Jump to content
Ménemszól.hu

Cd lemez javító szisztem...


Recommended Posts

Ha jól értem, ez lecsiszol a korongokból annyit, hogy utána tökéletesebben kiegyensúlyozottan pörögjön?

Hát, végül is egy esetben lehet némi értelme, mint írják:

"makes previously unreadable data CDs accessible once again"

(Lehet, hogy egy régi lemezen még valahol egy nagyon fontos adat van...)

Mióta egy gyengébb fizikumú (picit repedt, picit görbe) lemez szétrobbant a méregdrága Plextoromban, úgy döntöttem, pénzkidobás ezután egy fillért is már erre költeni - mert minek? Manapság már nem igazán hallgat senki többé zenét cédéről.

Link to comment
Share on other sites

Ha jól értem, ez lecsiszol a korongokból annyit, hogy utána tökéletesebben kiegyensúlyozottan pörögjön?

Hát, végül is egy esetben lehet némi értelme, mint írják:

"makes previously unreadable data CDs accessible once again"

(Lehet, hogy egy régi lemezen még valahol egy nagyon fontos adat van...)

Mióta egy gyengébb fizikumú (picit repedt, picit görbe) lemez szétrobbant a méregdrága Plextoromban, úgy döntöttem, pénzkidobás ezután egy fillért is már erre költeni - mert minek? Manapság már nem igazán hallgat senki többé zenét cédéről.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes dolgok ezek és kíváncsi vagyok ki fedezte fel hogy ezzel is javítható a hangkép. Ami viszont tény, hogy a préselt cdk szélei ha le vannak "esztergálva" vagy inkább köszörülve, s ráadásul valami konkrét szögben, valóban befolyásolják a hangzást! Azt mondják a lézer szóródását befolyásolja és a dekóder kevésbé fog nyúlni a hibajavítókódhoz...

Sok őrültség van amúgy hifis berkekben, de még nem hallottam egy hangmérnök ismerősöm Dynaudioit színezüst 220-as madzaggal, én is csak parasztvakításnak tartottam (sőt ő is), aztán ért minket a hidegzuhany! Úgyhogy nem teljesen alaptalanok ezek a 6-kilences tisztaságú aranyfilm alapanyagú master korongok sem!

De a mégnagyobb döbbenet akkor volt mikor ráengedtük az anyagot egy KORG MR-2000S-re! (előtte meg Apogee Rosettán ment a dínom-dánom) Sokkal érzékelhetőbb terek, dinamikák, felvételtisztaság volt mint előtte, csak kissé ez már ágyúval verébre effektus. És valóban igaz, én se nagyon hallgatok már cdt.

Amúgy a költségek a hifisták világában nem érdektelen dolgok a fenti "lemezköszörűre" értve.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes dolgok ezek és kíváncsi vagyok ki fedezte fel hogy ezzel is javítható a hangkép. Ami viszont tény, hogy a préselt cdk szélei ha le vannak "esztergálva" vagy inkább köszörülve, s ráadásul valami konkrét szögben, valóban befolyásolják a hangzást! Azt mondják a lézer szóródását befolyásolja és a dekóder kevésbé fog nyúlni a hibajavítókódhoz...

Sok őrültség van amúgy hifis berkekben, de még nem hallottam egy hangmérnök ismerősöm Dynaudioit színezüst 220-as madzaggal, én is csak parasztvakításnak tartottam (sőt ő is), aztán ért minket a hidegzuhany! Úgyhogy nem teljesen alaptalanok ezek a 6-kilences tisztaságú aranyfilm alapanyagú master korongok sem!

De a mégnagyobb döbbenet akkor volt mikor ráengedtük az anyagot egy KORG MR-2000S-re! (előtte meg Apogee Rosettán ment a dínom-dánom) Sokkal érzékelhetőbb terek, dinamikák, felvételtisztaság volt mint előtte, csak kissé ez már ágyúval verébre effektus. És valóban igaz, én se nagyon hallgatok már cdt.

Amúgy a költségek a hifisták világában nem érdektelen dolgok a fenti "lemezköszörűre" értve.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A CD-ROM-oknal ugye nincs ketseg, hiszen egy bitet felreolvasva, nem mukodne a beolvasott program.

Az Audio-CD-k eseten is eleg gyakran NEM teveszt egy atlagos CD-olvaso, ha pl. nem karcos a CD. Ezt kulonbozo programokkal lehet ellenorizni, mar vagy tiz eve eleg elterjedt dolog ez, audio anyagok rippelesenel.

