Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Nem elég az 1024 buffer size?


M Peti

Kérdés

Sziasztok!

Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tudok csinálni, hogy ne akadjon, recsegjen a DAW keverésnél, maximum (1024) buffer size-on? Focusrite 2i2 a hangkártya. (előző egyszerűbb hangkártyánál 2048-ig tudtam emelni a buffer size-ot és nem is volt probléma, pedig rengeteg sávot, bekapcsolt plugint kipróbáltam azon és nem akadt). Most, az új hangkártyával max bufferen, még nagyon az elején vagyok, szerintem nincs sokminden bekapcsolva, nincs sok sáv sem, mégis kezdek idegállapotba kerülni a folyamatos akadástól. Mit tudok ez ellen tenni?

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
5 órája írta M Peti:

Masszív guglizást követően lett egy olyan érzésem, hogy a 8 GB RAM lehet a gyenge pont. Mi a véleményetek?

Lehet, es 16GB manapsag (az utobbi 10 evben), plane windows alatt szerintem alap kellene, hogy legyen, ugyhogy 16-ra valtast/bovitest en mindenkeppen javasolnek.

Azt, hogy megoldja-e a fenti problemadat, nem tudom. Azt azert okozhatja mas is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
50 perccel ezelőtt írta wolf:

Hmmm... én a kérdésben látom a választ is... régi hangkártya vs új hangkártya. Nem lehetne visszatenni a régit, és egy ilyen tesztnek alávetni?

Amikor olvastam a hozzászólásodat, abban a pillanatban vettem elő a régi hangkártyát (Komplete audio 2).

Ugye a régi hangkártya 2048 buffer size-ot tud, de kipróbáltam 1024-en, mert az új (Scarlett 2i2) csak 1024-tud. A régi hangkártya kb. 90 %-ban lecsökkentette a DAW reccsenések számát, vagyis biztos, hogy van különbség a két hangkártya között. Mert ugyanakkora buffer size-on a Focusrite sokkal-sokkal többet recseg.

10 perce próbáltam ki, még annyira nem gondoltam át a dolgot, de az a kérdés merül fel bennem, hogy ez műszaki hibája vajon a Focusrite-nak (visszaviszem :)), vagy ebből a szempontból ezt így el kell fogadnom, mert ennyit tud. (megjegyzem szebb felvételeket csinál. A komplete audio számomra értelmezhetetlen felvételt produkál.)

Viszont, ha feltettem most a régit 2048-ra, akkor simán vitt sokkal nagyobb projektet akadás nélkül.

Az jut eszembe, hogy megtartom keverésre a régit, ha ritkán fel akarok venni valamit, akkor meg átdugom az újat. De azért ez elég viccesnek tűnik nekem. Felvételnél tényleg sokkal jobb az új, de nem gondoltam volna, hogy elvileg jobb a cucc, viszont akadozni fog a DAW.

Lehet, hogy 8 GB RAM is kevés. Nem tudom. Nem durva pénz 8 giga ram, valószínűleg kipróbálom.

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
47 perccel ezelőtt írta M Peti:

ebből a szempontból ezt így el kell fogadnom, mert ennyit tud.

Nem szabad elfogadni. Bármelyik kártyának tökéletesen működnie kell. Bekötöd, beállítod, kész. (Most nem a minőségét vitatjuk.)

 

49 perccel ezelőtt írta M Peti:

Lehet, hogy 8 GB RAM is kevés.

Ezt a feladatkezelőben lehet nézegetni. Elfogy e, és ha igen, mikor és miért.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 órája írta wolf:

Nem szabad elfogadni. Bármelyik kártyának tökéletesen működnie kell. Bekötöd, beállítod, kész. (Most nem a minőségét vitatjuk.)

 

Ezt a feladatkezelőben lehet nézegetni. Elfogy e, és ha igen, mikor és miért.

A "beállítod" szavadra próbálkoztam egy kicsit és megoldódott az egész probléma. Az új hangkártyán 1024-en a legnagyobb projektem is gond nélkül megy. Nulla recsegés. El sem hiszem. A megoldást csatoltam képen.

Az Asio-guard level-t átállítottam normal-ról high-ra.

Köszi Nektek ismét!!

cu.png.cd5d6e1936737deffa3365eb13e2cae4.png

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2023. 12. 26. at 18:06 írta M Peti:

10 perce próbáltam ki, még annyira nem gondoltam át a dolgot, de az a kérdés merül fel bennem, hogy ez műszaki hibája vajon a Focusrite-nak (visszaviszem :)),

Latom mar meg lett idokozben a valasz, de ez mindenkeppen gyanus, a focusrite-ok ilyen szinten elegge megbizhatoak mar a kezdetektol. 2i2-m is van, minden oprendszer alatt hibatlanul teljesit, de lehet, hogy csak az enyem muszaki hibas pozitiv ertelemben :D

Ekkor: 2023. 12. 26. at 18:06 írta M Peti:

Lehet, hogy 8 GB RAM is kevés. Nem tudom. Nem durva pénz 8 giga ram, valószínűleg kipróbálom.

