Jump to content
Ménemszól.hu

Ableton Push 3


cursortoxyz

Recommended Posts

2 generációval ezelőtti i3, 8GB RAM 256GB SSD
Na, ez legalább már be bír tölteni egy koncertre elegendő klippet!
Ha úgy vesszük űrtechnológia, hiszen ott is 50 évet kell várni mire visszatérünk a holdra :)  

Viszont 2348EUR + a külön megvásárlandó AD-DA, MIDI billenytűzet és adapter áráért, nem egy ekkora kijelzőn szeretnék szenvedni!
Sajons nálam ezt nem ellensúlyozza, a Linnstrument vagy a BalckBerry Passport :) tudásával felvértezett gombsor.
Illetve nem szeretnék a gyenge vas + optimalizálatlan Live 11 kombó miatt recsegést hallgatni!
Mielőtt még valaki megmagyarázná, hogy "ez nem számítógép": De az, sőt 94%, hogy Windows IoT-s :) 

"Replace processor, battery and hard drive as technology improves" 

Szuperül hangzik, talán ők nem fogják 10 év múlva is ezzel a jelenleg 100e forintos laptopokban található technikával árulni. Másokkal szemben ők legalább tartani fogják a 2 gen lemaradást? Komoly vállalás!

Harmad áron megvenném. 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Na, ez legalább már be bír tölteni egy koncertre elegendő klippet!

Nem biztos, plane ha tenyleg windows iot-t futtat. :)

Meg hat ugye mi az egesz koncertre eleg klipp. Valakinek egy zongora mintara nem eleg 8GB.

19 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Viszont 2348EUR + a ...

1899 ha van mar Live-od, vagy nem kell 70+GB jobbara folosleges cucc, de meg ugy is nagyon sok am az.

En azt nem ertem, hogy ha standalone, akkor minek kell hozza Live (meg nyilvan szamitogep, amin a Live fut).

De adnak hozza posztert is, az valamire csak jo lesz. :)

Nem fikazaskent, mert lattam mar embereket kurvagyorsan, hatenkonyan dolgozni Push-sal, szoval biztos nem rossz az, aztan akinek valamiert ez kell, az meg ugyis osszeszedi ra, de az biztos, hogy ezzel az ajanlattal eleg nehez lesz uj vasarlot szerezni... szerintem. Poszter ide vagy oda ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Kilobeat:

2 generációval ezelőtti i3, 8GB RAM 256GB SSD
Na, ez legalább már be bír tölteni egy koncertre elegendő klippet!
Ha úgy vesszük űrtechnológia, hiszen ott is 50 évet kell várni mire visszatérünk a holdra :)  

Viszont 2348EUR + a külön megvásárlandó AD-DA, MIDI billenytűzet és adapter áráért, nem egy ekkora kijelzőn szeretnék szenvedni!
Sajons nálam ezt nem ellensúlyozza, a Linnstrument vagy a BalckBerry Passport :) tudásával felvértezett gombsor.
Illetve nem szeretnék a gyenge vas + optimalizálatlan Live 11 kombó miatt recsegést hallgatni!
Mielőtt még valaki megmagyarázná, hogy "ez nem számítógép": De az, sőt 94%, hogy Windows IoT-s :) 

"Replace processor, battery and hard drive as technology improves" 

Szuperül hangzik, talán ők nem fogják 10 év múlva is ezzel a jelenleg 100e forintos laptopokban található technikával árulni. Másokkal szemben ők legalább tartani fogják a 2 gen lemaradást? Komoly vállalás!

Harmad áron megvenném. 

Nem is te lennél, ha nem szapulnád a hardvert. Egyszer megmutathatnád, hogy mihez kell neked akkora teljesítmény, hogy az összes groovebox gagyi számodra. :)

A két (ami igazából NUC Compute Element-nél egy) gen lemaradást az okozza, hogy nem egy év alatt dobják össze hozzá a hardvert és a szoftvert. Ami problémásabb, hogy ez a széria jövö év elsö felében EOL lesz és az új gen már little.BIG architektúrán alapszik, ami sokkal kevesebbet fogyasztana az esetek nagy részében, úgyhogy tényleg váltaniuk kellett volna.

