Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Pro Tools problémák és megoldások


DragonTamás

Kérdés

Mindenféle Pro Tools-al kapcsolatos probléma, és megoldása!

Legtöbbször a tapasztalt felhasználók tudnak érdemben segíteni egymásnak. Legyen szó akár apró setupról, akár nagy HD rendszerről, bármilyen problémával nyugodtan írjon bárki ebbe a fórumba. Egy kérés: segítőkész legyen mindenki.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok,

Én egy nem hÉtköznapi problÉmát osztanÉk meg veletek, amelyre várom a lehetsÉges megoldásokat. Megpróbálom Érthetően leírni mert nem egyszerű a helyzet.

Adott rendszer:

PC, ProTools 8.05 M-Powered + Mackie1640i + 3db UAD-2 Solo kártya.

ProTools project felÉpítÉs: 32 audio track + 14 aux track + 1 aux (ATA 2 layernek) + 1 master.

Az audio trackek az OH És a Room kivÉtelÉvel mind mono-k, a routolás tökÉletes.

A projectben 90%-ban UAD pluginek vannak használva, egy-kÉt apróságra pedig Rtas (Delay, Chorus)

JelensÉg:

Project megnyitáskor a ProTools lefagy, de csak 1 project esetÉn. Az összes többi gond nÉlkül nyílik.

Ha nyitok egy új projectet És importálom a "beteg project" sávjait, akkor ha kihagyom a drumverb És az voxverb auxot (ezeken Lexicon 224 fut), akkor tökÉletes az import, elmenthető a session, sőt, újra megnyitható tökÉletesen.

Ha lÉtrehozok kÉt aux-ot (az importkor kihagyott drumverb És voxverb auxot) És ráteszem a Lexicon 224-et a megfelelő presetekkel routolással, a project szól, használható minden OK. Ha viszont elmentem És újra megnyitom, akkor ugyanúgy kifagy.

Az UAD 5.9-es, 6.0-ás És 6.1-es driverÉvel is ez a helyzet. Sőt teljes gÉp újratelepítÉssel is. Kb 1 hete szívunk ezzel a problÉmával, nem tudjuk mi okozhatja. Nyilván a Lexicon 224-nek van valami köze hozzá, de egy másik session, amelyben ugyanezek a paramÉterek vannak gond nÉlkül megnyílik.

Ha találkozott már valaki ilyen, vagy hasonló problÉmával, akkor ossza meg a tapasztalatait, hátha kisül majd vmi megoldás belőle.

Várom a javaslatokat.

üdv:

SzegPisti

MMP STUDIO / Debrecen

Link to comment
Share on other sites

KÉREK MINDENKIT, hogy minden egyes új problémának nyisson új topicot! Így más is megtalálja könnyen ha belefut ugyanebbe, meg a válaszok birtokosai is jobban kiszúrják a specifikus felvetéseket.

Pisti, megtennéd, hogy nyitsz egy külön fórumot ennek a problémának? Ha megtetted, törölni fogom az uccsó postot, ezt a témát meg most le is zárom. Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

Upgradeltünk ProTools 10-re, mégpedig úgy, vásároltunk egy Win7-et is (64 bit angol), illetve egy SSD meghajtót rendszervinyónak. Minden tökéletesen feltelepült, minden tökéletesen működik, kivéve 1 dolgot: 3 db UAD-2 Solo kártya van a gépben, 6.1-es driverrel, teljes WIN optimalizálást is megcsináltuk és érdekes, hogy minden UAD pluginünk problémamentesen fut, kivéve a Lexicon 224. Ez is megnyitható, a presetek kiválaszthatóak (nem mindegyik), viszont abban az esetben, ha a System Noise gombot ki/be kapcsolom kifagy az egész gép. Minden más funkció működik. A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek ötlete erre a problémára? Nyilván az olyan ötletek már nekem is eszembe jutottak, hogy ne nyomkodjam a System Noise gombot. Nekem grafikus kártya driver-probléma jutott eszembe, mert amíg a win7 wdm driverét használtam, addig nem jelentkezett ilyesmi, viszont az RTAS pluginek megnyitása jelentősen visszavette a gép grafikus teljesítményét (az UAD-ok érdekes módon nem). A grafikus kártya egy Nvidia GeForce 8500 GT 512 rammal.

Várom a lehetséges válaszokat, ötleteket.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindekinek!