Azt mindenkeppen ajanlom ugy egyebkent is, foleg, hogy:

Ekkor: 2023. 12. 26. at 19:07 írta wolf:

Ezt a feladatkezelőben lehet nézegetni. Elfogy e, és ha igen, mikor és miért.

Ezt nem, illetve nagyon nehezen lehet lekovetni feladatkezeloben. Persze lehet ra kovetkeztetni, de nem egyszeru evidencia.

Mindenesetre orulok, hogy meglett a megfejtes, es hogy megosztottad mindenki okulasara. 👍

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)

Az történt időközben, hogy ugye a fenti beállítással minden probléma megoldódott, az eddigi legnagyobb projektjeim is simán mentek, most kipróbáltam az uad spark-ot, aminek a pluginjeit rátettem mondjuk 20-30 sávra (nyilván sávonként többet is akár) és úgy látszik visszajött a hiba. Eddig szinte csak a Cubase pluginjait használtam, egy-két külsőt. Most ezek az uad pluginok betették a kaput szerintem. Nem tudom, hogy biztosan ez-e az ok, de más nem változott, azon kívül, hogy tettem bele az 1 helyett 2x8 ramot.

Láttok esetleg olyan pontot a következő jellemzőknél, ami első ránézésre necces?

  • CPU használat lejátszás, pattogás közben 70 % körüli, pattogás közben is ennyi. Mind a 70 %-ot a Cubase használja szinte. Kikapcsolva nagyrészt az összes plugin: 25 % a CPU használat.
  • Memória használat 45 % körül
  • Processzor: Intel(R) Core(TM) i5-9400F CPU @ 2.90GHz, 2904 Mhz, 6 mag, 6 logikai processzor
  • 2x8 RAM: elvileg 3300 a sebessége (az alaplap ennyit nem engedélyez, ha jól tudom, vagyis alacsonyabb a valós sebesség, azt hiszem 2400.)
  • Van egy 240 GB-s C meghajtóm ezen van minden. 75 % on van a C.
  • Van 1 TB-s HDD-m. Ezen vannak a dalok. 5 %-on van.
  • Focusrite 2i2 1024 buffer size-on és Komplete audio 2 2048-on is ugyanúgy pattog.
  • Cubase 10.5 Artist
  • Frissített Windows 10 home.
Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
47 perccel ezelőtt írta M Peti:

...

Szerintem attol a setup-tol tobbet mar nem nagyon varhatsz. Mar az is eleg sok spark plugin.

20-30 savnyi spark plugin (nyilvan savonkent tobb is akar) real-time-ban legyen eleg egy ekkora gepen.

... meg ha ez csunyan is hangzik. Ne hari.

Nem tudom, hogy a spark pluginekben lehet-e lejjebb venni realtime feldolgozashoz az oversamplinget vagy hasonlot, annak probalj utana jarni...

...de en nem vagyok biztos, hogy indokolt a 20-30 savnyi, akar tobb spark plugin realitime.

Persze ha kell, en javallok potensebb rendszert, de hidd el, sok helyutt a sima cubase plugin is megteszi, abbol meg mennie kell eleg soknak. Sokkal tobbnek.

Ha tenyleg mindenhol nagyon fontos hogy spark legyen, akkor is minimalis rendermennyiseggel meg tudod uszni, hogy 40-60 vagy 30-90 savnyi (nyilvan savonkent tobb is akar) spark pluginnel szamolhass egy ilyen gepen. Szerintem a gep sem rossz, meg a 20-30 savnyi (nyilvan savonkent tobb is akar) spark plugin sem.

Egy kicsit szarkasztikus a savra utalas (nyilvan savonkent tobb is akar), es szivbol remelem, hogy olyan konnyeden es humorra nyitottan fogadod, ahogy a szandek diktalta.

:)

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Szerintem attol a setup-tol tobbet mar nem nagyon varhatsz. Mar az is eleg sok spark plugin.

20-30 savnyi spark plugin (nyilvan savonkent tobb is akar) real-time-ban legyen eleg egy ekkora gepen.

... meg ha ez csunyan is hangzik. Ne hari.

