Jump to content
Ménemszól.hu

Polyend új csoda? :O


Demover

Recommended Posts

  • 2 months later...
6 órája írta knobtwist:

"Túl sóher vagy, pedig megvehetnéd"

Hasonlóan értelmetlen és ignoráns hozzászólás, ugye milyen hasznos :D 

 

Van Sythstrom Delugom ! miert lennek soher? Egyszeruen nem er ennyit egy par savos jatekszer….

Amit irtal az szemelyeskedes és nem is ismersz! En nem szemelyeskedtem senkivel, hanem velemenyt alkottam a termekrol! Roviden tömören !  

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2023. 07. 13. at 20:02 írta Fanta:

Van Sythstrom Delugom ! miert lennek soher? Egyszeruen nem er ennyit egy par savos jatekszer….

Amit irtal az szemelyeskedes és nem is ismersz! En nem szemelyeskedtem senkivel, hanem velemenyt alkottam a termekrol! Roviden tömören !  

Ez elrepült a fejed felett.

De az érdekel, hogy szerinted miért túlárazott, mihez képest? mit ajánlanál helyette jobb áron hasonlóan hordozható kivitelben és méretben?

Szerintem a tömör jelen esetben inkább hátrány mint előny, nem igazán ad semmit hozzá a diskurzushoz, azon túl, hogy most már tudjuk, hogy nem veszel.

Ha mindenki beírná egyesével hogy miből vesz és miből nem az szerinted mennyire lenne hasznos? Szerintem semennyire, ahogy az sem, hogy ki mit tart túlárazottnak bármiféle érvek nélkül.

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Dirtywave M8. Arban ugyanennyi lenne, csak sajnos nincs europai forgalmazo. De nem is kell hozza eredeti hardver, Anbernic RG351 + Teensy 4 egyutt megvan kb 65 ezerbol.

Amugy nem tularazott, csak szerintem harmatgyenge a software, mint az osszes Polyend cuccnal. Plusz nem arrol hiresek, hogy hosszu tavon terveznenek a cuccaikkal. (lasd Medusa vagy Preset) :) 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2023. 07. 15. at 19:21 írta cursortoxyz:

Dirtywave M8. Arban ugyanennyi lenne, csak sajnos nincs europai forgalmazo. De nem is kell hozza eredeti hardver, Anbernic RG351 + Teensy 4 egyutt megvan kb 65 ezerbol.

Amugy nem tularazott, csak szerintem harmatgyenge a software, mint az osszes Polyend cuccnal. Plusz nem arrol hiresek, hogy hosszu tavon terveznenek a cuccaikkal. (lasd Medusa vagy Preset) :) 

Hat de pont hogy nem annyi a Dirtywave, ÁFA, vám, egyedül a szállításra igaz, hogy olcsóbbá válik, ha mennyiségben rendelsz. A végén inkább 400-ra jön ki. Nincs is nagykereskedelmi ára az eszköznek, és szerintem egy jó darabig nem is lesz, szóval a végén egy 100-150e Ft-os különbségről beszélünk.

DIY, persze lehet bindzsizni, de akkor oldd meg a line in-t, MIDI int, MIDI outot, meg hogy kézbe véve a vonaton ne egy nyakatekert gizmó legyen.

Nekem is van itthon headless, de össze se lehet hasonlítani a valódi eszköz használatával.

Még mindig nem látom, hogyan túlárazott a Polyend, amikor kismillió helyen kapható, nem Amerikával kell diskurálnod, ha valami gebasz van, belső aksija van (hello SP404mkii, MPC one), zsebre vágható.

Oké, nem tetszik a szoftver, ezt a részét nem ismerem mélyebben, de az M8-ban pl nincs master EQ, sidechain, vagy widener, ehhez mind köröket kell futni, szóval mindennek megvan a hátulütője.

Nekem is van M8, de ha valaki kísérletezni akar valami hordozható trackerrel előbb ajánlanám a Polyendet, ha nem akarsz 100e mínusszal kiszállni.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Persze, jelenleg használtan lehet legkönnyebben hozzájutni a M8-hez és drágább is, de mint ex-Dirtywave M8, NerdSeq és Polyend Tracker tulaj én speciel elöbb fizetnék plusz 100-150k-t, minthogy a Tracker Mini-t megvegyem. De ízlések és pofonok, nyilván ha valakinek azonnal kell tracker és nem jó neki egy laptop, akkor nincs miröl beszélni, a Tracker Mininek nincs alternatívája. :)

Az én bajom az volt, hogy kb tíz perc után futottam bele abba, hogy kellett volna rendes moduláció, gyors envelopeok meg nem faék egyszerü synth enginek. :)

Link to comment
Share on other sites

Akkor összegezve:

Polyend Tracker mini: 280e, hordozható, elemről megy, zsebben elfér, kevesebb feature, több user, több dedikált gomb, beépített mikrofon, felhasználó barátabb UI, Európai garancia és azonnali elérhetőség, eladás esetén 60-70e bukta.

Dirtywave M8: 350/400e, hordozható, elemről megy, zsebben elfér, több feature, több synth engine, szűkebb felhasználói rétegpiac, rengeteg gombkombináció, importálandó USA-ból, eladás esetén várhatóan 80-100e bukta.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

Nem provokatív kérdésként, hanem benyomás-szerzés végett kérdezem:

Miért érdemesebb egy Polyend tracker-t vagy Dirtywave M8-at venni, mint egy iPad-et használni szinte korlátlan szekvenszer, DAW, vagy sampler alkalmazással?

Dirtywave M8 gyakorlatilag a Little Sound Dj hatására született, ezt pedig GameBoy-on nyomták annó, ebböl lett finomítva a felhasználói felület és a kezelhetöség, úgyhogy egyértelmüen ehhez a gombnyomogatós irányításhoz készült. Hiába van iPad-en korlátlan DAW meg sampler és sequencer, jól kezelhetö tracker pont nincs és akik ezt ismerik azoknak sokkal jobb ez a workflow még akkor is, ha mondjuk nem LSDJ hanem az Amiga/PC trackerek felöl jöttek.

Én a magam részéröl azért szeretem a trackert, mert sokkal letisztultabb és célorientáltabb a kezelöfelület mint egy DAW-ban pl egy piano rollhoz képest. De aki a fél életét trackerekben töltötte az brutális dolgokat tud kihozni ezekböl a commandokkal. :)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...