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta cursortoxyz:

A két (ami igazából NUC Compute Element-nél egy) gen lemaradást az okozza, hogy nem egy év alatt dobják össze hozzá a hardvert és a szoftvert. Ami problémásabb, hogy ez a széria jövö év elsö felében EOL lesz és az új gen már little.BIG architektúrán alapszik, ami sokkal kevesebbet fogyasztana az esetek nagy részében, úgyhogy tényleg váltaniuk kellett volna.

Ja, ez igy van, de akkor is valaszthattak volna egy kicsivel potensebb procit. Vagy akar olyat, ami kevesebbet eszik. Vagy, ekkora budzsebol akar olyat is, ami kevesebbet eszik es potensebb. Egy 2 magos i3 eseteben az l.B architektura sem hinnem hogy sokat valtoztatna a dolgokon, ha 4 magra tornasszak fel, akkor meg a fogyasztas nem lesz jobb, szoval nem egyszeru dontes az biztos, plane, hogy a fentebbi videoban a tesztelo nem tudta megerositeni a 2.5 oras akkus uzemidot.

De elvileg lehet majd cserelni a benne levo PC-t, es ez a modularis megoldas is erdekes. Azt nem tudom, hogy mire lesz eleg, de szep toluk, hogy gondoltak ra.

Nomeg a poszterre.

Az a kedvencem.

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

Abból a gen-böl bármelyik boardot választhattak volna, ugyanúgy elavult lenne. Sajnos/szerencsére brutális különségek vannak a 11 és 12 gen között pont a big.LITTLE (elírtam korábban) miatt ami kifejezetten az ilyen jellegü munkafolyamatoknál jön ki. Itt egy összehasonlítás és ezek csak szintetikus tesztek, ebben még nincs benne az, hogy milyen ha van valami tényleges load az E-core-okon (pl pötyögünk pár sávon valami szoft szintin és pár effekten) és nem csak idle az egész.

https://nanoreview.net/en/cpu-compare/intel-core-i3-1215u-vs-intel-core-i3-1115g4

Mondjuk ez ilyen lényegtelen matekolás, a fö probléma nem a sebesség (a stock pluginok jópár évesek már és a wavetable kivételével nem sokat esznek), hanem az üzemidöre gyakorolt hatás, illetve az, hogy jövöre kukázzák ezt a boardot, úgyhogy biztos jön majd egy ennél sokkal jobb verzió is.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta cursortoxyz:

...

Ez nem elavultsag kerdese csupan, bar ertem amit irsz.

A ket processzor osszehasonlitasa azonban teljesen rossz irany. 2 mag 6 mag ellen. 15W 28W ellen. Igazabol ez csak alahuzza azt, hogy a Push tervezoi JOL valasztottak processzort. Az ujabb dragabb, 3x annyi mag, 2x akkora fogyasztas, szintetikus tesztekben 83-138% kozotti erofoleny, valosagban ki tudja hogy domborit. Ugyanugy 10nm, es a regebbi magasabb orajelre boost-ol.

Es attol hogy valami regebbi, nem biztos, hogy gyengebb, vagy rosszabb... Nekem a mai napig a legtobbet hasznalt gepemben egy 4. (!!!) generacios i7-4702 (szinten mobilproci) van. A fentebb tesztelt mindket i3-ast megeszi reggelire 45W TDP-ert cserebe.

Mindez cseveges szintjen.