Nem tudom, hogy a spark pluginekben lehet-e lejjebb venni realtime feldolgozashoz az oversamplinget vagy hasonlot, annak probalj utana jarni...

...de en nem vagyok biztos, hogy indokolt a 20-30 savnyi, akar tobb spark plugin realitime.

Persze ha kell, en javallok potensebb rendszert, de hidd el, sok helyutt a sima cubase plugin is megteszi, abbol meg mennie kell eleg soknak. Sokkal tobbnek.

Ha tenyleg mindenhol nagyon fontos hogy az legyen, akkor is minimalis rendermennyiseggel is meg tudod uszni, hogy 40-60 vagy 30-90 savnyi (nyilvan savonkent tobb is akar) spark pluginnel szamolhass egy ilyen gepen. Szerintem a gep sem rossz, meg a 20-30 savnyi (nyilvan savonkent tobb is akar) spark plugin sem.

Egy kicsit szarkasztikus a savra utalas (nyilvan savonkent tobb is akar), es szivbol remelem, hogy olyan konnyeden es humorra nyitottan fogadod, ahogy a szandek diktalta.

:)

Nem pontosan értem. Az a helyzet, hogy nincs nagyon tapasztalatom. Úgy értettem azt, hogy egy sávra akár többet, hogy van rajta egy-két kompresszor, 1-2 eq, egy-két effekt, éneken pitch, erősítő plugin ilyenek. Ezeket nem tudom megúszni szerintem (vagy igen?). Hozzáteszem olyan eq-k, meg kompresszorok vannak ezek között, amit én első hallásra nem hiszem, hogy megoldok a Cubase pluginokkal.

Bármit nyitottan fogadok, azt is ha kuka a gép, csak szeretnék akadás nélkül keverni...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 perccel ezelőtt írta M Peti:

Nem pontosan értem. Az a helyzet, hogy nincs nagyon tapasztalatom. Úgy értettem azt, hogy egy sávra akár többet, hogy van rajta egy-két kompresszor, 1-2 eq, egy-két effekt, éneken pitch, erősítő plugin ilyenek. Ezeket nem tudom megúszni szerintem (vagy igen?). Hozzáteszem olyan eq-k, meg kompresszorok vannak ezek között, amit én első hallásra nem hiszem, hogy megoldok a Cubase pluginokkal.

Bármit nyitottan fogadok, azt is ha kuka a gép, csak szeretnék akadás nélkül keverni...

Ertem.

Viszont a spark pluginek sokesetben tobbet is nyujtanak, mint maga az eljaras, amire szukseged van. Hangot, karaktert hoznak, ami 20-30 savon azert mar sok.

Sima kompresszor ugyanazt megcsinalja karakter nelkul. Ha meg sok savra kell a karakter, akkor engedd ra pl buszon a dobokra a 1176-ot, vagy rendereld a drum-bus-t, vagy a gitar-bus-t vagy akarmi.

Nem latom be, hogy 20-30, max 40-60 savnyi spark pluginnel miert kellene tobb.

Vazze, a Depeche Mode a "legnagyobb" kevereset 72 csatornan csinalta, es meg csak nem is az lett a legjobb lemezuk. :D 

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 perccel ezelőtt írta M Peti:

Bármit nyitottan fogadok, azt is ha kuka a gép, csak szeretnék akadás nélkül keverni...

Ha tobb spark plugint akarsz raeltime, akkor de, igen, vegyel erosebb gepet.

A geped, ami van, nem kuka, jo kis gep az, sokat elbir, de lehet, hogy Teged nem... ? ;)

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
11 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Ha tobb spark plugint akarsz raeltime, akkor de, igen, vegyel erosebb gepet.

A geped, ami van, nem kuka, jo kis gep az, sokat elbir, de lehet, hogy Teged nem... ? ;)

A realtime az úgy értendő, hogy be van kapcsolva és dolgozik a plugin? Azt nem értem, hogy hogyan lehet ezt kiváltani? Hogy ne realtime legyen. Úgy érzem erre célzol. Mixdown-oljam le a külön sávot bekapcsolt plugin-okkal és használjam ezt az audio sávot?

Igen, az is elképzelhető, hogy engem nem bír a gép, ennek örülnék a legjobban, mert nem kell vásárolni, csak nem látom a megoldást.

Említetted hogy küldjek ki több sávot egy effekt sávra és a különböző sávokat külön engedjem rá az egy effekt sávra. Ezt mondjuk reverbnél el tudom képzelni (tök tapasztalatlan vagyok), de egy kompresszort minden sávnál máshogy kell gondolom állítani, egy ilyen kompresszor sávra nem küldhetek el gitártól kezdve, billentyűn át mindent. Gondolom. :)

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta M Peti:

A realtime az úgy értendő, hogy be van kapcsolva és dolgozik a plugin? Azt nem értem, hogy hogyan lehet ezt kiváltani? Hogy ne realtime legyen. Úgy érzem erre célzol. Mixdown-oljam le a külön sávot bekapcsolt plugin-okkal és használjam ezt az audio sávot?

