Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

2 kérdés


snaper

Kérdés

2 kérdésem lenne, amikre nem találtam választ sehol, valszeg mert feltenni sem tudom rendesen őket...

1.

Még régi PC-s Logic-os időkből emlékszem arra hogy volt egy olyan "óra", ami ilyen 7 szegmenses stílusban írta ki az időt, pirossal.

Próbáltam variálgatni a transport bart de nem lett semmi, meg még az is kérdésem lenne, hogy hogy csinálok belőle "vékonyat" (a transport barbol mármint), amin 1 sorban vannak a vezérlők, mert nekem sehogysem sikerül :(

2.

Na ez már kicsit bonyolultabb kérdés.

Minden DAW szinte rendelkezik külön MIDI csatival. Logic is, viszont Logic-ban nincs "kivezérlésmérő" ezekjen a csatikon, gondolom minek ugy sem megy kis rajta hang.

Többi progi viszont ügyesen villog fel-le a velocity értékek függvényében.

Ez elérhető valami environment bűvészkedéssel Logic-ban?

(Pl. midi csatit ráküldeni audióra, vagy instrument csatirol hajtani meg midi instrumentet...)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1. Jobb klikk a Transport baron és a felugró menüből Open Giant Bar Display vagy Open Giant SMPTE attól függ melyiket szeretnéd használni. Tudtommal a Transport bar méretét nem lehet módosítani, csak eltűntetni menüből, vagy a tetejénél fogva.

2. A Transport bar jobb szélén van egy erre szolgáló kijelző (közvetlen az erőforrás mérő melett balra) ami számalapú és a leütött billentyű velocity értékét írja ki mellette pedig hogy melyik billentyűt ütötted le. Ha esetleg nem lenne bekapcsolva akkor jobb klikk a Transport baron majd Customize Transport Bar aztán középen a Display felirat alatt a MIDI Activity (Out/In) pipáld be.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a helpet!

Lehet nem írtam, de ez Logic 7 Express-ben érdekelne, ott nem tudtam jobbklikkelgetni a transporton, PC-n megy simán.

A második kérdést lehet rosszul tettem fel.

Én arra gondoltam environmentezés alatt, hogy a midi csatokról kijövő velovity értéket mutassa nekem egy olyan fader-en, amin van meter, tehát most jól belekavarodtam én is, viselkedjen úgy a midi csati mint egy audió csati, vagyis ugráljon a meter a velocity értéknek megfelelően.

Nézegettem tegnap, hátha van valami converter fader, amivel a midi isntrumentből kijövő velocity értéket át tudja konvertálni számmá mondjuk és azt behúzni egyAudio objectbe, de nem lett szerencsém :(

Link to comment
Share on other sites

Utánanéztem a Logic 7 Express manuáljában az első megoldásnak. Ezt írja a manual:

To open the Transport window:

Select Windows > Transport, or press Command-7.

Note: Logic allows an unlimited number of Transport windows to be simultaneously opened. Additional Transport windows can be used as giant displays for the Bar or SMPTE position, as examples.

Szóval úgy tudsz nagy számlálót csinálni ha nyitsz egy másik Transport bar-t (command+7) és ott valami úton módon bekapcsolod hogy óriás kijelzőként viselkedjen. + találtam az átméretezhetőségről is egy részt

You can adjust the size of the Transport bar to nine different size settings. This is achieved by dragging the bottom right corner of the Transport window.

9 különböző méretre lehet állítani a Transport bart jobb alsó sarkánál húzva.

A második kérdés szerintem nem lehetséges megnéztem Logic 9 alatt Environmentben az eszközöket és egyedül a monitor ami használható erre a célra, bár az is számalapú nem meter. Ami miatt szerintem jobb ez a számalapú kijelzés az az, hogy ha leütsz egy billentyűt és felugrik egy sáv akkor annak nem tudod az értékét de számalapúnál tudod és így egyszerűbb mondjuk egy midi note-ot beállítani a megfelelő erejűre.

Jah és itt a manual ha esetleg nem lenne meg:

Logic 7 Express Manual

Link to comment
Share on other sites

A manual úton van, ebájoztam magamnak egyet. (Progival persze)

No. az elsőt köszi, nekem semmit nem dobot SMTPE-re a logic manuáljából a kereső, ezért gondoltam hogy vagy nincs az express verzióban, vagy csak a 7-esben nincs.

A kivezérlés érdekességének kizárólag "dizájn" oka van, semmi komoly bajom vele, csak mivel leginkább külső hangszereket vezérlek midin, "hülyén" néz ki, hogy sávonként egy kis zöld pont villan fel hang leütésekor, mikor mondjuk PT-ben meg Cubase-ben, meg szinte bármi másban, rendes meterbar-ja van a midi csatinak is, így ha mondjuk 16 midi csatin vezérlem a multis hangszert, akkor "szép" a mixer, hogy úgy villog.

Semmi komoly, csak a saját szórakoztatásom miatt érdekelt volna ez a kis environemnt project :D

Link to comment
Share on other sites

MEGCSINÁLTAM!!!

Bár még csak Logic 5 (abban lehet makrózni, express-ben nem), de majd hamarosan átcsapom 7-esbe is.

Az alapja egy makró, amit a Swiftkick-ről letöltött ToolKit pakkban találtam, egy LED méter.

Kiegészítettem egy PAN sorral, egy MUTE-os volume fadersorral, és máris lett egy 16 csatis, LED meter-es MIDI mixerem, ebből kopiztam 4-et, mert ugye 4 kimenete van az interface-emnek, szóval 16x4 midi csatit lehet vele vezérelni.

http://kepfeltoltes.hu/110712/955551136screen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

úgy tizenkétezerszer kúlabb lenne, ha a fórum képfeltöltő funkcióját használnád, mert akkor sokáig megamaradna az utókornak, plusz látható is lenne rendesen...

(az ilyen szokások kialakulása miatt haragszom nagyon a régi fórumunkra...)

Link to comment
Share on other sites

úgy tizenkétezerszer kúlabb lenne, ha a fórum képfeltöltő funkcióját használnád, mert akkor sokáig megamaradna az utókornak, plusz látható is lenne rendesen...

(az ilyen szokások kialakulása miatt haragszom nagyon a régi fórumunkra...)

Jogos!

Amint megvan a mac verzió meg be van lőve a nagy setupba az environment, azonnal bepostolom oda!

Link to comment
Share on other sites

úgy tizenkétezerszer kúlabb lenne, ha a fórum képfeltöltő funkcióját használnád, mert akkor sokáig megamaradna az utókornak, plusz látható is lenne rendesen...

(az ilyen szokások kialakulása miatt haragszom nagyon a régi fórumunkra...)

Én már régóta nem tudok több képet feltölteni a fórumra, mert már a kvótámat az első részletesen kitárgyalt topicnál ellőttem. És nem akarom az oda feltöltött képeket törölni, csak hogy újabb képeket tölthessek fel más témákhoz. Szóval lesz valaha nagyobb kvóta?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...