Jump to content
Ménemszól.hu

Egy kis törióra: dobgép Commodore 64-re


gorgo73

Recommended Posts

Mivel elindult a suliszezon, bemelegítőnek kezdjük egy kis történelem órával:

A Drum Studio egy, a legendás C64-re 1990-ben fejlesztett, egyszerű step-sequencer progi.

A tempót BPM-ben állíthatjuk, a ritmust 32 hangra oszthatjuk fel, ( 32-step pattern ) és 7 hangszínből választhatunk. Blips'n'clicks felsőfokon, gazdaságos kivitelben!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Van a körünkben olyan megszállott, aki esetleg még tud régi nagy formátumú C64 hajlékony lemezről PC-s .d64 konvertet készíteni?

1990-óta rakosgatom a floppy lemezeimet, hogy micsoda dicső idők emlékei, de megnézni soha többet nem fogom tudni. Viszont ha ezt a konvertet valaki meg tudná csinálni, akkor lenne rá esélyem, hogy a régi-régi RockMonitorban készített zenéimet, meg a Game Makerben készített animációkat és zenéket láthassam, hallhassam egy PC-s emulátorban. Ha egyszer az életben újra láthatnám ezeket a régi dolgokat valószínűleg telepisilném a nadrágomat a gyönyörűségtől :D

Link to comment
Share on other sites

Hozzávalók:

1.) egy db. régi (1541-es) lemezegység (ha nincs már meg, a Vateráról akármikor szerzel, kb. 3-4E Ft.),

2.) egy db. X-kábel (a felhasználás módjától függ, milyen kell),

3.) egy db. PC (olyan, amelyen még alaplapi printer port is van).

Kell még hozzá átviteli szoftver: ha olyan a gép, hogy tudsz rajta még DOS-szal bootolni (akár csak egy Win98-as boot floppy segítségével), akkor a kiváló (és magyar fejlesztésű) Star Commander; ha Windows alól kell, akkor meg a CBM4Win + CBMXfer (ingyenesek mind). Nem olyan nagy vaszizdasz (csak egy kicsit utána kell járni).

Nekem minden megvan, ami kell (és működik is jól), de én mostanában külföldön vagyok, és még min. hónapokig nem jutok haza... (amúgy szívesen segítenék benne természetesen). Ha nem ér rá, és nem is akarsz magad szöszölni, akkor harmadik lehetőség gyanánt itt dobd fel:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9022724&la=120998547

Link to comment
Share on other sites

Hozzávalók:

1.) egy db. régi (1541-es) lemezegység (ha nincs már meg, a Vateráról akármikor szerzel, kb. 3-4E Ft.),

2.) egy db. X-kábel (a felhasználás módjától függ, milyen kell),

3.) egy db. PC (olyan, amelyen még alaplapi printer port is van).

Kell még hozzá átviteli szoftver: ha olyan a gép, hogy tudsz rajta még DOS-szal bootolni (akár csak egy Win98-as boot floppy segítségével), akkor a kiváló (és magyar fejlesztésű) Star Commander; ha Windows alól kell, akkor meg a CBM4Win + CBMXfer (ingyenesek mind). Nem olyan nagy vaszizdasz (csak egy kicsit utána kell járni).

Nekem minden megvan, ami kell (és működik is jól), de én mostanában külföldön vagyok, és még min. hónapokig nem jutok haza... (amúgy szívesen segítenék benne természetesen). Ha nem ér rá, és nem is akarsz magad szöszölni, akkor harmadik lehetőség gyanánt itt dobd fel:

http://forum.index.h...24&la=120998547

Köszi, köszi a segítő infókat! :D

Hát nálam ez a számítógépes nemnagy vaszisdasz egészen komoly akadályokba ütközik.

1. Nem tudom milyen X kábel,

2. Nem tudom milyen átviteli szoftver

3. 100%-os számítógép molyolási undor

4. 0%-os DOS-olási és bootolási hajlam :D

1992 óta rakosgatom a lemezeket, mostmár ráér bármikor is kerül megmentésre a dolog... hacsak nem sérült meg máris az évek során az a pár lemez.

Szóval nagyon köszi! Ha netán hazatérsz fél év múlva és még nem oldódott meg, akkor szeretnék élni a segítségeddel, az ellentételezésben pedig természetesen megyegyezünk :)

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Köszi, köszi a segítő infókat! :D

Hát nálam ez a számítógépes nemnagy vaszisdasz egészen komoly akadályokba ütközik.

1. Nem tudom milyen X kábel,

2. Nem tudom milyen átviteli szoftver

3. 100%-os számítógép molyolási undor

4. 0%-os DOS-olási és bootolási hajlam :D

1992 óta rakosgatom a lemezeket, mostmár ráér bármikor is kerül megmentésre a dolog... hacsak nem sérült meg máris az évek során az a pár lemez.

Szóval nagyon köszi! Ha netán hazatérsz fél év múlva és még nem oldódott meg, akkor szeretnék élni a segítségeddel, az ellentételezésben pedig természetesen megyegyezünk :)

Üdv!

Oké, akkor jelzek majd... (De az tényleg könnyen elképzelhető, hogy fél év múlva lesz...) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...