-Eddig Logic Pro-t használtam, most ismerkedek a ProTools-al, és keresem benne azt a funkciót ami a beálított Channe Strip-et kompletten elmenti. - Virtuális hangszerrel, effektekkel , beállításokkal, - a Logic-ban ez egy nagyon hasznos dolog volt, kérdezném, hogy a PT-ben lehetséges-e ez a mentés? -

Egyelőre olyan formában ez nincs Pro Tools-ban, ahogy Logic-ban létezik. Itt olyat tudsz csinálni, hogy egy template sessiont hozol létre, és később vagy abból dolgozol, vagy import session data-val azt az egy sávot hozod be a template-ből, így előjön gyakorlatilag az elmentett channel strip. Nem annyira gördülékeny megoldás, mint Logic-ban, de működik.

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindekinek!

-Eddig Logic Pro-t használtam, most ismerkedek a ProTools-al, és keresem benne azt a funkciót ami a beálított Channe Strip-et kompletten elmenti. - Virtuális hangszerrel, effektekkel , beállításokkal, - a Logic-ban ez egy nagyon hasznos dolog volt, kérdezném, hogy a PT-ben lehetséges-e ez a mentés? -

Link to comment
Share on other sites

Köszi Tamás!

A dep-et megnézem és az osztott IRQ-t megnézem, a RAM-okat ellenőriztük már. Hálókártya és alaplapi hangkártya biosból tiltva van, sose használtuk.

Ma délután még futunk egy kört, ha találok valami megoldást, akkor természetesen leírom, mert senkinek nem kívánom ezt az elmúlt 1 hetet. Természetesen olyankor jönnek az ilyen hibák, amikor minden szűk határidőhöz van kötve... :(

Link to comment
Share on other sites

Az a baj, hogy egyébként a 8-as verzió elég mostoha uad szempontból. Problémák sorozata. Szinte biztos, hogy az uad okoz valamit, csak azt nehéz kideríteni, hogy mit.

Ezt valószínű A/D jobban tudja, de volt akkoriban olyan gondja az uadnak, hogy nem megfelelően osztotta el a saját dsp erőforrásait, és ez sok esetben kiakasztotta a pro tools-t.

Link to comment
Share on other sites

A/D: jól érted pontosan ez a helyzet. Sőt, ha úgy mentem el a sessiont, hogy inaktívvá teszem a két kérdéses aux-ot, akkor mentés után újra megnyílik. Ha nem inaktív, akkor újbóli megnyitáskor fagyás van.

tamasdragon: néztünk kompatibilitást, de az UAD plugineknek működniük kell a ProToolsban, hiszen példa erre a másik 8 dal sessionje, amely ugyanazzal a setuppal van, mint ez a "beteg" session.

A session megnyitásnak két alapvető jelensége van:

- vagy megfagy a PT a Reading overview lépésnél,

- vagy akkor fagy meg a session, amikor már betöltött, de az audio sávokat még nem tette aktívvá (látszanak a waveformok, de soha nem lesz aktív, mert fagyás van).

Több, ennél komplikáltabb sessionünk tökéletesen megnyílik, amelyekben ugyanúgy használunk két Lexicon 224-et. én már valami vudu-ra gyanakszom!

Link to comment
Share on other sites

amit én nem értek:

1) sessionbe létrehozod a két kritikus aux sávot a pluginekkel elmentés után korrupt lesz ha jól értem.

2) de egy másik sessionben meg van ez a két aux sáv ugyanezekkel a pluginekkel és ott meg jó.

jól értem a problémát? mert ez így télleg fura!

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Nagyon valószínűnek tűnik, hogy a plugin valamiért korruptá teszi a sessiont. Annyit még érdemes lenne kipróbálni, hogy csináltok oprendszerben egy új felhasználót, oda bejelentkeztek és ott kipróbáljátok, hogy ugyanaz-e a jelenség. Ha ott működik, akkor valami oprendszeres dolog is lehet, ha ott sem, akkor szinte biztos, hogy valami plugin probléma. Plugin kompatibilitást néztetek már?

Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséged felajánlását, de az igazság az, hogy az eredeti session is mac-en készült, és én is mac-en akartam megnyitni. Az érdekesség, hogy a ptf filenak nincs kiterjesztése, illetve az audio sávokat is csak akkor tudom importálni ha pl az audio.L file-t átnevezem audio.L.aiff-nek. Viszont magát a session-t tartalmazó file-t ha meg akarom nyitni azt mondja a 9es PT hogy régebbi PT-vel készült ezért nem tudja megnyitni.