Link to comment
Share on other sites

Ne a boost TDP-t hasonlitsd ossze hanem az alapot, boostot valoszinuleg soha/nagyon ritkan fogja hasznalni a Push 3, mert zenelesnel nem ilyen jellegu a workload, illetve ez nem azt jelenti, hogy ennyit fogyaszt, hanem hogy ilyen kategoriaju hutes kell hozza. Az extra coreokat nem hasznalja a rendszer ha nincs ra szukseg es pont az a lenyeg, hogy nem a performance core-okat kell jaratni folyamatosan, hanem az alacsony sebessegueket amik sokkal kevesebbet esznek (tobbek kozott a telefonoknak is emiatt ilyen jo az akksiideje altalaban). De persze, kiderul egy-ket ev mulva, hogy mi a szituacio, en addig ova intenek mindenkit, ennek a megvasarlasatol ha csak nem ezzel keresne meg a kenyerre valot. :)

Nyers teljesitmenyben 8 magon mindenkeppen, de audio teruleten nem minden szamitas parhuzamosithato, illetve a regebbi CPU nem tamogat bizonyos hardware codeceket es utasitasokat. Pl. h265 codecel konnyebben birkozna meg barmelyik frissebb proci, mint egy 4th gen Intel. :)

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta cursortoxyz:

Nem is te lennél, ha nem szapulnád a hardvert. Egyszer megmutathatnád, hogy mihez kell neked akkora teljesítmény, hogy az összes groovebox gagyi számodra. :)

A két (ami igazából NUC Compute Element-nél egy) gen lemaradást az okozza, hogy nem egy év alatt dobják össze hozzá a hardvert és a szoftvert. Ami problémásabb, hogy ez a széria jövö év elsö felében EOL lesz és az új gen már little.BIG architektúrán alapszik, ami sokkal kevesebbet fogyasztana az esetek nagy részében, úgyhogy tényleg váltaniuk kellett volna.

Szövegértés? Hol írtam, hogy alkalmatlan? Azt írtam, hogy "na végre" + "harmad áron megvenném", de ez nem az az ár ahol bármilyen kompromisszum belefér, még a bezzegnyugaton sem.
Biztos fogunk látni szuper demókat, a demó projekttel, az én live szettem procilag optimalizált, azt is elbírná, de a +8 bemenetet használni effektekkel, pláne conv reverbbel esélytelen. Alkotásnál szerintem te is sok mindennel kísérletezel és megszalad a pluginok száma.
Korábbi szofttal és rendes kijelzővel tök jó lehetne, most üt vissza, hogy ennyire letojták az optimalizálást a 11-nél. 
Ez így 800 eurót ér, egy év múlva az USÁ-ban lehet lesz is annyi, a Force árát is felezték. 

A Sárkány-patak Computersnek is sikerül pár hónap alatt összehányni egy aktuális alaplapot. 

Link to comment
Share on other sites

59 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

...

Igazabol nem olvastam utana, hogy az efficiency core-ok mennyire erosek matekban, de ezek a jellegu feladatok folyamatos FPU muvelettel jarnak, a virtualis hangszer, a effektek es maga az osszegzes is; ugyhogy nem lehetek biztos abban, hogy erre mennyire alkalmasak a kismagok. A video codec-ek meg itt irrelevansak, ugyhogy az is csak "ballaszt" az ujabb procin. A TDP azert arra jo, hogy megmutatja, hogy fullon jaratva a procit nagyjabol mennyit fogyaszt, de minimum jol korrelal a fogyasztassal.

11 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Biztos fogunk látni szuper demókat, a demó projekttel, az én live szettem procilag optimalizált, azt is elbírná, de a +8 bemenetet használni effektekkel, pláne conv reverbbel esélytelen. Alkotásnál szerintem te is sok mindennel kísérletezel és megszalad a pluginok száma.

Na ez az en fejembe is szoget utott. Ertem, hogy elviszi a hivatalos demo project-et, ami nyilvan ugy lett optimalizalva, hogy a leheto legkisebb hardveren is sokat mutasson, es az megette 70%-at a procinak ugy, hogy valszeg a latency fel volt tolva. Legalabbis, ha a review-er probalt korrekt lenni, akkor azonos beallitasok mellett tesztelte a macit meg a push-t, es hat macin nagyon stabilan allt a CPU terheltseg, marpedig alacsony latency-nel ugral az elegge.

Eshat ugye vannak pluginek, amik azert zabalnak sokkal jobban, mint az alap beepitett pluginek...