Igen, az is elképzelhető, hogy engem nem bír a gép, ennek örülnék a legjobban, mert nem kell vásárolni, csak nem látom a megoldást.

Említetted hogy küldjek ki több sávot egy effekt sávra és a különböző sávokat külön engedjem rá az egy effekt sávra. Ezt mondjuk reverbnél el tudom képzelni (tök tapasztalatlan vagyok), de egy kompresszort minden sávnál máshogy kell gondolom állítani, egy ilyen kompresszor sávra nem küldhetek el gitártól kezdve, billenytyűn át mindent. Gondolom. :)

Rendszerezz es ertelmezz.

Dobok max 16 savbol megvan. Labdob, pergo, labcin, 3-4 tam, pergo alul, labdob kivul, 2xroom, 2xoverhead, ez eddig max 13, tegyel meg ki 3 mikrofont amire kell. OK ez lehet egy busz/render.

Gitarok... ki tudja mennyi. Azert 16 sav legyen mar eleg, nem? Akkor itt egy ujabb bus/render.

(normal esetben en max 3 csatornat szamolnek gitarra, de tudom, hogy a gitarzeneszek ezzel nagyon nem ertenek egyet)

Szoval, hogy nez ki egy project, amiben a 20-30 sav spark karakter nem eleg?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Rendszerezz es ertelmezz.

Dobok max 16 savbol megvan. Labdob, pergo, labcin, 3-4 tam, pergo alul, labdob kivul, 2xroom, 2xoverhead, ez eddig max 13, tegyel meg ki 3 mikrofont amire kell. OK ez lehet egy busz/render.

Gitarok... ki tudja mennyi. Azert 16 sav legyen mar eleg, nem? Akkor itt egy ujabb bus/render.

(normal esetben en max 3 csatornat szamolnek gitarra, de tudom, hogy a gitarzeneszek ezzel nagyon nem ertenek egyet)

Szoval, hogy nez ki egy project, amiben a 20-30 sav spark karakter nem eleg?

 

Köszönöm! Át fogom gondolni a bekapcsolt plugin spórolást, mert eddig erre nem nagyon figyeltem. Ha kellett egy hangosabb bill. refrén pl, akkor nem biztos, hogy automatizáltam, hanem megdupláztam a sávot és feljebb vettem az utóbbi hangerejét. De ha átgondolom, hogy ennél az aktuális kis projektnél (nincs benne dob, csak kipróbáltam ezt az uad csomagot) már megáll a gép, akkor szerintem nem fogok tudni annyit spórolni egy teljes rock hangszerelésen, hogy bírja a gép. A mostani helyzetből kiindulva. És még csak instrumentet is alig kapcsoltam be. Ha csinálok ezdrum sávokat, meg mindenféle billentyűt akkor mi lesz. Szerintem esélytelen.

Néztem az i7-es proci árát (meg akkor az még hozza magával a többi bővítést gondolom), hát elég húzós.

Meg az is érdekes számomra, hogy 10-szer nagyobb projektet is simán visz a gép az uad pluginek nélkül, mihelyst ezek bejönnek a képbe a töredék sávmennyiségnél besokall. Lehetséges, hogy ezek a pluginek jobban terhelik a gépet, mint mások?

Köszönöm a véleményt! Megpróbálom először ésszerűsíteni a bekapcsolt plugineket, aztán meglátjuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta M Peti:

Köszönöm! Át fogom gondolni a bekapcsolt plugin spórolást, mert eddig erre nem nagyon figyeltem. Ha kellett egy hangosabb bill. refrén pl, akkor nem biztos, hogy automatizáltam, hanem megdupláztam a sávot és feljebb vettem az utóbbi hangerejét. De ha átgondolom, hogy ennél az aktuális kis projektnél (nincs benne dob, csak kipróbáltam ezt az uad csomagot) már megáll a gép, akkor szerintem nem fogok tudni annyit spórolni egy teljes rock hangszerelésen, hogy bírja a gép. A mostani helyzetből kiindulva. És még csak instrumentet is alig kapcsoltam be. Ha csinálok ezdrum sávokat, meg mindenféle billentyűt akkor mi lesz. Szerintem esélytelen.

Néztem az i7-es proci árát (meg akkor az még hozza magával a többi bővítést gondolom), hát elég húzós.

