem árultok/árulnak?

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

4 órája írta nightray:

Sziasztok!

Szeretnék egy stúdió asztalt vásárolni.
Tudnátok ajánlani valami boltot, webshopot, ahol esetleg tudnék vállogatni?

Eddig a muziker.hu -n és a friendlyhouse.hu -n nézegettem.
Esetleg a hitspace-ben nem árultok/árulnak?

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Szia ! Szerintem inkább hívj egy asztalos és méretre megcsinálja olyan színű mintalapból amilyenről akarod. Szerintem ez a legolcsóbb és legjobb megoldás. Én is így csináltam.

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Franky:

Szia ! Szerintem inkább hívj egy asztalos és méretre megcsinálja olyan színű mintalapból amilyenről akarod. Szerintem ez a legolcsóbb és legjobb megoldás. Én is így csináltam.

Én is ezt tanácsoltam Nightnak privátban :) Amit ott is leírtam, érdemes kinézni kb milyet szeretnél, milyen legyen ergonómiailag, funkciónálisan, és olyat kell tervezni és megcsináltatni egy asztalossal.

Én innen nézelődök: www.studiodesk.net a proline széria az ami megmozgatta a fantáziámat, némi átalakítással. 

Esetleg valaki tud egy használható tervező progit, amiben meg lehetne tervezni az asztalt méret pontosan? Mondjuk ne autocad-et mondjatok, mert azt mégsem venném meg egy asztal miatt :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem akár asztalos nélkül is megoldható a dolog. Lapszabászaton méretre vágják. Én speciel így csináltam. Bútorlap színe neten kinézhető, vagy akár a lapszabászaton is személyesen. Csavarhúzó, csavarbehajtó, illetve az összeszereléshez való csavarokra van szükség a mérőszalagon kívül. Töredékéből kijön, mint egy bolti. 2500-3000Ft/nm körül mozog a 18mm-es bútorlap méretre vágva. Igény szerint élvédő fólia papír vagy műanyagból, 100-300Ft/fm. Sacc/kb. 10.000 Ft-ból bőven megvan az asztal. Nyilván ez nem olyan asztalra vonatkozik, amiben van 2X12U X 19" rack hely. :) 

Link to comment
Share on other sites

Egyébként az én asztalom is úgy készült hogy kitaláltam mekkorát akarok meg hogy legyen rajta a monitor állvány, akkorára lett tervezve a középső része hogy esetlegesen egy 27" iMac elférjen, le lett szabatva a lap, egy asztalos fél napi munkával össze sliccelte, hazahoztuk, összeraktam, azóta itt áll. Ha fejlesztenék és kéne olyan asztal amibe van 19" elem szintén magam találnám ki hogyan legyen, de egyenlőre még nincs ilyenre szükségem, plusz ha lenne valamim azt hordozni kéne.
Nagyjából ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
S, esetleg kész asztalokat, hol lehet venni?
Azért megnézném azokat is.

De, ha más lehetőség nincs, akkor úgy csináltatok asztalossal.

Minek is kell elférnie?
2015-s 15"-es Macbook Pro-val zenélek, amit asztali gépként használok, tehát rávan kötve monitor, magic mouse, meg billentyű :)
Van egy E-MU Xboard 49-m, Virus TI Snow-m, Roland JP8080, Duet1, Mackie MR5-m.
Ami tervben van MR5-k cserélje Genelec 8030/8040-re, Duet cseréje több be/kimenetes hangkártyára, mondjuk rack méretűre (Ensemble), + Nord Rack 3, Minitaur, Patchbay.

Link to comment
Share on other sites

Úgy jópár éve, amikor Ákos aktuálisan újragondolta a házi stúdióját, pár dolgot kiárusított. Akkor közreadott néhány képet az asztaláról, ami nagyon pazar kialakítású volt (főleg az anyagválasztás miatt ;-)). Itt találsz még pár képet róla:

https://web.archive.org/web/20080304133755/http://www.akos.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=276&Itemid=64

02_studio.jpg

---------

Én most egy (itt a fórumon vásárolt) könyvespolcnak tűnő :) rack szekrénybe raktam össze az összes eszközömet. Azt begurítottam egy sima IKEÁ-s asztal mellé, LCD monitor fali konzolon, közeltéri monitor ládikák az asztara emelt pici polcon. Mesterbillentyű / szinti - a fenti képhez hasonlóan - oldalt X állványon.

Ami hasznos lehet a tervezésnél, ha kicsit felfelé dőlnek a rack kütyük előlapjai, mert pl. Ákos asztalánál az alsó unit-ok kezeléséhez igencsak le kell kuporodni a szőnyegre.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...