Jump to content
Ménemszól.hu

Polyend Play+


Adrian

Recommended Posts

Ekkor: 2023. 11. 20. at 16:36 írta cursortoxyz:

Konkretan masfel evet sem elt meg az eredeti Play es mar csatlakozott a tobbi ido elott nyugalmazott Polyend producthoz, gyonyoru. :) 

Mivel számítógépről van szó, ennek kellene lennie a természetes fejlesztési ciklusnak. 

#mindeközben a svéd tinik kiadták az új számológépüket, amire katakanával ráírták, hogy szenpürá. 
Nem tudom eldönteni, hogy mega crige vagy zseniális zeneipar paródia és görbe tükör a végtelen pénzű vásárlóknak. 
Totál haszontalan, de vérprofi pszichológusok által megtervezett kívánatos cucc. Mindenki vegyen TE részvényt!
Az biztos, hogy egy South Park epizódban érzem magam tőle. 

 

Szerkesztette V László
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 órája írta V László:

Totál haszontalan, de vérprofi pszichológusok által megtervezett kívánatos cucc.

Tipikus "játék felnőtteknek" - valóban zseniális dizájnnal, de ez nem zárja ki, hogy ha beleássa magát valaki, akkor ne tudna vele érdekes, egyedi zenét összerakni. 

Ráadásul az ára, a TE-hez képest kifezetten baráti (130K a Thomannál). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Szerintem is jopofa. Azt nem tudom miert valasztana ezt barki is egy MPC helyett, de attol meg nagyon aranyos. A minosegi osszeszereles meg gombok/potik meg a videon is keresztuljon.

Mar idoszeru volt, mert az OP-1 ota nem dobott nagyot a TE, vagy csak elrepult a radarom alatt.

Az osszevissza szinesen villogo vizual engem elegge zavar, de tudom, hogy sokaknak szukseges a modern kulsohoz.

Es igen: 64MB. YES. Lehet vinnyogni. :) 

Szerkesztette faceeasyg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Es igen: 64MB. YES. Lehet vinnyogni. :) 

Pár napja néztem egy videót, amiben a srác egy szem volca sample 2-vel prezentált egy olyan klasszik 90es évek végi ambient dárenbéz (ismerik úgy is hogy drum and bass :D )trekket, hogy az asztallapról szedegettem fel az államat. Abban pedig 8mb sample ram van ha jól tudom :) 

Biztos hogy egy PC-s, Mac-es környezethez szokott valakinek ez nagyon kevésnek tűnik, de lehet ebben a méretben (64mb) is csodát művelni :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta Szodike:

Pár napja néztem egy videót, amiben a srác egy szem volca sample 2-vel prezentált egy olyan klasszik 90es évek végi ambient dárenbéz (ismerik úgy is hogy drum and bass :D )trekket, hogy az asztallapról szedegettem fel az államat. Abban pedig 8mb sample ram van ha jól tudom :) 

Biztos hogy egy PC-s, Mac-es környezethez szokott valakinek ez nagyon kevésnek tűnik, de lehet ebben a méretben (64mb) is csodát művelni :) 

Ja. A mostani MPC-mben 2GB RAM van, oszt nem csinalok semmit. A regi MPC-mben 16MB volt, es mindent is meg tudtam vele csinalni.

Soha nem ezen mult, es soha nem is ezen fog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Szodike:

lehet ebben a méretben (64mb) is csodát művelni :) 

64MB az nagyjabol 4 perc 48/24 sztereo wav, szoval nagyon ugyeskedni sem kell olyan rengeteg memoriaval.

Csak kicsit vag ide, de en olyan jokat tudok rohogni DJ-Producer Pistikeken, akik 192kHz-en dolgoznak, merthat a minoseg a fontos, es szinte minden savon ott a decimator, meg hasonlo lofi effektek.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta faceeasyg:

Melyikre?

A temainditora, vagy a TE-re, esetleg mndketto? Az "egyik sem"-et kizartam a megfogalmazas alapjan. :)

Természetesen a TE-re.
Nem akarok senkit megbántani, de nekem ez a play+ “karcsú”. A 8+8 sáv - pláne ennyi pénzért - nevetséges. A squarp pyramid 64 tracket tud összesen 3 x 16 midi csatornán, plusz egy CV tracket. Igaz, nincs benne synth.

A TE egyszerűen zseniális.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 órája írta faceeasyg:

Azt nem tudom miert valasztana ezt barki is egy MPC helyett...

Szerintem azért, mert az MPC egy vérporfi "munkaeszköz" és "ipari standard"- amit nem mellesleg elég sokan próbálnak meg utánozni többé vagy kevésbé -, a TE K.O.II meg egy "egyéniség". 
Nem mellesleg egy "beugró" MPC 300.000 fölött indul - hagyjuk most az MPC-like butaságokat... - ez meg annak majd' a harmada. És nem lennék meglepődve, ha pár firmware frissítéssel még pakolgatnák bele rendesen az újabb funkciókat. 

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta Szodike:

El is fogyott az első batch - már előrendelésben (TE KO II)

Így legalább nem lesz lelkiismeretfurdalásom, hogy karácsonykor ennyi pénzt költöttem magamra :D

 

A Thomannál is 7-9 hét... :( lehet, hogy már csak a nyuszi fogja hozni... :D 

Link to comment
Share on other sites

Nekem is nagyon bejön külsöre a KO II és jó látni, hogy nem spóroltak a funkciókon. Sajnos valami elképsztöen utálom a sample managementet, úgyhogy nagyon húzom a számat a 64 MB miatt, mehetett volna bele egy SD kártya is mint a Circuit Rythmbe. A waveform display hiánya is nagyon zavart az SP404-ben, de azért biztos veszek egyet másodkézböl csak hogy kipróbáljam.

(Feltéve, hogy elég jó lesz a build quality és nem pakolják tele ezoterikus nehezen beszerezhetö alkatrészekkel, mint a többi cuccukat. 🥲)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Bendi:

A Thomannál is 7-9 hét... :( lehet, hogy már csak a nyuszi fogja hozni... :D 

A Musicstore meg igeri dec 1-re.

2 órája írta Bendi:

Nem mellesleg egy "beugró" MPC 300.000 fölött indul - hagyjuk most az MPC-like butaságokat... - ez meg annak majd' a harmada. És nem lennék meglepődve, ha pár firmware frissítéssel még pakolgatnák bele rendesen az újabb funkciókat. 

Nevezzuk felenek... 350 EUR vs 730 EUR.

De, ja, TE-tol szokatlanul visszafogott az arazas.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2023. 11. 24. at 12:05 írta faceeasyg:

De, ja, TE-tol szokatlanul visszafogott az arazas.

Amugy emiatt. Egy nagy PCB tele egy rakas olcso, konnyen beszerezheto alkatresszel egy szepen megtervezett muanyag hazban. Az OP-Z es az OP-1 ehhez kepest sokkal komplexebbek, nehezen szervizelheto egyedi alkatreszekkel, amik legalabb hamar fel is adjak a szolgalatot.

image0

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 órája írta cursortoxyz:

Amugy emiatt. Egy nagy PCB tele egy rakas olcso, konnyen beszerezheto alkatresszel egy szepen megtervezett muanyag hazban. Az OP-Z es az OP-1 ehhez kepest sokkal komplexebbek, nehezen szervizelheto egyedi alkatreszekkel, amik legalabb hamar fel is adjak a szolgalatot.

image0

Hehe, szoval ez egy felfujt pocket operator. Persze akkor is aranyos. :) 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...