Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg Nautilus


Nagy Péter

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2023. 03. 23. at 13:48 írta Nagy Péter:

hang készlet betöltése, sampler betöltése

Hello!
Ezekben mire gondolsz részletesebbre és gyakorlatiasabbra?
Használtál már Korgot?

Ekkor: 2023. 03. 23. at 13:48 írta Nagy Péter:

szekvenszer használata

Na ez évtizedek óta egykaptafa a Korgokban. Mi érdekel?
Sávokra tudsz felvenni, mint bárhol máshol, tudsz törölni, szerkszteni, kvantizálni, patterneket alkotni, lejátszani, muteolni, egy rakás midi paramétert állítani. Szóval vmi konkétabb problémát fogalmazz meg.

Sokan amúgy videok nélkül intuitíve tanultunk meg mindent hangszereken, főleg mikor még internet sem volt, vagy elővettük a használati utasítást és lapozgattuk, jegyzeteltük.
Anno én a szintikről egy haveromtól kölcsönkapott gépkönyvből tanultam meg mindent, mi az az LFO, ADSR, Filter stb., mikor egy téli szünetben, 100 évvel ezelőtt, sulis koromban, napokig fordítottam magamnak az angol szótárból a 300 oldalas irokmányt. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Volt egy Tritonom most pedig egy Krom és egy Nautilus tulaja vagyok. Az a probléma, hogy idáig számítógépen keresztül dolgoztam most pedig a szintin szeretnék zenéket írni. Az lenne nekem a legjobb, ha valaki megtudná nekem mutatni a kezelését mert ez teljesen más, mint a számítógép.   Például letöltöttem egy hangszer könyvtárat és amikor feltelepítem nem találom, hogy hol van. Az alap dolgozgat természetesen tudom, de a szekvenszernél a feljátszott dal szerkesztése sem megy.

Esetleg telefonon keresztül vagy ha környékbeli lennél akkor eltudnék menni egy kis oktatásra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 perccel ezelőtt írta Nagy Péter:

Volt egy Tritonom

Ahhoz volt közöm, meg Trinityhez, 01W-hez, stb is. Nautilust még nem babráltam, de ha a Triton seq. ismerős neked, ez se másabb alapjaiban. Van egy felvételi oldal, ahol a kijelölt sávon fel lehet venni, meg van egy editor oldal, ahol szerkesztgetni lehet (+ effektek stb). Ez egyhangúlag megvan az összes Korgban. Sőt ugye a videók komplett combi behívásra is adnak útmutatást, ha azzal akar vki felvenni dolgokat, szóval nem nekünk kell a combit újra összerakni seq.ben.

A bank betöltésekor meg mindig megkérdezi, hogy hova töltse be, a Tritonnál is úgy volt. Át kell lapozni a bankokat és látni lehet majd az újdonságokat. Sőt a hangszín bankot megnyitva is meg lehet hallgatni a dolgokat, be sem kell hozzá tölteni! Volt M3-asm is, abban ezt nagyon bírtam, mert még az effekteket is beállította.

Ha pesti vagy, keresd meg pl. @tomazo kollégát!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok Korg Krome-om van két kérdésem lenne az egyik hogy az Gm bank után mi az a g(d) Bank? azt mire használja? mert addig oke hogy amit betöltök hangkönyvtárat azt az F-re rakja de ezt nem tudom mi.

Egyébként nem lehet neki beállitani hogy hova rakja az új könyvtárat mindig F-re teszi.. 

Másik kérdés hogy melyik korgok hangszineit olvassa még az M50-en kivül? pl triton szériával kompatible? 

Szerkesztette FLman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...