Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Electribe 2 midi out


geriq

Kérdés

Hello!

Két kérdés:

• electribe 2 tud cc-t kiküldeni? Elvileg igen, bár számomra a manual nem annyira egyértelmű ebben.
• másik: mi történik akkor, amikor midi thru-t szeretnék és az adott midi csatornákon ugyan villog az E2, de nem küldi tovább, holott triggelésnél működik az adott csatornájú hangszer. Midi out filter off.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
16 órája írta mgl:

 

Van az electribe-hoz midi implementation, abban van leírva, hogy melyik poti melyik cc-t küldi (ez teljesen fix, csak a csatorna változik).

Midi through nem biztos, hogy működik benne...más fórumokon mit mondanak ezzel kapcsolatban?

(Korgforums.com-on pl sokat írogatott Tarekith, aki elég komolyan letesztelte a kicsikét, yt-on is megtalálod)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
33 perccel ezelőtt írta +Vader:

Van az electribe-hoz midi implementation, abban van leírva, hogy melyik poti melyik cc-t küldi (ez teljesen fix, csak a csatorna változik).

Midi through nem biztos, hogy működik benne...más fórumokon mit mondanak ezzel kapcsolatban?

(Korgforums.com-on pl sokat írogatott Tarekith, aki elég komolyan letesztelte a kicsikét, yt-on is megtalálod)

Köszi! Első körben itt szerettem volna futni egy kört. De akkor marad a klasszikus angol szakfórumozás :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 10. 17. at 20:50 írta mgl:

mi történik akkor, amikor midi thru-t szeretnék és az adott midi csatornákon ugyan villog az E2, de nem küldi tovább,

Szerintem MIDI THRU-t nem fogsz tudni így összehozni. Ez korábban nekem is fájó pont volt, amikor PCM modult akartam vele meghajtani. Az OUT aljzat az csak a hangszer által létrehozott információkat küldi OUT, ahogy a nevében van. THRU csatlakozó nincs a készüléken.
Az USB aljzattal nem próbálkoztál még? PC-n keresztüli oda-vissza kommunikációt biztosan meg tud valósítani és akkor a PC tud THRU eszközként viselkedni... persze a megfelelő hardveres kiépítéssel és a MIDI adatok helyes kicímzésével.

A másik: Ahogy +Vader írta, az Electribe potijainak meghatározott CC funkciói vannak, csakis azt tudja kiküldeni MIDI csatornánként.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Koródi Csaba:

Szerintem MIDI THRU-t nem fogsz tudni így összehozni. Ez korábban nekem is fájó pont volt, amikor PCM modult akartam vele meghajtani. Az OUT aljzat az csak a hangszer által létrehozott információkat küldi OUT, ahogy a nevében van. THRU csatlakozó nincs a készüléken.
Az USB aljzattal nem próbálkoztál még? PC-n keresztüli oda-vissza kommunikációt biztosan meg tud valósítani és akkor a PC tud THRU eszközként viselkedni... persze a megfelelő hardveres kiépítéssel és a MIDI adatok helyes kicímzésével.

A másik: Ahogy +Vader írta, az Electribe potijainak meghatározott CC funkciói vannak, csakis azt tudja kiküldeni MIDI csatornánként.

Szia!

Köszönöm! Nekem ez csak azért furcsa, mert - ahogy már írtam is - a jeleket fogadja, meg is jeleníti, mégse küldi tovább (és ezek csak sima note parancsok). Ez így béna. De ebben az esetben marad egy összegző.

Jelenleg cél, hogy teljesen kihagyjam a számítógépet, egyéb esetben ez nyilván megoldható gépen keresztül. Még egyszer köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
53 perccel ezelőtt írta mgl:

Köszönöm! Nekem ez csak azért furcsa, mert - ahogy már írtam is - a jeleket fogadja, meg is jeleníti, mégse küldi tovább (és ezek csak sima note parancsok). Ez így béna. De ebben az esetben marad egy összegző.