De mindegy, tudja az, akinek kell, es vegulis tenyleg eleg sok mindent meg lehet vele csinalni, meg a beepitett pluginek nagy resze is hasznalhato arra amire valo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

Jól értem, hogy a Push 3 HW csak saját gyári PlugIn-t futtat, nincs VST/AU és MAX támogatás?

MAX for Live pluginek futnak, de egyelore nem tul hasznalhato allapotban (video 37:25-tol tarto szakaszaban mondja a review, en csak onnan "tudom"). VST/AU (egyelore?) nincs.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta DutchFlowers:

Igazabol nem olvastam utana, hogy az efficiency core-ok mennyire erosek matekban, de ezek a jellegu feladatok folyamatos FPU muvelettel jarnak, a virtualis hangszer, a effektek es maga az osszegzes is; ugyhogy nem lehetek biztos abban, hogy erre mennyire alkalmasak a kismagok. A video codec-ek meg itt irrelevansak, ugyhogy az is csak "ballaszt" az ujabb procin. A TDP azert arra jo, hogy megmutatja, hogy fullon jaratva a procit nagyjabol mennyit fogyaszt, de minimum jol korrelal a fogyasztassal.

Ezek is régi problémák, AVX (2011) óta a floating point osztás olcsóbb mint az integer és az egyéb integer vs floating point müveletek költsége nagyjából ugyanakkora. A video codec meg tényleg irreleváns a Push szempontjából, csak arra példa, hogy itt is hardveres gyorsítás végzi a müveleteket az új processzorokon, szóval "ingyen van", míg egy régebbi processzornál ezt nyers erövel, elemi utasításokkal oldja meg a rendszer. Ezért félrevezetö a magokat meg gigahertzeket nézni, amikor ennél már bonyolultabb dolgoktól függ ma már a tényleges teljesítmény. Pl. speculative execution, cache méret vagy a fenti big.LITTLE. :) 

3 órája írta Kilobeat:

Szövegértés? Hol írtam, hogy alkalmatlan? Azt írtam, hogy "na végre" + "harmad áron megvenném", de ez nem az az ár ahol bármilyen kompromisszum belefér, még a bezzegnyugaton sem.
Biztos fogunk látni szuper demókat, a demó projekttel, az én live szettem procilag optimalizált, azt is elbírná, de a +8 bemenetet használni effektekkel, pláne conv reverbbel esélytelen. Alkotásnál szerintem te is sok mindennel kísérletezel és megszalad a pluginok száma.
Korábbi szofttal és rendes kijelzővel tök jó lehetne, most üt vissza, hogy ennyire letojták az optimalizálást a 11-nél. 
Ez így 800 eurót ér, egy év múlva az USÁ-ban lehet lesz is annyi, a Force árát is felezték. 

A Sárkány-patak Computersnek is sikerül pár hónap alatt összehányni egy aktuális alaplapot. 

Annyit ér mint amennyit kifizetnek érte, az Octatracket is megveszi valaki 1500 dollárért, pedig abban nincsen CV, se ADAT, 64 mega a memoria és az MPE-röl azt se tudja micsoda. Az Ableton fö profilja nem az elektronikus eszközök gyártása és a volumen is teljesen más, úgyhogy kár összehasonlítani egy hardver gyártóval, mert ök meg DAW-ot nem tudnak csinálni. Nézz rá erre a tesztre, 35 audio tracket tudtak rátenni hybrid reverbbel (ez ugye convolution plusz algoritmus) vagy 40 wavetablet vagy hasonló mennyiségü driftet, úgyhogy szerintem itt nem a hardver lesz a szük keresztmetszet. Nyilván egy Arturia Pigments vagy egy u-he Repro megenné reggelire, de szerintem egy hordozható eszköztöl irreális/felesleges azt várni, hogy annyira nagy teljesítményü legyen mint egy asztali gép. Nyilván elég drága, de ez ennyibe kerül és nincs semmi más a piacon ami ugyanezt tudná. :) 

https://www.musicradar.com/reviews/ableton-push-3

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

Ezek is régi problémák, AVX (2011) óta a floating point osztás olcsóbb mint az integer és az egyéb integer vs floating point müveletek költsége nagyjából ugyanakkora. A video codec meg tényleg irreleváns a Push szempontjából, csak arra példa, hogy itt is hardveres gyorsítás végzi a müveleteket az új processzorokon, szóval "ingyen van", míg egy régebbi processzornál ezt nyers erövel, elemi utasításokkal oldja meg a rendszer. Ezért félrevezetö a magokat meg gigahertzeket nézni, amikor ennél már bonyolultabb dolgoktól függ ma már a tényleges teljesítmény. Pl. speculative execution, cache méret vagy a fenti big.LITTLE. :)

