Jump to content
Ménemszól.hu

AVID @ NYC AES 2011


A/D

Recommended Posts

A szoftver igazi lehetősÉgei a HD-ben vannak... Ők azok akik az igazi (fizetőkÉpes) felhasználói az egÉsznek... A legutóbbi És leginkább ez az upgrade az ami számukra minimális újdonságot hozott, nem kevÉs pÉnzÉrt... És most az is kiderült hogy hamarosan teljesen használhatatlanná válik - AAX

Nyilván nem a Liva-val szemben...

Csak pár hónapja/egy Éve dobták ki az új HD kártyákat, (sztem azzal is elÉg nagy pofont osztottak a rÉgebbi HD felh.-nak) És most őket is sarcolják rendesen, ráadásul úgy hogy az egÉsznek (ha jól Értem) annyi szerepe lesz a most megjelent kártyák után hogy visszafele is kompatibilisek tudjanak maradni... A mostani upgare is mÉg csak fÉlmegoldás, szóval mÉg biztosan lesz bőven fizetni való amíg megÉrkezik az a PT amit már Évek óta vár mindenki...

De lehet hogy teljesen fÉlreÉrtem az egÉszet...

Igen, félreérted.

Kb. egy éve hd native kártyát adtak ki, nem dsp alapút. Az miért is volt pofon?

A 9-es és most a 10-es Pro Toolsban szinte minden benne van, ami kell. Hd szoftver esetében pedig szoftver legyen a talpán, ami egyáltalán a közelébe ér...

Más:

- természetesen a pro tools 10 kompatibilis tdm-el (hd) és rtas-al is. Az újítás az aax, de mellette minden megy ugyanúgy, mint eddig

- ez az update sokkal inkább post production célzatú és még valami: A nagy átállás mérföldköve a teljes 64bit app felé.

És mielőtt még azzal jönne bárki, hogy bezzeg logic, stb., vegyük figyelembe, hogy pro tools esetében irgalmatlan mennyiségű régebbi hardware-t is támogatniuk kell, hiszen a legnagyobb bázisukat nem hagyhatják support nélkül.

Az rtas és a tdm el fog tűnni, csak az aax marad. Ettől függetlenül a 9-es verzió is updatelve lesz, tehát nem hagynak senkit ki a javításokból.

Link to comment
Share on other sites

épp arra próbáltam célozni hogy a HD usereknek az upgrade nem 300 hanem 1000$.

Ez sztem nem is kicsit pofátlan...

Bár ahogy olvasom ezt most valami mondvacsinált megoldással 600$ból is meg lehet úszni...

Igen, a hd upgradeje pofátlan lépés, ami nyilván azt hivatott erőltetni, hogy tessék szépen hardware-t upgradelni. Ilyen a piac. Ezt csinálja az apple-től kezdve mindenki. Ettől függetlenül picit elgurult a gyógyszerük, bár amit a szoftver részen összehoztak, az előtt le a kalappal.

Link to comment
Share on other sites

Ez a plugin kezeles rogton felvet egy elmeleti kerdest. Az aax plugok vajon ugyanugy fognak szolni nativ es DSP tamogatott rendszeren is? Ahogy pl most is az UAD-os pluginek jobban szolnak mint nativ tarsai, feltetelezve az hogy jobban meg vannak irva. Az most "mellekes" hogy a gep vagy egy dedikalt proci szamol. Vajon hogy lesz ez aax-nel?

Link to comment
Share on other sites

Ez a plugin kezeles rogton felvet egy elmeleti kerdest. Az aax plugok vajon ugyanugy fognak szolni nativ es DSP tamogatott rendszeren is? Ahogy pl most is az UAD-os pluginek jobban szolnak mint nativ tarsai, feltetelezve az hogy jobban meg vannak irva. Az most "mellekes" hogy a gep vagy egy dedikalt proci szamol. Vajon hogy lesz ez aax-nel?

aax - igen elvileg ugyanazt fognak szólni... benne van fentebbi videoban...

uad-nak nincsenek native társai...

Link to comment
Share on other sites

Kb. egy éve hd native kártyát adtak ki, nem dsp alapút. Az miért is volt pofon?

Mert ezzel egy időben nyílt meg a PT, leértékelve a saját addigi hardvereit.

Gondolom az sem véletlen hogy utóbbi időben sok volt az eladó PT rendszer... a userek frissítették a parkot az új HD native-vel... ami mint most kiderült, ha nem is vakvágány, de semmiképp sem hosszútávú befektetés...

Link to comment
Share on other sites

Mert ezzel egy időben nyílt meg a PT, leértékelve a saját addigi hardvereit.

Gondolom az sem véletlen hogy utóbbi időben sok volt az eladó PT rendszer... a userek frissítették a parkot az új HD native-vel... ami mint most kiderült, ha nem is vakvágány, de semmiképp sem hosszútávú befektetés...

Nem értékelt az le semmit. Ne felejtsük el, hogy a mai hd-k (hdx előttiek) ma is, és még sokáig működni fognak. Még mindig ott az előny, hogy amikor telerakta a dsp-t valaki, ott a teljes natív erő a gépben. A hd natív miért nem lehet hosszútávú? Ezt tényleg nem értem. Most kijött a hd új generációja. Sokak viszont továbbra is a natívra esküsznek. Két út, de attól egyik sem jobb, vagy rosszabb, felhasználás függő a döntés.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...