Jump to content
Ménemszól.hu

AVID @ NYC AES 2011


A/D

Recommended Posts

Az AVID igencsak borzolja a kedélyeket, holnap valami csuda dolgot fognak állítólag bemondani.

Pro Tools update...enélkül még tudnánk élni. A MéNEMSZóL? szerkesztősége valami komolyabbat vár. HD update? Digi 004? Thunderbolt? Ti mire tippeltek?

Link to comment
Share on other sites

PTools10.jpg

Avid has released its next version of Pro Tools, Pro Tools 10, which features over 50 new features (see below).

Here’s a list of some of the new features:

• Clip based gain workflow

• Real-time Fades

• Extended Disk Cache

• Improved Disk Scheduler

• Support for NAS

• 24-Hour Timeline

• Visual Indication Improvements

• Export Selected Tracks

• Interplay Send To Playback

• Improved ISIS Support

• EUCON Integration Phase II

• Channel Strip Plug-in

• Down Mixer Plug-in

• In App Browser for Plug-in App Store, Help etc.

• Support for Mixed File Formats (FIle type, Bit-depth)

• 32-Bit Float Session Format

• Bounce To iTunes

• Send To Soundcloud

• Bus Interrogation

• Low Latency Monitoring for ASIO/Core Audio

• Audiosuite Now Preserves Metadata

• Audiosuite Now Has Multiple Windows

• Audiosuite Handles

• Di-Fi Update

• Right Click to Reveal In Finder

• Media Composer Clip Gain Interop

• FGS UI Localisation

• 256 Voices (Pro Tools HD and Pro Tools with CPTK)

• 768 Tracks

• 512 Aux Tracks

• Improved ADC with up to 16,000 samples (Pro Tools HD and HD Software only)

• Extended Disc Cache

• Field Recorder Improvements

• Input Monitoring (with CPTK)

• Destructive Punch (with CPTK)

• Support for up to 2 Satellites

• Support For D-Command Multi-mode

• Media Composer Surround Track Interop

• CPTK Users now get Track Input Monitoring and Destructive Punch Record

PToolsnewChStrip.jpg

System requirements:

Mac

Avid-qualified Apple computer (details)

Mac OS X 10.6.8 or Mac OS X Lion

Pro Tools: 2 GB of RAM (4 GB recommended); Pro Tools HD: 4 GB of RAM (8 GB recommended)

Minimum 15 GB free hard disk space for installation

USB port for iLok authorization

Windows

Avid-qualified PC (details)

Windows 7 Home Premium, Professional, or Ultimate (32- or 64-bit)

Pro Tools: 2 GB of RAM (4 GB recommended); Pro Tools HD: 4 GB of RAM (8 GB recommended)

Minimum 15 GB free hard disk space for installation

USB port for iLok authorization

Link to comment
Share on other sites

Upgrade from Protools 9 is $300 :goodjob:

PT usereknek fel van adva a lecke, hogy bebizonyítsák miért is király ez az update! :)

Nagyon úgy néz ki, hogy nem fogok - egyelőre - upgrade-elni. Semmi olyan újdonságot nem látok benne, ami miatt otthoni hobbi zenéléshez feltétlenül szükséges lenne a fejlesztés. (De majd a nálam nagyobb tudásúak megmondják a frankót ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ez a vas Pro Tools alá való.

De mi a helyzet a többi professzionális szoftverrel (pl. a Cubase)? Azok alá is van speciális gyorsító cucc, vagy ez annyira új megoldás, hogy azok most fognak kapkodni, hogy a saját terméküket is kihozzák?

Semmiképp sem a HD része az új megoldás(akkor már sokkal inkább a disk cache, ez mindenképp előremutató sztem) . és kétlem hogy bárki nagy kapkodásba kezdene...

A mai proci teljesítmények mellett, esetleg megtámogatva némi DSP-vel, ár/értékben nem mondható jónak a PT.