A 4th gen i7-esben mar AVX2 van :)

Amugy ertem az ervelesed es a logikat, csak csevegek es arra celozgatok, hogy az ujabb procik ujitasai nem sokat nyomnak latba audio processing eseten.

Az nem szempont CPU fejleszteseknel. Valamilyen szinten ertheto modon. Csak egeszseg legyen, meg FLOPS. ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 órája írta cursortoxyz:

Annyit ér mint amennyit kifizetnek érte...
Az Ableton fö profilja nem az elektronikus eszközök gyártása és a volumen is teljesen más, úgyhogy kár összehasonlítani egy hardver gyártóval, mert ök meg DAW-ot nem tudnak csinálni. Nézz rá erre a tesztre, 35 audio tracket tudtak rátenni hybrid reverbbel (ez ugye convolution plusz algoritmus) vagy 40 wavetablet vagy hasonló mennyiségü driftet, úgyhogy szerintem itt nem a hardver lesz a szük keresztmetszet. 

Én nem adok érte ennyit, még akkor se ha sok hülye az Elektron számológépeket is megveszi félmillióért. 
Elég régóta gyártatnak. Miért baj, ha nem csinál DAW-ot a Sárkány-patak Computers?
A kicsi volumen duma pedig a legnagyobb félművelt ostobaság! Simán nagyobb, mint 1-1 adott laptop típusnál, ugyanis 82 gyártó 42729 féle terméket kínál. Gondolj már bele! Gyártók x termékcsaládok x méretek x konfigurációk x lokalizációk. Mondj már nekem olyan IT hardvert amit 10 éven keresztül gyártanak változatlanul! Akárhány féleképpen írod le, hogy "ez nem számítógép" akkor is az, nincsenek benne tündék meg koboldok és nem norvég senior mérnökök szerelik össze 10000 euróért havonta.
Semelyik tesztben nincs rákötve se bemenet, se szinti, de ha az atlantiszi sellők mindent is kiszámolnak az i3-ban, akkor is kicsi a kijelzője, körülményes és korlátozott. 

Link to comment
Share on other sites

Szalmababbal vitatkozol, ez egy szamitogep szerintem is, de nem altalanos celu meg ha ilyen alkatreszekbol is raktak ossze, hanem celszamitogep, ugyhogy nem ugy kell kezelni mint a polcrol leveheto Lenovot. (Illetve kezelheti ugy az ember de annyi ertelme van, mint hoborogni, hogy miert nem fut a parszazezres iPhone-on a Far Cry 6)

Nagyjabol ugyanakkora kraft kell hogy feldolgozza az audio bemenetröl jövö adatot a DAW, mintha egy fájlból olvasnád be, mivel ugyanugy egy fix meretu pufferen  hajt vegre valos idoben matematikai muveleteket a plugin. Az audio interfacek/ADC konverterek kezelese kabe ugyannyi overheaddel jar mint megkerni az OS-t, hogy olvasson a diskrol, nincsenek manok meg tunderek amik huzzak vissza a hangkartyan a biteket, hogy nehezebb legyen szamolni. ;) 

Nezz ra a PC hardver gyartok bevetelere es az Ableton bevetelere, valoszinuleg egy uj generacional egy honap alatt fogy annyi alaplap, mint Ableton Pushbol a teljes eletciklus alatt. 

