Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

OS-X-ről Windows 10-ra


Blank

Kérdés

Sziasztok!

Négy éve egy Mac Book Pro szolgálja a zenei munkaállomásom lelkét. OS-X is van rajta, meg egy Windows 10. Előbbi a zene miatt, utóbbi a munkám végett. Tökéletes állapotban van a gép, OS-X-szel hibátalnul működik, de a Windows katasztrófa rajta, nem részletezném. A lényeg, hogy építenék egy normális Windows PC-t, ám anyagilag sokat segítene, ha a zene miatt nem kellene megtartanom a Mac Book-ot és Windows alól muzsikálhatnék. Éppen ezért kérdezném:

Manapság, egy Ryzen 5 vagy 7, esetleg egy combosabb core I7 PC jó alapul szolgálhat zenéhez, vagy még mindig nagyon masszív Latency issue-k vannak Win alatt (négy éve ezért is szereztem be a MacBook-ot). Jelenleg egy Saffire Pro 40-em van, ami ugye Firewire csatis, de ha van használható windows-os alternatíva, szívesen lecserélem.

Van esetleg köztetek valaki, aki windows alatt zenélget?

Oh, és a lényeg: sok hardware szintim van, melyek midi vezérlését egy MOTU midi express 128-cal oldom meg. Ez vajon megy win alatt?

Előre is köszönöm szépen az ötleteket!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Én picit máshonnan közelíteném meg a dolgot. Milyen DAW-t használsz?

Én világ életemben Cubase-ben dolgoztam win alól, nagyon sokáig volt Saffire Pro 26 és Pro 40-em, semmi bajom nem volt a latencyvel, sőt semmivel nagyon.

Viszont amikor Pro Toolsozni szerettem volna win 7 alól, na hát ott minden nyűgöm volt (3 hónapig próbálgattam), de a Saffire-kkal iszonyat macerás volt minden (ha nem állítottam át a saffire console-n a sampe ratet és a Pro Tools nem abban indult, vagy készítettem projektet, akkor elhasalt az egész). Aztán sokszor nem értettem miért kezd el egyszer csak csúszni az egész, ahogy pakolom az UAD plugineket (bár tudom, hogy erre van megoldás, de én egyszerűen nem akartam ezzel szenvedni).

Ezek csak az én tapasztalataim semmi nagyon komoly megfejtés :D

Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta Csuzlee:

Én picit máshonnan közelíteném meg a dolgot. Milyen DAW-t használsz?

Én világ életemben Cubase-ben dolgoztam win alól, nagyon sokáig volt Saffire Pro 26 és Pro 40-em, semmi bajom nem volt a latencyvel, sőt semmivel nagyon.

Viszont amikor Pro Toolsozni szerettem volna win 7 alól, na hát ott minden nyűgöm volt (3 hónapig próbálgattam), de a Saffire-kkal iszonyat macerás volt minden (ha nem állítottam át a saffire console-n a sampe ratet és a Pro Tools nem abban indult, vagy készítettem projektet, akkor elhasalt az egész). Aztán sokszor nem értettem miért kezd el egyszer csak csúszni az egész, ahogy pakolom az UAD plugineket (bár tudom, hogy erre van megoldás, de én egyszerűen nem akartam ezzel szenvedni).

Ezek csak az én tapasztalataim semmi nagyon komoly megfejtés :D

Reason 8

OS-X alatt szuper, egyszerre 6-8 vasat is hajtok minden különösebb gond nélkül. Win alatt ASIO4ALL kell és nagyon macerás, bődület latency volt.

Link to comment
Share on other sites

21 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Saffire Pro 40-nel mennie kell gond nelkul par msec kesessel a sajat asio driverevel. 

Elképzelhető, hogy akkor a probléma inkább abból ered, hogy egy Mac-re volt ráberhelve a Win10 és valami driver probléma adódott? Lehet, hogy érdemes volna egy natív windows PC-be valami Firewire kártyát tenni és úgy kipróbálni, hátha?

Link to comment
Share on other sites

31 perccel ezelőtt írta Blank:

Elképzelhető, hogy akkor a probléma inkább abból ered, hogy egy Mac-re volt ráberhelve a Win10 és valami driver probléma adódott? Lehet, hogy érdemes volna egy natív windows PC-be valami Firewire kártyát tenni és úgy kipróbálni, hátha?

Minden tovabbi nelkul lehetett ilyen problema. Siman mennie kell normalis PC-n max 10ms latencyvel, de az 5ms-t alapbol felteteleznem. Nekem az 5ms eleg "virtuozabb"  zongora jatekokhoz. 

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Minden tovabbi nelkul lehetett ilyen problema. Siman mennie kell normalis PC-n max 10ms latencyvel, de az 5ms-t alapbol felteteleznem. Nekem az 5ms eleg "virtuozabb"  zongora jatekokhoz. 

Szupi, akkor mindenképpen teszek még egy próbát egy másik PC-vel is. Esetleg Firewire kártyát tudsz valamit ajánlani, ami passzol a Saffire-hoz?

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta Hobkins:

Texas Instruments chip legyen rajta, az a lényeg.

Nekem mindig is FW portos hangkártyáim voltak, TC, Saffire Pro26, Saffire Pro40. Ezek még mind FW 400-asok. 7 éve bementem egy számtech bontóba és vettem 1000 Ft-ért egy FW kártyát (most néztem meg NEC) és soha semmi bajom nem volt vele. Csak tavaly vettem meg a Texas Instrumentest az Apollohoz és ez ugye már FW 800-as.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Csuzlee:

Nekem mindig is FW portos hangkártyáim voltak, TC, Saffire Pro26, Saffire Pro40. Ezek még mind FW 400-asok. 7 éve bementem egy számtech bontóba és vettem 1000 Ft-ért egy FW kártyát (most néztem meg NEC) és soha semmi bajom nem volt vele. Csak tavaly vettem meg a Texas Instrumentest az Apollohoz és ez ugye már FW 800-as.

Van nekem is egy Firewire kari valahol, megpróbálom első körben azt előtúrni és belegyömöszölni a HTPC-be. Meglátjuk, hogy azzal mit muzsikál. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...