Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen mikrofont Neumann KMS 105 helyett otthoni beszédfelvételhez?


hunriksa

Kérdés

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni. Otthon adott egy Neumann KMS 105 kondenzátor-mikrofonból, egy dbx 286A előerősítőből és egy t.c. electronic Konnekt 24D FireWire audio interface-ből álló felvételi lánc, amit főleg beszédfelvételre használnék. Ez kizárólag a saját hangomra korlátozódik, bariton hang, eléggé erős basszus tartománnyal. Eddig tűrhető eredményeket sikerült elérni a fenti setup-pal, legalábbis nem volt ügyfél, amelyik visszadobta volna a felvételt. :) De úgy érzem, hogy a hangból hiányzik a "kraft". Nem elég testes, és nagyon spórol a mély frekvenciákkal, ami nélkül a hangom nem adja át a fő karakterét. Azt tudni kell, hogy a KMS 105-re a választás a netes visszajelzések miatt esett, mindenfelé sokat dícsérték, így gondoltam, hogy ezt még épp meg tudom fizetni, és megfelel majd a célnak. Utánajárva (már a vásárlást követően) viszont kiderült, hogy gyárilag van benne egy felüláteresztő szűrő (120 Hz cutoff, -3 dB), ami énekhez nagyon praktikus, de beszédhez már kevésbé. Gondolom, ez lehet a ludas a mélyek hiányáért, meg az, hogy a KMS 105 nem nagymembrános mikrofon. 

Tehát, milyen mikrofonra lenne érdemes váltanom, ami a mostani eladását követően (makulátlan állapotú, 95-100e Ft környéki ajánlatokat kaptam) egy árban, van mondjuk max. 50e Ft megtoldásával beszerezhető (akár használtan)? Egy átlagos akusztikájú 16 m2-es garzonlakásban használnám. 
Valamint, a dbx 286A preamp és a Konnekt 24D kombó tűrhető, vagy az is csereérett? Ötletek? Illetve, monitorozáshoz egy AKG K550 fejhallgatót használok. Megfelelő, vagy érdemes lenne lecserélni egy lineárisabb típusra?

Előre is ezer hála!

(Alább 2 "demo" a mostani setuppal: 

https://drive.google.com/file/d/0BwVoo2EjOMq0WWZ6MUk5cnpwTWs/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0BwVoo2EjOMq0cUlVY0dfUkd5WWM/view?usp=sharing )

Üdv,
Gábor

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

15 perccel ezelőtt írta hunriksa:

Köszönöm mindenkinek! Ha netán mégis nagymembrános kondenzátor mikrofont keresnék, melyek az ajánlottak 100-150e Ft ár környékén, ami kiemeli a basszus/bariton hangszín előnyeit? (de nem színez túlságosan)

Ez egy kényes téma ezen a fórumon, mert lefikáztak itt már mindent ami ebben az árkategóriában volt. Ha nem énekelsz, egészen biztos nincs jobb választás egy SM7-nél.

Én személy szerint a Rode NT1000-et nézném meg és a Neumann TLM 102-t de úgy is tudom hogy le fognak hurrogni hogy ennek ez a baja annak meg az, és jönnek hogy az űberdrága kategória alatt nincsen jó nagymembrános kondi.

Microtech Gefell MT71S-t merek neked ajánlani. Dolgoztam UMT70S-el, aminek az MT a nem kapcsolható, fix kardioid verziója, és UM70S párom van, ami az UMT elődje, még transzformátos kimenettel. Viszont ez némileg drágább már, 1100 €-s mikrofon, persze nem feltétlenül kell újat venni, az én UM70S-eim se voltak újak.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta hunriksa:

Köszönöm! Ezeket nézegettem én is, de elvileg elég brutális tiszta gain kell nekik. Érdemes dinamikusat választani nagymembrános kondenzátor helyett? A 286A mennyire számít "tűrhető" preamp-nak?

volt egy 286A-n a live outboard rackben amit mi nem használtunk, akinek eladtam direkt ilyeneket keresett SM7B mellé, broadcast céllal. Van egy stúdiós barátom, akinek nincsenek hi-end cuccai, és kifejezetten az SM7B-be való éneklés (kemény műfajok) miatt tartja.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...