Link to comment
Share on other sites

58 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

Szalmababbal vitatkozol, ez egy szamitogep szerintem is, de nem altalanos celu meg ha ilyen alkatreszekbol is raktak ossze, hanem celszamitogep, ugyhogy nem ugy kell kezelni mint a polcrol leveheto Lenovot. (Illetve kezelheti ugy az ember de annyi ertelme van, mint hoborogni, hogy miert nem fut a parszazezres iPhone-on a Far Cry 6)

Nagyjabol ugyanakkora kraft kell hogy feldolgozza az audio bemenetröl jövö adatot a DAW, mintha egy fájlból olvasnád be, mivel ugyanugy egy fix meretu pufferen  hajt vegre valos idoben matematikai muveleteket a plugin. Az audio interfacek/ADC konverterek kezelese kabe ugyannyi overheaddel jar mint megkerni az OS-t, hogy olvasson a diskrol, nincsenek manok meg tunderek amik huzzak vissza a hangkartyan a biteket, hogy nehezebb legyen szamolni. ;) 

Nezz ra a PC hardver gyartok bevetelere es az Ableton bevetelere, valoszinuleg egy uj generacional egy honap alatt fogy annyi alaplap, mint Ableton Pushbol a teljes eletciklus alatt. 

Nem válaszoltál arra, hogy melyik alaplap van 5-10 éven át gyártásban, mint grooveboxoknál. Életszerűtlen amit bele akarsz magyarázni.
Linkelj nekem nekem darabszámokat erről és a kb 4 hónapig gyártott magyar billenytyűzetes, 1115G4 8G RAM 265 SSD-s Lenovo Yoga 13-ról.
Amúgy tudod melyik Foxcon/Flex gyártja bérben, láttál már ilyen sort élőben? 

Ezen is van Windows, még ha nem is látod.
Ja és de! A laptop gyártók is csinálnak DAW ot! :) 
 
Nem a Far Cry 6 hiányzik, hanem a vízszintes mód és a kijelző, a normális adatbevitel (még egy hangmintát se tudsz rátölteni laptop nélkül).

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

Azért egy Yoga 13-at meg egy hosszútávon gyártható és upgradelhető spéci formátumú SBC-t nem kevernék egy pakliba. Ez a melóka alsó hangon 2 év fejlesztés lehetett Szerintem  valamelyik RTlinux (talán Yocto alapú) futhat rajta és nem Win. Emiatt a fejlesztés miatt magas az ár. Az Ni sem tudta eddig kiaknázni teljesen a Maschine szoftver elavult erőforrás használatát (nincs HT, nincs Turboboost). Az AKAI x éve felvásárolta az összes Radxa boardot, hogy fenn tudja tartani a platformjait, arra is ügyelve, hogy a magamfajta hobbista hardverbuzi még véletlen se tudja kicserélni az alap SOM-ot (totál más lábkiosztás, ramvezérlés, stb...). 

Link to comment
Share on other sites

40 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Nem válaszoltál arra, hogy melyik alaplap van 5-10 éven át gyártásban, mint grooveboxoknál. Életszerűtlen amit bele akarsz magyarázni.
Linkelj nekem nekem darabszámokat erről és a kb 4 hónapig gyártott magyar billenytyűzetes, 1115G4 8G RAM 265 SSD-s Lenovo Yoga 13-ról.
Amúgy tudod melyik Foxcon/Flex gyártja bérben, láttál már ilyen sort élőben? 

Ezen is van Windows, még ha nem is látod.
Ja és de! A laptop gyártók is csinálnak DAW ot! :) 
 
Nem a Far Cry 6 hiányzik, hanem a vízszintes mód és a kijelző, a normális adatbevitel (még egy hangmintát se tudsz rátölteni laptop nélkül).

Nyilván nem tudok linkelni mert ezek nem nyilvános adatok, maximum a beszámolókban található árbevételböl tud tájékozódni az ember. 100-200 millió (Ableton) vs 70-400 MILLIÁRD USD (Asus, Acer, Lenovo) bevételü cégeket hasonlítasz össze és ennek megfelelö méretgazdaságosságbeli elönyöket kérsz számon a kisebben. Kb ugyanaz mintha felháborodnál, hogy egy párszáz egységet gyártó garázs eurorack cég nem tudja behozni árban a Behringert.