Vannak programok, amik a beolvasott image fajlt bitrol bitre osszehasonlitjak az ujraolvasott CD adataival es hibauzenetet ad, ha vmi nem egyezik.

http://www.exactaudiocopy.de/ Ez az ingyenes szoft sem mai...

Ezek a programok a Red Book-bol eredo jitter-hibakat is kiszurik kulonfele atfedo olvasasokkal.

Allitolag (ezt nem tudom biztosan) egy szamitogepbe illo kozepkategorias (mondjuk olcso Plextor) olvaso siman veri ill. hozza a high-end kategoriat, amik ugye korantsem mindenevoek meg nyersanyagmarkak es tipusok kozott is valogatnak.

Optimalis esetben pl. egy irott Taiyo Yuden lemez vagy egy jobb minosegu gyari nyomas eseten nincs olvasasi hibakulonbseg egy jo es egy jobb olvaso kozott.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A CD-ROM-oknal ugye nincs ketseg, hiszen egy bitet felreolvasva, nem mukodne a beolvasott program.

Az Audio-CD-k eseten is eleg gyakran NEM teveszt egy atlagos CD-olvaso, ha pl. nem karcos a CD. Ezt kulonbozo programokkal lehet ellenorizni, mar vagy tiz eve eleg elterjedt dolog ez, audio anyagok rippelesenel.

Vannak programok, amik a beolvasott image fajlt bitrol bitre osszehasonlitjak az ujraolvasott CD adataival es hibauzenetet ad, ha vmi nem egyezik.

http://www.exactaudiocopy.de/ Ez az ingyenes szoft sem mai...

Ezek a programok a Red Book-bol eredo jitter-hibakat is kiszurik kulonfele atfedo olvasasokkal.

Allitolag (ezt nem tudom biztosan) egy szamitogepbe illo kozepkategorias (mondjuk olcso Plextor) olvaso siman veri ill. hozza a high-end kategoriat, amik ugye korantsem mindenevoek meg nyersanyagmarkak es tipusok kozott is valogatnak.

Optimalis esetben pl. egy irott Taiyo Yuden lemez vagy egy jobb minosegu gyari nyomas eseten nincs olvasasi hibakulonbseg egy jo es egy jobb olvaso kozott.

Kicsit megkésve (mivel nem áttekinthető mint jobb fórumokon hogy mikor és hol szólt hozzá valaki +feature!!!)

Jómagam 2001-től mióta van RW meghajtóm (egy TEAC ráadásul!) EAC-val írtam az audio lemezeimet, pontosan hangolva az olvasási/írási offsetjét hozzá! Alapanyagnak kezdetben TDK-t használtam, később kívül-belül fekete Samsung és Intenso korongokat, majd jött 40-50 gyári Plextor disc (szintén Taiyo-s) majd kizárólag a megfizethető de jó "made in japan" felíratú sárga Maxell (by Hitachi / Taiyo Yuden Ltd.) lemezekre írtam 1x v. 2x-es sebességgel! Miután összehasonlítottam egy ismerősöm majd egy milkás high-end SACD lejátszójában egy eredeti 24k. gold anyagú LP remastered referencia cdt (Jazz at the Pawnshop) sőt az eredeti bakelit verziót is 1x, 2x, 4x, 8x sebességgel zsír újonnan megfirkált karcmentes Maxell lemezeimmel, eldöntöttem beleszarok 5m magasról az egészbe! Mind hangban, mind a bit korrektor visszajelzőn a lejátszónál látható/hallható különbségek miatt a gyári vs. írt verziók esetében, úgyhogy mesélhetsz nekem a bitre pontos mezei pc rippelésről!

Egy másik haver áthozta a 10 éve 300e-ért vett Philips gyári asztali cd másolóját, itt ugye csak a for audio anyagok játszanak (ki is felejtettem, őrült zenerajongás végett 10-et ilyenből is vettem régen 700/db áron teljesen feleslegesen, mert megúntam a rájuk írt zenéket, meg amúgy is...), szóval megírtuk avval is ua. javult picit a dolog, de a gyári korongot nem tudtuk legyőzni, a bakelitet meg végképp nem dinamikában!

Hát ennyi az idő rövid története, meg a sok évi szarakodás! Inkább a zenére koncentrálok és ha az jó, felőlem akár mp3ban is szólhat, annyit nem jelent a különbség ha nincs meg az eredeti! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...