Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Analog Echo


snaper

Kérdés

Sziasztok.

Költözés előtt lőttem eBay-n egy Renkforce HVN5060-as analóg echo-t, amit a lakásfelújítás meg költözés után csak most volt időm bedugni.

Van egy kis bajom vele...

A hang átmegy rajta, viszont nincs echo effekt. Próbáltam csavargatni meg minden, a delay time is meg az amount is fullon van, de semmi.

Az előző gazdi azt mondta, nem árt egy Footswitch hozzá, mert lehet "lekapcsolt" állapotba küldte el...

Nekem sajna nincs pedálom, de érdekelne, hogy mivel lehet "emulálni" footswitchet, mármint lehet-e olyat, hogy beduom a hangkarimat az FS bemenetbe és egy speciális jelet ráküldök...

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok.

Költözés előtt lőttem eBay-n egy Renkforce HVN5060-as analóg echo-t, amit a lakásfelújítás meg költözés után csak most volt időm bedugni.

Van egy kis bajom vele...

A hang átmegy rajta, viszont nincs echo effekt. Próbáltam csavargatni meg minden, a delay time is meg az amount is fullon van, de semmi.

Az előző gazdi azt mondta, nem árt egy Footswitch hozzá, mert lehet "lekapcsolt" állapotba küldte el...

Nekem sajna nincs pedálom, de érdekelne, hogy mivel lehet "emulálni" footswitchet, mármint lehet-e olyat, hogy beduom a hangkarimat az FS bemenetbe és egy speciális jelet ráküldök...

Szia!

Nem ismerem ezt a kütyüt, de elméletileg annyi a dolgod, hogy bedugsz egy 6.3-as mono jack(már ha ilyen megy bele) dugót a FootSwitch aljzatba és örvidre zárod. Általában az ilyen lábkapcsolóknak csak ennyi a feladatuk.Olyan is előfordulhat, hogy csak simán bedugod a dugót és már lesz is echo, és ha rövidre zárod, akkor fog megszűnni.Ez az echo belső kapcsolásától függ.Remélem, segítettem. Sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Nem ismerem ezt a kütyüt, de elméletileg annyi a dolgod, hogy bedugsz egy 6.3-as mono jack(már ha ilyen megy bele) dugót a FootSwitch aljzatba és örvidre zárod. Általában az ilyen lábkapcsolóknak csak ennyi a feladatuk.Olyan is előfordulhat, hogy csak simán bedugod a dugót és már lesz is echo, és ha rövidre zárod, akkor fog megszűnni.Ez az echo belső kapcsolásától függ.Remélem, segítettem. Sok sikert!

Szia!

Dugóm van.

Mondjuk ilyen RCA-bol mono 6,3-as átalakítóm is van.

Nem vagyok nagy "guru", le tudod írni hogyan lehet rövidre zárni?

(Mondjuk az átalakítót is lehet?)

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Dugóm van.

Mondjuk ilyen RCA-bol mono 6,3-as átalakítóm is van.

Nem vagyok nagy "guru", le tudod írni hogyan lehet rövidre zárni?

(Mondjuk az átalakítót is lehet?)

Mindenképpen szerelhető dugó kellene hozzá, olyan aminek le lehet tekerni a burkolatát és forrasztani lehet. Vagy ha gyári kábel van akkor a vezetéket elvágod tetszóleges helyen és a 2 vezetéket összetekered.Valószínű hogy egy árnyékolás és egy műanyagszigetelésű vezetéket találsz a blankolás után.A műanyag szigetelésű vezetéket is megblankolod és ősszezárod az árnyékolással (rézharisnya).Ha van szerelhető 6.3-as dugód(RCA-val is ugyanez a helyzet), akkor sem bonyolultabb a helyzet.Letekered a burkolatot, lesz középen egy kisebb fül, és lesz alatta egy nagyobb.Egy kicsi vezetékkel, vagy akármivel rövidrezárod és kész.Azért írd meg, ha sikerült, kíváncsi avgyok rá.

Üdv: Hobkins

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, hogy aktuális-e még a problémád, de én egyszerűbben oldanám meg a helyedben. Elmennék egy hangszerboltba és kérnék egy lábkapcsolót és ott helyben kipróbálnám a kütyüvel. Meg sem kell venni, egy-két kapcsolás és kiderül, hogy működik-e a motyó.Üdv

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...