Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangerő emelés utólag


M Peti

Kérdés

Sziasztok,

abban szeretném segítséget kérni, hogy nagyon buta megoldás-e, ha halkra sikerült keverést egyszerűen felhangosítok a master csatornán, ameddig lehet, vagy az tabu? Nem profi a dolog, nincs nagy tétje, csak tényleg úgy kezdtem a keverést sajnos, hogy halk a dob, le van húzva a láb, pergő, így az egész szám halk lett. Most viszont már rengeteg időt beletettem a hangerőálításokba, automatikába, nem szeretném újra kezdeni.

Nyilván még a maszter csatornán lesz kompresszor, limiter miatt emelés, csak gondoltam (olvastam), hogy jobb, ha nem kis jelet küldünk a kompresszorba, limiterbe. 

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

A "felhangosítást" büntetlenül megteheted egészen addig, míg a legnagyobb csúcs nem éri el a maximumot. (Ha mégis előfordult ilyen, bizonyos feltételek mellett utólag ez még megmenthető. Pl 32 bit export esetén.)

Nem tudjuk, mennyire "halk" a master kimenet, -18 környéke teljesen jó. A pluginek (általában) is ezt szeretik, ha valami mégis nagyon eltér ettől, semmi baj, a treshold-al utána lehet menni.

Itt még csak a mixről beszéltünk, tegyük fel hogy jó, a masterelés során dől majd el, hogy mi a cél, akár a hangerő, akár a formátum tekintetében.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta wolf:

A "felhangosítást" büntetlenül megteheted egészen addig, míg a legnagyobb csúcs nem éri el a maximumot. (Ha mégis előfordult ilyen, bizonyos feltételek mellett utólag ez még megmenthető. Pl 32 bit export esetén.)

Nem tudjuk, mennyire "halk" a master kimenet, -18 környéke teljesen jó. A pluginek (általában) is ezt szeretik, ha valami mégis nagyon eltér ettől, semmi baj, a treshold-al utána lehet menni.

Itt még csak a mixről beszéltünk, tegyük fel hogy jó, a masterelés során dől majd el, hogy mi a cél, akár a hangerő, akár a formátum tekintetében.

Köszönöm szépen a választ!

Megpróbáltam és pont az történt, amit említesz, szinte egyből pirosba ment.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...