Szerintem vagy nem érted hogy hogyan müködik a gyártás vagy csak szándékosan kötekszel. Oké, hogy hét évig gyártották a Push 2-öt, de ez nem azt jelenti, hogy egyben berendelték nulladik napon hatalmas kedvezménnyel az összeset és hét évig áll a raktárban, hanem ugyanúgy batchekben gyártatnak mint mindenki. Az engineering overhead hosszú távon lehet alacsonyabb az Abletonnál (szerintem nem), viszont a logisztikai és alkatrészköltségek magasabbak, mert kisebb volumenben folyik a gyártás. A különbözö termékkonfigurációk nem azt jelentik, hogy hatalmas különbségek vannak köztük, van az alaplap, a chassis meg a monitor, a különbözö SSD és RAM variációk ugyanarra a BGA socketre vannak ráforrasztva csak a futószalagon más alkatrészt rak oda a pick-and-place machine (vagy Mei Li néni), a billentyüzetekböl is csak kétféle van (ISO és ANSI) és csak a végén rátett keycapek különböznek. Van valamennyi költség overhead a termékvariációk között, de ez nem akkora mint amekkorának beállítod.

Ez egy 1.0 release és így is sokkal többet tud mint a piacon található grooveboxok jelentös része. Szerintem irreális elvárás, hogy nulladik napon mindent tudjon, amit a 21 éve fejlesztett Ableton Live is tud.

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta cursortoxyz:

Nyilván nem tudok linkelni mert ezek nem nyilvános adatok, maximum a beszámolókban található árbevételböl tud tájékozódni az ember. 100-200 millió (Ableton) vs 70-400 MILLIÁRD USD (Asus, Acer, Lenovo) bevételü cégeket hasonlítasz össze és ennek megfelelö méretgazdaságosságbeli elönyöket kérsz számon a kisebben. Kb ugyanaz mintha felháborodnál, hogy egy párszáz egységet gyártó garázs eurorack cég nem tudja behozni árban a Behringert.

Szerintem vagy nem érted hogy hogyan müködik a gyártás vagy csak szándékosan kötekszel. Oké, hogy hét évig gyártották a Push 2-öt, de ez nem azt jelenti, hogy egyben berendelték nulladik napon hatalmas kedvezménnyel az összeset és hét évig áll a raktárban, hanem ugyanúgy batchekben gyártatnak mint mindenki. Az engineering overhead hosszú távon lehet alacsonyabb az Abletonnál (szerintem nem), viszont a logisztikai és alkatrészköltségek magasabbak, mert kisebb volumenben folyik a gyártás. A különbözö termékkonfigurációk nem azt jelentik, hogy hatalmas különbségek vannak köztük, van az alaplap, a chassis meg a monitor, a különbözö SSD és RAM variációk ugyanarra a BGA socketre vannak ráforrasztva csak a futószalagon más alkatrészt rak oda a pick-and-place machine (vagy Mei Li néni), a billentyüzetekböl is csak kétféle van (ISO és ANSI) és csak a végén rátett keycapek különböznek. Van valamennyi költség overhead a termékvariációk között, de ez nem akkora mint amekkorának beállítod.

Ez egy 1.0 release és így is sokkal többet tud mint a piacon található grooveboxok jelentös része. Szerintem irreális elvárás, hogy nulladik napon mindent tudjon, amit a 21 éve fejlesztett Ableton Live is tud.

Megjártam már pár bérszervízt, gyártó céget és fejlesztőközpontot is: Nem egyformák az alaplapok, akár még 100% egyforma specifikáción belül sem. A nyák kis darabszámban is olcsó, simán áttervezik, ha találnak egy más tokozású, de olcsóbb alkatrészt, pláne manapság. Azok is bérgyártatnak, komplett termékeket is, akiknek van saját gyáruk.
Álltalában minden billenytyűzeten más a gombok elhelyezkedése (nem csak felcserélés) és a darabszáma 🤣
Nem irreális elvárni egy terméktől, hogy rögtön tudjon mindent ami elvárható, csak túl sokat videójátékozol :) 

Az alkatrészek sztenderdek.
A készülék ugyanúgy moduláris.
94%, hogy Windows Iot fut rajta. 
A darabszám bőven az a nagyságrend, hogy megéri multinál bérgyártatni, nincs hatalmas méretgazdaságossági versenyhátrány.
Maradtak a tündék, a plakát, meg az Elektron vásárlók 😀 amivel igazolni lehet az árat. 