Link to comment
Share on other sites

A ProTools HD nem új dolog, ez a vas annak az újabb verziója. Kicsit (nagyon) erősebb, szebb, gyorsabb, tisztább, szárazabb érzés. és elég drága.

http://newsblaze.com/story/2011102017133100001.bw/topstory.html

Pro Tools|HDX

Complete Pro Tools|HDX systems, which include the Pro Tools|HDX PCIe card, Pro Tools HD 10 software, and a choice of Pro Tools HD Series interface, will be available worldwide on November 18, 2011. Pricing is as follows:

  • New Pro Tools|HDX systems start at $9,999 US MSRP
  • Pro Tools|HD 1 owners can crossgrade to Pro Tools|HDX starting at $7,999
  • Pro Tools|HD 2 owners can crossgrade to Pro Tools|HDX starting at $6,999
  • Pro Tools|HD 3 owners can crossgrade to Pro Tools|HDX starting at $5,999
  • Pro Tools|HD Native owners can crossgrade to Pro Tools|HDX for $7,499

http://www.avid.com/US/products/Pro-Tools-HDX/specifications#compare

Link to comment
Share on other sites

Egyelőre semmi érdemlegeset nem tudni, de ugye a kiállítás még nem nyitott ki. Tudni kéne milyen proci van, és még sok más részletet. Ez akár jó is lehet, csak az Avid ne legyen nagyon kapzsi az upgrade módszereivel! (Itt már olvastam horror sztorikat, de remélem, hogy a nyitáskor mindent tisztáznak). Az is érdekelne, hogy milyen pluginek lesznek hozzá kezdetben...

Link to comment
Share on other sites

Elnéztem, már vannak specifikációk.

Először is, a 9 db 200MHz-es DSP helyett most van 18 db 350MHz-es. Ez nekem keves, mert voltak már olyan pluginek, amik kimaxoltak egy full DSP-t (egy plugin nem haladhatta meg egy DSP számítási teljesítményét). Plugin countban jó, de minőségben muszáj a megahertz arányokhoz képest jóval nagyobbat homorítani effektív teljesítményben.

A PDC nagyon fontos, mert így végre lehet integrálni UAD-dal.

Link to comment
Share on other sites

Én sehogy sem tudom ezt a dolgot pozitívumkÉnt látni...

A saját felhasználói bázisukat húzzák le egyre gyakrabban, egyre nagyobb összegekkel, miközben nyilván belátták hogy ami sok Éve ment náluk az a jövőben nem lesz tartható, És sok pÉnzÉrt bÉta teszteltetik az újraírt programjukat...

És pont azokat húzzák le leginkább akik Évekig öntöttÉk a pÉnzt a rendszereikbe...

Szerintem ez totál kiábrándító lehet az igazi PT megszállottaknak (is).

Link to comment
Share on other sites

A 9-ről 10-re kb. 60-70e Ft az upgrade...az annyi mint Logic-nál.És a Logicról sem mondható el, hogy nem "beta" minden új verzió :)

Nem vÉdeni akarom a PT-t, de ez van a "nagyoknál".

A "kicsik" megint más kÉrdÉs...amik napról-napra ügyesebbek lesznek pofátlanul olcsón.

Link to comment
Share on other sites

Én sehogy sem tudom ezt a dolgot pozitívumkÉnt látni...

A saját felhasználói bázisukat húzzák le egyre gyakrabban, egyre nagyobb összegekkel, miközben nyilván belátták hogy ami sok Éve ment náluk az a jövőben nem lesz tartható, És sok pÉnzÉrt bÉta teszteltetik az újraírt programjukat...

Én ezzel nem Értek egyet. A Pro Toolsban azÉrt enterprise szintű zene És produkciókÉszítÉsre nyílik lehetősÉg, amit ne tegyünk össze mondjuk egy Live-val, ahol mÉg multi kÉpernyőt se támogatnak. Most nem a Live-t akarom lehúzni, csak jelzem, hogy itt olyan technológiák vannak ebben a kategóriában, amiről a legtöbben nem is tudtok. Egy SkywalkernÉl nem ugyanúgy dolgoznak mint mondjuk mi otthon, Érted... Szóval átlátni hogy itt mi kerül annyiba nem annyira nyilvánvaló.
Link to comment
Share on other sites

A/D, lehet már tudni arról valamit, hogy milyen "jóárasított" áron tudjátok "megszámítani" az upgrade-et? ( 9 -> 10 ) Vagy még nektek is "tök új" a dolog...