Ez nem béna, hanem természetes és logikus :) "Fogadja, meg is jeleníti..." DE tovább küldeni nem fogja az OUT aljzaton... Ez minden MIDI-s eszköznél így van. Az OUT aljzat a saját maga által generált adatok OUT, azaz kimenete. Az adatok továbbküldésére a THRU aljzat szolgál(na), ha manapság nem hagynák le konkrétan mindenről.

Nagyon-nagyon kevés olyan eszköz akad, amin egy kis kapcsolóval lehet a hátulján kapcsolni, hogy az aljzat OUT vagy THRU funkciót lásson el (például néhány korábbi KURZWEIL). És még kevesebb (ha egyáltalán létezik olyan), amiben szoftveresen MERGE-li és kiküldi a beérkező MIDI jelet is és a saját maga által generáltakat is egy csatlakozón (például YAMAHA KX88 masterkeyboard).

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 10. 29. at 16:20 írta Koródi Csaba:

Ez nem béna, hanem természetes és logikus :) "Fogadja, meg is jeleníti..." DE tovább küldeni nem fogja az OUT aljzaton... Ez minden MIDI-s eszköznél így van. Az OUT aljzat a saját maga által generált adatok OUT, azaz kimenete. Az adatok továbbküldésére a THRU aljzat szolgál(na), ha manapság nem hagynák le konkrétan mindenről.

Nagyon-nagyon kevés olyan eszköz akad, amin egy kis kapcsolóval lehet a hátulján kapcsolni, hogy az aljzat OUT vagy THRU funkciót lásson el (például néhány korábbi KURZWEIL). És még kevesebb (ha egyáltalán létezik olyan), amiben szoftveresen MERGE-li és kiküldi a beérkező MIDI jelet is és a saját maga által generáltakat is egy csatlakozón (például YAMAHA KX88 masterkeyboard).

Mindenek előtt köszi a hozzászólásokat!

Azért nem értem, mert ha villognak a kis gombok, amik jelen esetben audio in-re vannak állítva, ugyanis egy-egy szintihez vannak rendelve - akkor miért nem szólalnak meg maguk a szintik miközben triggelve megszólalnak. Csűrhetjük, csavarhatjuk, de ez nekem nem logikus (midi út logikát tekintve értem, én most használhatóságot firtatom). Mégis mit csináljak villogó gombokkal? Nyilván ha van valami hozzárendelve, akkor megszólal - ezt is értem. Ezek tervezési hibák amik szoftveresen korrigálhatók lennének.

Úgy látom én nagyon el vagyok kényeztetve midi thru terén, mert pl a Pulse 2 ezt szépen kezeli. Az Ipadre pedig kifejezetten vettem olyan szoftvert, amivel csodálatosan lehet midi jeleket konvertálni, midi routeokat kialakítani, stb... Itt jelenleg a fő probléma, hogy a midi elosztót nem hajtja meg az Irig Midi 2, ugyanis az elosztónak nincs saját tápja, az Irig meg nem elég kraftos hozzá.

Az Electribe 2-n is van midi out filter - gondoltam azért, hogy az átmenő jeleket szűrhesd.

Levontam a konzekvenciát: midi merge.

Nincs igazán rálátásom a régi cuccokra, ugyanis idén kezdtem el az egész szintizgetést - egyelőre a Miditechben találtam meg a jó ár/érték arányt - ebben szívesen veszek ajánlást / ötletet / segítséget.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azért nem értem, mert ha villognak a kis gombok, amik jelen esetben audio in-re vannak állítva, ugyanis egy-egy szintihez vannak rendelve - akkor miért nem szólalnak meg maguk a szintik miközben triggelve megszólalnak. Csűrhetjük, csavarhatjuk, de ez nekem nem logikus (midi út logikát tekintve értem, én most használhatóságot firtatom). Mégis mit csináljak villogó gombokkal? Nyilván ha van valami hozzárendelve, akkor megszólal - ezt is értem. Ezek tervezési hibák amik szoftveresen korrigálhatók lennének.

