Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Gitár live looping


Balto

Kérdés

Sziasztok!

Teljesen új nekem a téma, bocs ha hülyeségekkel jövök  :) 

Az a tervem, hogy a kétsávos looper pedálomat lecserélem egy szintugrással, érdekelne hogy esetleg valakinek van -e tapasztalata ezen a téren. Az elképzelés az lenne, hogy alap dolgokhoz kellene, menne egy dob, egy pad aláterül, még esetleg egy szólam, erre pakolnám gitár layer-eket, 8-10 sáv max. Nem kell VST meg semmi extra, szerintem ezt alaphangszerekből megoldom. Arra gondoltam, hogy veszek hozzá egy Ableton Live Introt az ehhez talán elég.  A gépészet így állna össze:

-macbook air 2017
-valamilyen átlagos hangkártya
-Novation Launchkey Mini MK3 - ennek van sustain pedál bemenete, így innen lábbal tudom indítani a felvételt, a sávokat pedig váltom és ki be kapcsolom majd valahogy a szép nagy színes villogó gombokkal.

Reális ez így szerintetek? Lenne esetleges kiforrottabb megoldás erre? :)

 

Előre is nagyon szépen köszönöm!

üdv

Bálint

 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 1

Reális. A Live az egyik legjobb megoldás erre a feladatra. Kezdésként ha már alapszintű hangkártya elég, akkor válassz olyat, amelyikhez a Live valamelyik verzióját kapod. Bár a Launchpad Mini Mk3-hoz is a Lite mellékelve van. (Lite: <8 sáv, Intro: <16 sáv.)

Ha ezek meglesznek, javaslom pl az "ableton session view" és hasonló videók böngészését. Hamar belejössz, és tetszeni fog.

Kiforrottabb megoldás is van természetesen. Egy Ableton Live 11 Suite, Push 2-vel...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
52 perccel ezelőtt írta wolf:

Reális. A Live az egyik legjobb megoldás erre a feladatra. Kezdésként ha már alapszintű hangkártya elég, akkor válassz olyat, amelyikhez a Live valamelyik verzióját kapod. Bár a Launchpad Mini Mk3-hoz is a Lite mellékelve van. (Lite: <8 sáv, Intro: <16 sáv.)

Ha ezek meglesznek, javaslom pl az "ableton session view" és hasonló videók böngészését. Hamar belejössz, és tetszeni fog.

Kiforrottabb megoldás is van természetesen. Egy Ableton Live 11 Suite, Push 2-vel...

Nagyon szépen köszönöm a választ és tippeket, elindulok ebbe az irányba aztán meglátom, hogy mire jutok! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta Balto:

Novation Launchkey Mini MK3 - ennek van sustain pedál bemenete, így innen lábbal tudom indítani a felvételt

Pedál bemenet? A Mini Mk3 egy egyszerű, olcsó darab, felvételnél azért közben egerészni is kell.

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...