Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Yamaha MSP-5 - ráz a monitor és körülötte minden


Blank

Kérdés

Sziasztok!

Előfordulhat, hogy valami olyanba nyúltam, ami nem feltétlenül hétköznapi, ezért kénytelen vagyok leírni minden körülményt, hátha valaki felismeri a hibát és/vagy a megoldást. Szorri, ha hosszú leszek.

Adott a zeneszobám, kb 25 nm2, parketta(!), rajta egy tömörfa asztal, az asztal mögött szintén tömörfa bútor, amin/amiben a rack-es hangszerek és FW hangkáryta + a macbook (ami ugyebár fémvázas és ennek még szerepe lehet). A falon egy speciális, tízfoglalatos, túlfeszvédős/zavarszűrős elosztó, amiből az eszközök (macbook, hangszerek, monitor hangszóró, lcd monitor, minden) a tápot kapják. Jah, és IKEA markus szék (az előző műanyaglábú székkel nem volt ilyen gond, de ennek ugye már fém lábai vannak).

Na most, hogy ha a székbe beülök és vagy onnan kiszállok, halk elektromos pattogás hallatszik a Yamaha MSP-5 hangszórókból és az LCD monitor lekapcsol majd vissza. Ezt betudtam annak, hogy a széken esetleg valami statikus töltés képződik. Nem jó, de elfogadtam. Pár nap múlva mezítláb már a talpam is zsibbadt, kvázi valahol valami áram van, de ezt rajtam kívül állítólag senki nem érzi. Aztán egy-két hét múlva amikor bekapcsolom a Yamaha MSP-5-ös monitorjaimat (melyek közvetlenül az asztalon ülnek) a bekapcsolás pillanatában az LCD monitor 2-3 másodpercre kap egy olyan löketet, hogy lekapcsol, majd megint vissza. Gondoltam, hogy esetleg a monitor erősítője tüskét lök a hálózatra. Ez sem jó, de elfogadtam. A baj az, hogy szépen lassan (3-4 hónap alatt) ez a jelenség az LCD monitort kinyírta, mert már standard üresjáratban is kikapcsolgatott. Kétszázezres grafikus monitor, nem voltam boldog. Vettem hát gyanútlanul egy új LCD monitort, egy-két hétig semmi baja nem volt, de már ez is kezdi a lekapcsolgatást és egyre sűrűbben vibrál. Van rajta gari, de hát nem vihetem vissza, mert nem magától mászik tönkre ez sem, a kutyafáját. Következésképp kezdtem deriválni (tudom, lassú vagyok), hogy akkor kizárásos alapon valószínűleg a monitor hangszórókkal lesz a baj, annál is inkább, mert kikapcsolt állapotukban sem a székem nem ráz, sem az LCD monitor nem kapcsolgat ki-be.

Hívtam már villanyszerelőt, rámértek minden sz*rra, sehol semmi rendellenességet nem találtak. A monitorhangszórókat fél órán át vizsgálták, mérték, semmi. A ki/bekapcsoláskor a tüske állítólag minimális, nem veszélyes. Persze, amikor a székbe beleültek és kiszálltak, őket is megvágta az áram, de azt mondták, a székkel lesz a baj. Hoztam hát be a konyhából mezei fenyőfa széket párnával, ráültek és megint lekapcsolt a monitor és pattant a statikus zaj. Vakarták a fejüket és elmentek.

És igen, ha a monitorhangszórókat kihúzom a hálózatból, megszűnik a jelenség, de mivel sehol másutt ez a két MSP nem produkálja ezt a jelenséget, valaminek itt a szobában kell lennie, ami a galibát okozza. Megint más kérdés, hogy oda-vissza imádom ezt a két MSP-t, pedig próbáltam ADAM-eket, Genelec-et, Fostex-et, HS sorozatot, Ayra-t, mindenfélét, ez lett a kedvenc, kvázi nagyon örülnék valami építő megoldásnak, mert lecserélni nem szeretném őket, nagyon összenőttek a fülemmel.

Ami még fontos infó lehet: Ez a két Yamaha MSP-5-ös még az első széria, tehát ezekbe bele van építve a hálózati kábel. Hátha ennek van jelentősége, nem tudom.

Előre is köszönök szépen minden ötletet/tippet!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 51
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

18 perccel ezelőtt írta oscar:

A fa padlónak amúgy sem használ a túl kicsi páratartalom, főleg ha ingadozik. Nem szokott télen repedezni, összehúzódni, itt-ott elválni? A lerakási útmutatókban egyenletes 50-55% páratartalmat jelölnek meg célértékként.

Nem a csudát nem, egész télen szétkúszik, állandóan vissza kell ütni az egyes lapokat a helyére... soha az életbe még egyszer le nem teszek lamináltat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...