Ez egész pontosan mit jelent? Van egy szintid, amit az electribe sequenceréről hajtasz, és a bemenetbe van csatlakoztatva? Vagy mást.... konkrét setupot kellene leírnod.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta mgl:

Azért nem értem, mert ha villognak a kis gombok, amik jelen esetben audio in-re vannak állítva

Nna, ez pont az az állapota az Electribe-nak, amikor NEM KELL megszólalnia. Ha az OSC Audio IN-re van állítva, akkor a villogó kis gombok az AUDIO IN bemenetre érkező jelet szólaltatják vagy szakítják meg. Ha nem érkezik rá AUDIO IN jel, akkor villoghat, nem fog semmi hallatszani.

És egyszersmind az AUDIO IN beállítás semmilyen partneri kapcsolatban nem áll a MIDI OUT vagy MIDI THRU fogalmával :)

Ha egy másik szintiből érkező MIDI utasítást át akarsz vezetni az Electribe-on egy harmadik szinti MIDI bemenetére, majd a harmadik szinti audió jelét akarod visszavezetni az Electribe AUDIO IN bemenetére, akkor nem jó úton jársz. Az Electribe-on villogó kis gombok azt jelzik hogy megkapja a szekvenciát, nem azt hogy továbbadja másnak. Ugyanakkor az Electribe az AUDIO IN-re visszaérkező AUDIO jelet a MIDI szekvenciának megfelelően szaggatja... szóval kétszeresen akarod ugyanazt a szekvenciát "megrángatni"? Vagy a koncepciód nem jó, vagy az Electribe-ot kell még kicsit tanulni :) Vagy nem értjük hogy mit is szeretnél valójában :)

A konzekvenciád a MIDI MERGER-re vagy THRU BOX-ra a megfelelő megoldás.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 perccel ezelőtt írta +Vader:

Azért nem értem, mert ha villognak a kis gombok, amik jelen esetben audio in-re vannak állítva, ugyanis egy-egy szintihez vannak rendelve - akkor miért nem szólalnak meg maguk a szintik miközben triggelve megszólalnak. Csűrhetjük, csavarhatjuk, de ez nekem nem logikus (midi út logikát tekintve értem, én most használhatóságot firtatom). Mégis mit csináljak villogó gombokkal? Nyilván ha van valami hozzárendelve, akkor megszólal - ezt is értem. Ezek tervezési hibák amik szoftveresen korrigálhatók lennének.

Ez egész pontosan mit jelent? Van egy szintid, amit az electribe sequenceréről hajtasz, és a bemenetbe van csatlakoztatva? Vagy mást.... konkrét setupot kellene leírnod.

Clock: Drumbruteból jön - kis jacken keresztül megkapja az Electribe 2, midi-n keresztül az ipad.
Szekvenszerként alapvetően az Electribe 2-t használom, onnan megy a midi elosztó boxba és tovább a szintikbe. Ez note és clock szinten tökéletesen működik.

Jött az ötlet: milyen jó lenne a kaossilator pro-t is vezérelni (ami elvileg fogad, gyakorlatilag nem fogad note parancsokat, hanem cc-n keresztül lehet vezérelni a hangokat is -> E2 nem tudja vezérelni), remek megoldás rá a irig midi 2 (és egyébként alap szinten valóban, de még van mit csiszolni a dolgon).

Ebből jött az ötlet: milyen vicces lenne poliritmikusan vezérelni a többi szinti cc paramétereit, miközben az E2 meg a note parancsokat adja - gondoltam akkor az E2-n midi thruval ez megoldható. Na ekkor kezdtem el ezt a beszélgetést, mert nem működik.

És ezért jutottam arra, hogy elengedem a kérdést, marad valami stabil midi merge box, ami összefésüli az ipad és az E2 parancsait és küldi a midi elosztóba, szétszórva a szintik között.