áh, túl korai kérdés ez. Még ki se nyitott az AES :)

Ennél fontosabb az, hogy a PT 10 kompatibilis lesz-e az RTAS-szal vagy TDM-mel? Mert szerintem míg nem tudjátok a meglevő plugineket használni az új Pro Tools-szal, addig sztem nem nagyon akartok majd váltani!

Link to comment
Share on other sites

Én úgy vettem ki, hogy marad az RTAS / TDM kompatibilitás.

http://www.avid.com/...o-tools/compare

Supported plug-in formats (virtual instruments, effects, and sound processors):

ProTools HD 10

AAX DSP (Pro Tools|HDX only), AAX Native, TDM (Pro Tools|HD only), RTAS, AudioSuite

ProTools 10

AAX Native, RTAS, AudioSuite

Ez is figyelemre mÉltó:

Automatic Delay Compensation 16k 16k

Link to comment
Share on other sites

A 9-ről 10-re kb. 60-70e Ft az upgrade...az annyi mint Logic-nál.És a Logicról sem mondható el, hogy nem "beta" minden új verzió :)

Nem vÉdeni akarom a PT-t, de ez van a "nagyoknál".

A "kicsik" megint más kÉrdÉs...amik napról-napra ügyesebbek lesznek pofátlanul olcsón.

A szoftver igazi lehetősÉgei a HD-ben vannak... Ők azok akik az igazi (fizetőkÉpes) felhasználói az egÉsznek... A legutóbbi És leginkább ez az upgrade az ami számukra minimális újdonságot hozott, nem kevÉs pÉnzÉrt... És most az is kiderült hogy hamarosan teljesen használhatatlanná válik - AAX

Én ezzel nem Értek egyet. A Pro Toolsban azÉrt enterprise szintű zene És produkciókÉszítÉsre nyílik lehetősÉg, amit ne tegyünk össze mondjuk egy Live-val, ahol mÉg multi kÉpernyőt se támogatnak. Most nem a Live-t akarom lehúzni, csak jelzem, hogy itt olyan technológiák vannak ebben a kategóriában, amiről a legtöbben nem is tudtok. Egy SkywalkernÉl nem ugyanúgy dolgoznak mint mondjuk mi otthon, Érted... Szóval átlátni hogy itt mi kerül annyiba nem annyira nyilvánvaló.

Nyilván nem a Liva-val szemben...

Csak pár hónapja/egy Éve dobták ki az új HD kártyákat, (sztem azzal is elÉg nagy pofont osztottak a rÉgebbi HD felh.-nak) És most őket is sarcolják rendesen, ráadásul úgy hogy az egÉsznek (ha jól Értem) annyi szerepe lesz a most megjelent kártyák után hogy visszafele is kompatibilisek tudjanak maradni... A mostani upgare is mÉg csak fÉlmegoldás, szóval mÉg biztosan lesz bőven fizetni való amíg megÉrkezik az a PT amit már Évek óta vár mindenki...

De lehet hogy teljesen fÉlreÉrtem az egÉszet...

Link to comment
Share on other sites

Az update ara relative nem sok. Mindig ennyi volt kb. egy update. Az uj ficsorokert meg megeri. Akinek nincs ra szuksege nem frissit.

<off>

Miert irtok minden é betut nagy é-nek? :D

</off>

épp arra próbáltam célozni hogy a HD usereknek az upgrade nem 300 hanem 1000$.

Ez sztem nem is kicsit pofátlan...

Bár ahogy olvasom ezt most valami mondvacsinált megoldással 600$ból is meg lehet úszni...

Link to comment
Share on other sites

Ėn upgradeltem. Channel strip és realtime fade elėg ígėretes, az egyėb dolgok mellett. Ami nekem fura kicsit, hogy mèg mindìg nincs 64bit. Értem én, hogy kompatibilitàs a régebbi rendszerekkel meg ilyenek, de akkor is:( Azért emiatt nyílvàn nem fogok DAW-ot vàltani, csak ezzel màr kezdhetnének valamit.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...