Plusz,a .aiff igen furcsa,mert az még vélhetően sound designer dormátum,próbáld,az átnevezés után,egy új sessionbe track importtal behívni a fileokat....hátha.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséged felajánlását, de az igazság az, hogy az eredeti session is mac-en készült, és én is mac-en akartam megnyitni. Az érdekesség, hogy a ptf filenak nincs kiterjesztése, illetve az audio sávokat is csak akkor tudom importálni ha pl az audio.L file-t átnevezem audio.L.aiff-nek. Viszont magát a session-t tartalmazó file-t ha meg akarom nyitni azt mondja a 9es PT hogy régebbi PT-vel készült ezért nem tudja megnyitni.

Csinál ilyet,régi sessionnél nincs kiterjesztés! A dolog igen egyszerű! Biggyesz mögé kiterjesztésnek,hogy .pts ,és már nyitja is meg!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Srácok, megintcsak azt mondanám, hogy egy probléma egy topic. Nagyon megszoktátok a gyűjtőket az absolute.hu-ról, de az egy nagyon rossz szokás, és követhetetlen. Itt az is célunk, hogy akiket érint ugyanez a probléma, az könnyen meg tudja találni rá a választ!

Ezen az elven lehetne ömleszteni egy topicba a logic és pro tools kérdéseket is, vagy minden stúdiós és számítógépes zenéléssel kapcsolatos ügyet egy topicba :)

Rövid topicokat szeretnék. A topic jelentése amúgy téma. Pl. a kiszürkülő pluginek EGY téma.

Remélem egyetértetek velem!

ja whol mein general ;)

Link to comment
Share on other sites

Srácok, megintcsak azt mondanám, hogy egy probléma egy topic. Nagyon megszoktátok a gyűjtőket az absolute.hu-ról, de az egy nagyon rossz szokás, és követhetetlen. Itt az is célunk, hogy akiket érint ugyanez a probléma, az könnyen meg tudja találni rá a választ!

Ezen az elven lehetne ömleszteni egy topicba a logic és pro tools kérdéseket is, vagy minden stúdiós és számítógépes zenéléssel kapcsolatos ügyet egy topicba :)

Rövid topicokat szeretnék. A topic jelentése amúgy téma. Pl. a kiszürkülő pluginek EGY téma.

Remélem egyetértetek velem!

Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséged felajánlását, de az igazság az, hogy az eredeti session is mac-en készült, és én is mac-en akartam megnyitni. Az érdekesség, hogy a ptf filenak nincs kiterjesztése, illetve az audio sávokat is csak akkor tudom importálni ha pl az audio.L file-t átnevezem audio.L.aiff-nek. Viszont magát a session-t tartalmazó file-t ha meg akarom nyitni azt mondja a 9es PT hogy régebbi PT-vel készült ezért nem tudja megnyitni.

Link to comment
Share on other sites

Elvileg simán meg kell, hogy nyissa a 9-es. Nálam volt nem egy régi session, eddig mindegyikkel megbírkózott.

Egyetlen probléma lehet, ha most windowson vagy és a régi session az mac-es. Mert régen a kompatiblitás érdekében a session létrehozásakor be kellett jelölni, hogy win kompatibilis legyen a dolog. Ez már egy ideje nincs, mert átálltak a teljes átjárhatóságra, de sajnos a régieknél még él ez a dolog.

Ha ilyen gond van, annyit tudok segíteni, hogy esetleg elküldöd a session file-t, én itt megnyitom mac-en, és elmentem 9-es formátumban. Hátha az bejön.

Link to comment
Share on other sites

Nos lennék az első felszólaló.

Kérdésem a következő:

Protools 9 és UAD1 párosról váltottam PT9 és UAD2 Sattelite-ra. A régebbi projektek betöltésekor az problémám, hogy a PT nem találja meg az UAD pluginokat, (ami még nem volna gond, mert kiszürkítve látszik hogy mi volt,) viszont a beállításokat nem tudom vissza hackelni. Erre van-e valamiféle megoldás?

Köszi a gyors választ :)

Link to comment
Share on other sites

Nos lennék az első felszólaló.

Kérdésem a következő:

Protools 9 és UAD1 párosról váltottam PT9 és UAD2 Sattelite-ra. A régebbi projektek betöltésekor az problémám, hogy a PT nem találja meg az UAD pluginokat, (ami még nem volna gond, mert kiszürkítve látszik hogy mi volt,) viszont a beállításokat nem tudom vissza hackelni. Erre van-e valamiféle megoldás?

Köszi a gyors választ :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...