 

Tényleg köszi a válaszokat, nagyon izgalmas a téma.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Huh.. én vettem egy régi MOTU timepiece-t, de az újabb, kisebb dolgaik is megfelelhetnek a céljaidra. Vagy iConnectivity. A Kaossilatorhoz ezt gyártják - kicsit drágának tűnik, de ha tényleg kell, megérheti (bár szerintem az kézről is tűrhetően játszható).

Mit csinál a fenti képletben az iPad és honnan jön majd a poliritmika?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta +Vader:

Huh.. én vettem egy régi MOTU timepiece-t, de az újabb, kisebb dolgaik is megfelelhetnek a céljaidra. Vagy iConnectivity. A Kaossilatorhoz ezt gyártják - kicsit drágának tűnik, de ha tényleg kell, megérheti (bár szerintem az kézről is tűrhetően játszható).

Mit csinál a fenti képletben az iPad és honnan jön majd a poliritmika?

Az ipaden több program is fut:

- midi flow: alapvető terv a note -> cc konverzió volt kaossilatorhöz, ami mérések alapján működik de gyakorlatilag nem

- modstep: a fentiből jött a direkt cc-s modstep ötlete ami viszont működik, ami vezetett a szétosztott cc-k ötletéhez. A poliritmika a modstepen belüI több sávos vezérlésen alapul (azaz egy midi csatornához több sáv tartozik)  

- Lemur tanulása folyamatban (azt még egyelőre nagyon nem értem)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Btw köszi srácok a beszélgetést, ugyanis elindított egy gondolatfolyamatot és megoldottam a problémát merger nélkül (bár ettől függetlenül veszek egyet egy kísérleti projekthez).

E2 -> ipad (csatornaszűrt midi flow : note->cc konverzió filterezéssel) + (csatornaszűrt irig->irig) -> pulse 2 -> kaossilator pro

Magyarán az Electriberól tudom note vezérelni a Kaossilatort.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta +Vader:

És miért vezeted vissza a jelet az electribe-ba, a through reményében? Oda is küldesz cc-t, vagy csak a kimenetét használnád?

A lemurban úgy láttam, van sequencer is... az nem lenne jobb központnak? Akkor egy dokkolós interface kimenetéről le tudhatnád az egészet.

Mert gondoltam mergeli a beküldött cc és note jeleket a sajátjával és onnan tolja tovább a midi elosztóba - na ebben tévedtem

A Lemur zseni cucc, csak nem tudom kezelni és egyelőre nincs időm és energiám elmélyedni benne. Erre majd keresek valami tanfolyamot.

Szerkesztette mgl
Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta mgl:

Btw köszi srácok a beszélgetést, ugyanis elindított egy gondolatfolyamatot és megoldottam a problémát merger nélkül (bár ettől függetlenül veszek egyet egy kísérleti projekthez).

E2 -> ipad (csatornaszűrt midi flow : note->cc konverzió filterezéssel) + (csatornaszűrt irig->irig) -> pulse 2 -> kaossilator pro

Magyarán az Electriberól tudom note vezérelni a Kaossilatort.

Na ez a beszéd, dolgozzon az az ipad?

Arra nincs lehetőség, hogy a kaoss ne a pulse-on keresztül kapja a jelet? Ilyen adatfolyamnál már nem szokták ajánlani a sorba kötést

Link to comment
Share on other sites

  • 0
43 perccel ezelőtt írta +Vader:

Na ez a beszéd, dolgozzon az az ipad?

Arra nincs lehetőség, hogy a kaoss ne a pulse-on keresztül kapja a jelet? Ilyen adatfolyamnál már nem szokták ajánlani a sorba kötést

Nincs nagy adatfolyam: az ipad leszűri a 7-es csatorna notejait és az megy cc-nek, plusz clock illetve az 5-ös csatorna note és clock jelei. Ennyi. Sajnos más lehetőség nincs. Ellenben (pár elszállást eltekintve) stabil. 
 

A merge ezt fogja valamelyest szépíteni illetve bővíteni. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...