Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Apogee one VS TC Konnekt 8


Hobkins

Kérdés

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem abban a kérdésben, hogy a fent említett két versenyző közül melyiket válasszam. Jelenleg EMU 1820m hangkártyám van és hackintosh alatt csak OUT-tal rendelkezik, viszont nagyon szeretnék éneket felvenni Hackintosh alatt is. A két választható hangkártya közül egyiket sem ismerem. Mindegyikről hallottam jókat. A TC azért tetszik, mert WIN/MAC kompatibilis és úgy gondoltam, hogy ha annyira megtetszene a működése/hangja akkor az EMU-t eladnám. Az Apogee-ról viszont azt hallottam, hogy extra jó minőségű. Nem szeretnék a youtube-os videókra támaszkodni, de ott elég jó felvételt láttam/hallottam az Apogee one-ról a beépített mikrofonjával is.Szeretném, ha leírnátok a véleményeteket a hangkártyákról egyenként is/vagy összehasonlítva is. Ami főleg érdekel, hogy minőségben melyik a legjobb. Nem igazán van szükségem több bemenetre mivel csak éneket veszek fel külső forrásból, esetleg egy stereo jelet a szintiből. Plusz információként még annyit, hogy az ének felvételi lánc tagja egy Audiotechnika AT3035 mikrofon és egy Focusrite ISA One. Az EMU-hoz képest is érdekelne a minőségbeli összehasonlítás. Minden hozzászólást, észrevételt előre is köszönök.

Üdv: Gábor

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Apogee one: 24/48 a max felbontása, és egy darab mono bemenete van, ami választható mic vagy instrument. Én nagyon szeretem, utazóhangkarinak használom, a beépített miksije is elég jó, bár csak kipróbáltam, használni nem szoktam. Semmi csicsa, túlbonyolítás. Ha elég a mono bemenet akkor sztem tök jó az apogee.

Link to comment
Share on other sites

Apogee one: 24/48 a max felbontása, és egy darab mono bemenete van, ami választható mic vagy instrument. Én nagyon szeretem, utazóhangkarinak használom, a beépített miksije is elég jó, bár csak kipróbáltam, használni nem szoktam. Semmi csicsa, túlbonyolítás. Ha elég a mono bemenet akkor sztem tök jó az apogee.

Húha...elszomorít, hogy csak mono bemenete van instrumentre :( Én azt gondoltam,hogy egy mono MIC vagy egy stereo instrument.

Köszi a hozzászólást!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...