Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Előfok-Hangkártya


Zoko218

Kérdés

Hello,

Nemrégen vásároltam egy Focusrite scarlett hangkártyát, és az lenne a kérdésem hogy szerintetek megéri-e vennem hozzá egy komolyabb előfokot(isa one-ra gondoltam), lenne e minöségbeli javulás? vagy elöbb inkább a mikrofonomat cseréljem le? egy sennheiser e845-ös mikrofonom van,és énekre ill akusztiku gitárra használom.

Ebben a témában kérném segitségeteker, mertmég nemvagyok tul tpasztalt a témában.

Elöre is köszönöm.

Üdv. Zoltán

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szia!

Szerintem először mindenképpen másik mikrofont vegyél.Amit most használsz jó, csak nem arra a célra. Ha nem akarsz túl drágát venni, de mégis minőségbeli javulást szeretnél, javaslok egy Audiotechnika AT2020-as mikrofont.Ez nagyon alap, de legalább kondenzátor mikrofon és teljesen másképpen fog szólni a felvételed. Énekre, vagy pl. akusztikus gitár felvételénél egyaránt megállja a helyét. Ettől persze vehetsz sokkal jobb mikrofont is, csak a pénztárcád tartalma szabja majd a határt:) Ha már veszel egy nagymembrános kondenzátor mikrofont, vegyél hozzá popfiltert is. Nem tudom, melyik Scarletet vetted meg, de ha nincs benne fantomtáp, akkor vedd meg az ISA ONE-t is.Ha az ISA-t megveszed végülis nem jársz rosszul, mert az egy elég stabil, minőségi előfok, de ne várd azt tőle, hogy ha beledugod a mikrofont akkor "az ég is megnyílik", úgy fog szólni. Egy lánc tagjában ha valami gyenge, akkor az az egész láncra jellemző lesz. Ergo:jó mikrofon+jó előfok+jó hangkártya=jó felvétel

Remélem, tudtam segíteni.

Üdv:Gábor

Link to comment
Share on other sites

Ne gondolkodj, cselekedj!! :) Komolyan vegyél egy kondi mikrofont, ég és föld a különbség még egy olcsó mikrofnonnál is. Nézz szét a Hit-Space oldalán vagy itt az apróban, vannak jó áron mikrofonok, de előtte nézd meg a pénztárcádat is:)

Üdv:Gábor

Hello,

végülis ugy alakult hogy sikerült beszereznem egy shure beta87a- tipusu kondimikrofont,(hát tényleg ég és fölg a különbség az elözö dinamikusomhoz képest:)

Most viszont azzal a problémával szembesültem hogy próbán sajnos nemtudom használni, mert ugye kondenzátor viszont az ottani keverőnek nemjó a fantomtápja, igy erre valami megoldást kell találnom, aztgondoltam, hogy veszek egy mikrofon előfokot és akkor viszem mindig próbára, és akkor megvan oldva a probléma, viszont akkor már olyat szeretnék venni ami jobb mint ami a hangkártyámban van(scarlett2i2, amivel egyébként nagyon megvagyok elégedve), hogy itthon is tudjam hasznositani, de azabaj hogy árban maximum ilyen 60ezer körül van a keret, szóval tudsz valamit javasolni ilyen kategoríában, (akár használtan is)? Vagy van esetleg valami más ötleted hogy hogyan tudnám meogldnai ezt a problémát?

Üdv. Zoltán

Link to comment
Share on other sites

Hello,

végülis ugy alakult hogy sikerült beszereznem egy shure beta87a- tipusu kondimikrofont,(hát tényleg ég és fölg a különbség az elözö dinamikusomhoz képest:)

Most viszont azzal a problémával szembesültem hogy próbán sajnos nemtudom használni, mert ugye kondenzátor viszont az ottani keverőnek nemjó a fantomtápja, igy erre valami megoldást kell találnom, aztgondoltam, hogy veszek egy mikrofon előfokot és akkor viszem mindig próbára, és akkor megvan oldva a probléma, viszont akkor már olyat szeretnék venni ami jobb mint ami a hangkártyámban van(scarlett2i2, amivel egyébként nagyon megvagyok elégedve), hogy itthon is tudjam hasznositani, de azabaj hogy árban maximum ilyen 60ezer körül van a keret, szóval tudsz valamit javasolni ilyen kategoríában, (akár használtan is)? Vagy van esetleg valami más ötleted hogy hogyan tudnám meogldnai ezt a problémát?

Üdv. Zoltán

Szia!

Ha előfokot akarsz venni, akkor mindenképp olyat érdemes venni, ami hosszútávon is megfelel. Amibe megéri befektetni, az a Focusrite ISA one....hogy ilyet találsz-e 60ért használtan...?Hát elég necces. Aki ilyet mgevesz az szerintem csak akkor adja el, ha valami komolyabbat vesz, mint pl ISA 430 stb. 3 dolog lehetséges.

1. gyűjtesz még pénzt és veszel ISA-t (vagy ha űber nagy mázlid van, akkor találsz használtan, olcsón)

2. megcsináltatod a keverőt

3. csinálsz egy fantom tápot, vagy csináltatsz. Van pár kapcsolás fent a neten róla. Nem tudom, mennyire értesz az elektronikához.

Ha pénz szűkében vagy, akkor csináltasd meg a keverőt. Ezt tartom legjobb megoldásnak. De kérdezz meg még tőlem okosabbakat, hogy milyen mikrofon előfokot ajánlanak abban az árkategóriában, amennyi pénzed van rá. De csak azért, hogy legyen egy fantomtápos előfokod, nem érdemes akármilyenbe befektetni. Én azt gondolom, vagy normálisat vegyél, vagy csináltasd meg a keverőt :)

Üdv: Gábor

Link to comment
Share on other sites

Hali,

szerencsére úgy alakult h tulajdonosa lettem egy Isa One- nak:) hát elég "brutál" hangminöség ugrásvan a scarlet beépitett elöfokjához képest:) nagyon jól szól a cucc most elégedett vagyok, és ajánlom mindenkinek ezt az előfokot aki megteheti de még gondolkodik rajta nehabozzon:) megér minden forintot:)

Üdv. Zoltán

Link to comment
Share on other sites

Hali,

szerencsére úgy alakult h tulajdonosa lettem egy Isa One- nak:) hát elég "brutál" hangminöség ugrásvan a scarlet beépitett elöfokjához képest:) nagyon jól szól a cucc most elégedett vagyok, és ajánlom mindenkinek ezt az előfokot aki megteheti de még gondolkodik rajta nehabozzon:) megér minden forintot:)

Üdv. Zoltán

Gratulálok! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...