Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite Saffire PRO 40 ADAT sync probléma


juliusz

Kérdés

Sziasztok,

Kérlek segitsetek, optikai ADATon szeretnék nyerni + 8 bemenetet a saffire PRO 40 kártyámon. A + 8 bemenetet a régebbi PRO 26-m biztositaná.

Amit eddig tettem:

PRO 26 adat out csatlakozot bedugtam a PRO 40 ADAT in aljzatba.

PRO 26 internal sync-re van állitva

PRO 40 ADAT sync-re, és "locked" azaz elvileg látja.

Ennek ellenére a megfelelő ADAT input sávot kiválasztva a PRO 40 MixControl-ban nem szólal meg a PRO 26-ra dugott szinti. az ADAT nem viszi át a jelet.

Sample rate mindkettők 44.1 kHz.

Tudnátok segiteni, hogy mi lehet a probléma? elétemben először használnék ADAT-t igy lehet, hogy egy triviális hibát követek csak el.

Előre is hálásan köszönöm a segitségeteket.

Üdv,

Gyula

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok,

Kérlek segitsetek, optikai ADATon szeretnék nyerni + 8 bemenetet a saffire PRO 40 kártyámon. A + 8 bemenetet a régebbi PRO 26-m biztositaná.

Amit eddig tettem:

PRO 26 adat out csatlakozot bedugtam a PRO 40 ADAT in aljzatba.

PRO 26 internal sync-re van állitva

PRO 40 ADAT sync-re, és "locked" azaz elvileg látja.

Ennek ellenére a megfelelő ADAT input sávot kiválasztva a PRO 40 MixControl-ban nem szólal meg a PRO 26-ra dugott szinti. az ADAT nem viszi át a jelet.

Sample rate mindkettők 44.1 kHz.

Tudnátok segiteni, hogy mi lehet a probléma? elétemben először használnék ADAT-t igy lehet, hogy egy triviális hibát követek csak el.

Előre is hálásan köszönöm a segitségeteket.

Üdv,

Gyula

Szia,

Szerintem úgy próbáld, hogy a pro 40en Internalra állítod, a pro 26on pedig ADATra a sync source-t (így lesz a 26 a 40hez szinkronizálva)

Amit még megnéznék az az hogy a 26on nincs-e szükség valami routingra hogy az analog bemeneteket az ADAT kijárat felé terelje. (azaz szerintem mindenképp kell legyen ilyesmi, azt ellenőrizd hogy jól vannak-e irányítva a csatornák)

Üdv

Link to comment
Share on other sites

De az a teória, hogy a 26 ADAT out megy a 40 ADAT In-be áll, igaz? :)

Igen, az rendben van.

Pro 26, mint AD konverter

routing: analog 1 in - ADAT 1 out, analog 2 in - ADAT 2 out, stb

sync source: ADAT

pro 26 ADAT out - pro 40 ADAT in

Pro 40, mint audio interfész

mixcontrol-ban ellenőrizd hogy az ADAT inputok ki van-e választva mint bemenetek

sync source: internal

Így szerintem mennie kell.

Üdv

Link to comment
Share on other sites

Szia,

sikerült jelet nyerni, de sajna nem működik. pattog 44.1-en és 48 khz-n is, + a hangja olyan, mintha max 8 bites 11.5-s lenne :) használhatatlan igy. ADAT felejtős a két kártya között sajnos :(

Szerinted lehet használni lánc módban őket FW-n, kihasználva igy a 16 analog input-t?

Link to comment
Share on other sites

Ha mac-en vagy, akkor ha jól tudom tudsz több hangkártyát használni, de ilyet még nem csináltam... elvileg tud működni, de nem tudom hogy az életben megfér-e egymás mellett hibamentesen két sorba kötött audio interfész.. Ha esetleg van két FW bemeneted akkor ne láncba kösd őket.

PC-n esetleg egy ASIO4ALL driverrel össze tudod fésülni a két hk bemeneteit és a daw-ban az ASIO4ALL-t használni.

Igazából szerintem ezek mind rosszabb megoldások mint az ADAT.

Én inkább megfordítanám a két kártyát... a 40 lenne a AD konverter, a 26 pedig az interfész... a 40-ben miután megvan a routing, mentsd el a beállításokat (Save to Hardware) és húzd le a gépről... az új saffire kártyák tudnak standalone menni...

Ha a régiek is tudnak akkor nem kell megfordítani, a lényeg hogy egy kártya legyen bedugva, mert lehet hogy ez okozza a problémát...

Üdv,

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Pro 40-el kapcsolatos kérdésem lenne! Miért van az hogy ha a MixControlban benyomom a Mute gombot nem csak a monitorok hallgatnak el hanem mindkét füles csati is?? Sőt, hátra line outba befűztem egy Millenium fejhallgató erősítőt és azt is némítja, plusz nagyon halk a Millenium is és a két beépített Headphone csati is...Ha valakinek van ötlete kérem írjon! Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Szia,

sikerült jelet nyerni, de sajna nem működik. pattog 44.1-en és 48 khz-n is, + a hangja olyan, mintha max 8 bites 11.5-s lenne :) használhatatlan igy. ADAT felejtős a két kártya között sajnos :(

Szerinted lehet használni lánc módban őket FW-n, kihasználva igy a 16 analog input-t?

Lehet, hogy nem figyeltem, de oda-vissza kötöd össze 2 db optikai kábellel a két kütyüt ?

A lényeg, hogy, amelyik adat szinkronben van, az kapjon is adatszinkront az inputján. Én azt raknám internalba, amelyik a firewire-en a számítógéphez csatlakozik.

A Focusrite honlapon van egy táblázat, amelyik leírja, hogy melyik interfészek működnek együtt firewire láncban. De annak az adat szinkronnak is kell mennie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...