Maradtak a  

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Kilobeat:

csak túl sokat videójátékozol :)

Fuggetlenul attol, hogy szerintem is tularazott a Push3 standalone, es szerintem sincs annyira specializalt Push3 bergyarto, mint pl laptop billentyu-bergyarto, igy kb a kettotok kozott helyezkedek el a szerintem tulelezett vitatokban; az ilyen szemelyes, teljesen legbolkapott, es nem utolsosorban irrelevans beszurasok szerintem feleslegesek.

Igen, tudom, Mangonel is elkovette korabban majdnem ilyen melysegben ezt a hibat (a legbolkapottsagot nem lattam abban/azokban), sot magam is vetkeztem mar sokszor, fogok is valoszinuleg ( :D  ), de az ilyenek tenyleg levonnak az olvashatosag ertekebol.

A szmajli a vegen siman ketertelmu, szoval az sem segit.

viszont:

3 órája írta Kilobeat:

Álltalában minden billenytyűzeten más a gombok elhelyezkedése (nem csak felcserélés) és a darabszáma 🤣

ez nem teljesen igaz.

Egy (pl) laptopbillentyu SOKKAL sztenderdebb, mint a Push3 felulete.

Laptop billentyunel van normal meg vekony "kapcsolo", azokat elhelyezik kisebb vagy nagyobb tavolsagra, aztan kerul ra sapka, hosszabb billentyuk eseten stabilizator is, de tenyleg mindegyikben ott van a jol felismerheto "pattern". Es pl a sapkak nagy resze is sztenderd rogzitesu.

Ertem, hogy pl a Push is olyan alkatreszeket hasznal, amit mashol is hasznalnak (orvosi muszerek, avionika, meromuszerek, mittudomen), de olyan kombinacioban es kiepitesben, ami sokkal de sokkal kevesbe sztenderd. Nem mintha az orvosi muszerek, avionika, stb nem lenne sokkal kevesbe olcsositott sztenderd.

En onnan kozelitenem meg -  ha segithetek :)  - , hogy a standalone felar az a borzasztoan gaz. 950 erka, egy nihil alaplap + olcsoszar proci komboert az nem normalis. Akarmilyen kicsi is a szeria. Ertem, hogy 8GB RAM, de azert az se sok, ahhoz azert van meretgazdasagossag ezen a szinten is, meg 256GB (ha jol emlekszem) SSD, gondolom forrasztott, az se horror manapsag.

Kontollerkent nem olcso, de -foleg az expressziv padok miatt- nem is annyira rossz ajanlat.

Szerintem a standalone-on hoznak azt a penzt, amit a kontolleren akarnanak.

3 órája írta Kilobeat:

Maradtak a tündék, a plakát, meg az Elektron vásárlók 😀 amivel igazolni lehet az árat.

A poszter!!!! :D Csakis a poszter! :D

A tundek a fantazia szulottei, az elektron cuccok (a nagyok) meg gecijok, fuggetlenul attol, hogy szemelyesen utalom a felhasznaloi logikajukat, de pl az octatrack is hihetetlenul jo kreativ eszkoz, teljesen egyedi, isteni minoseg, halalprofi cucc es igazabol akinek bejon a workflow, annak siman jo az ara is, mert nem tularazott, szoval marad a

POSZTER! :D

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

A videójátékipart, mint rossz példát említettem, ahol már teljesen megszokott, hogy használhatatlan formában jelennek meg a játékok, de a hangszeripart ne engedjük idáig süllyedni, a minden szupi szuper szemlélettel.
Nem valami játékosokkal kapcsolatos személyeskedő sztereotípiára gondoltam. 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...