Meg az is érdekes számomra, hogy 10-szer nagyobb projektet is simán visz a gép az uad pluginek nélkül, mihelyst ezek bejönnek a képbe a töredék sávmennyiségnél besokall. Lehetséges, hogy ezek a pluginek jobban terhelik a gépet, mint mások?

Köszönöm a véleményt! Megpróbálom először ésszerűsíteni a bekapcsolt plugineket, aztán meglátjuk.

Azert mondom, hogy UAD plugineket oda es akkor tegyel, ahova es amikor kell.

De a jobbfajta plugin szintik is erosen esznek.

Atlag akarmi savra jo az alap plugin.

Mielott uj gepet vennel, azelott ajanlok egy DSP-s UAD megoldast.

Az a kesobbi, erosebb gepedhez is jol jon, meg most is sokat segithetne.

Szerk.: ja, es ami 10 eve a C1 volt, azt ma siman megugorja a cubase alap dynamics algoritmusa.

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)
29 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Azert mondom, hogy UAD plugineket oda es akkor tegyel, ahova es amikor kell.

De a jobbfajta plugin szintik is erosen esznek.

Atlag akarmi savra jo az alap plugin.

Mielott uj gepet vennel, azelott ajanlok egy DSP-s UAD megoldast.

Az a kesobbi, erosebb gepedhez is jol jon, meg most is sokat segithetne.

Szerk.: ja, es ami 10 eve a C1 volt, azt ma siman megugorja a cubase alap dynamics algoritmusa.

Tulajdonképpen onnan jött ez az uad kipróbálás, hogy vettem egy la2a-t, ami szenzációs szerintem, aztán láttam, hogy tök olcsón kipróbálható több uad plugin (spark csomag). Ezután kipróbáltam az eq-jait olyan sávokon, amit eddig bárhogy tekertem, nem tudtam kulturált hangszínt csinálni belőle, de ezzekkel az uad eq-kal nagyon gyorsan élvezhetőt csináltam abból, ami eddig lehetetlen volt. Ebből nekem az jött le, hogy hát enélkül, ezek szerint nem fog menni. Persze, lehet, hogy csak számomra. Én nem azt éreztem, hogy csak karaktert ad hozzá, hanem, hogy enélkül esélytelen. De, abszolút nem ragaszkodom hozzájuk :)

Az utóbbi pár percben rendesen (nem teljesen) lecsökkentettem a sávokat, pluginokat és akadozik.

Fogom használni továbbra is a gyári pluginokat, próbálok spórolni a CPU-val.

Megkérdezhetem, hogy a DSP UAD megoldás mi konkrétan egy mondatban? Miért jó? Ezt találtam csak, de nem tudom miről van szó.

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 perccel ezelőtt írta M Peti:

 de ezzekkel az uad eq-kal nagyon gyorsan élvezhetőt csináltam abból, ami eddig lehetetlen volt. Ebből nekem az jött le, hogy hát enélkül, ezek szerint nem fog menni.

Nah, a jot konnyu megszokni. :)

21 perccel ezelőtt írta M Peti:

Megkérdezhetem, hogy a DSP UAD megoldás mi konkrétan egy mondatban? Miért jó? Ezt találtam csak, de nem tudom miről van szó.

Az UAD-nak vannak celhardverei, amik plugineket futtatnak ugy hogy a szamitogeped CPU-jat csak kevesse terhelik.

Nem olcso upgrade.

De az i7, i9 stb upgrade sem.

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Az UAD-nak vannak celhardverei, amik plugineket futtatnak ugy hogy a szamitogeped CPU-jat csak kevesse terhelik.

Nem olcso upgrade.

De az i7, i9 stb upgrade sem.

Értem, hát pont ez lenne a lényeg valószínűleg. Sajnos most ezek a százezres tételek kizártak.

Köszönöm szépen az idődet, energiádat, hogy segítesz!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta M Peti:

Értem, hát pont ez lenne a lényeg valószínűleg. Sajnos most ezek a százezres tételek kizártak.

Köszönöm szépen az idődet, energiádat, hogy segítesz!!!

Figy, ez most igy hirtelen eros lesz, de egy profi gyakorlo hangmernok megcsinal jobb eredmenyt beepitett pluginekkel, mint Te mindehol UAD pluginekkel. Ezt ne sertesnek vedd, hanem gondolkozz el rajta.

Az UAD pluginek kurvajok, ha van hasonlo hardvered, akkor talan meginkabb, de ha netan hardvered van, akkor azt csak oda es azert teszed, mert azt es oda indokoltnak talalod.

Kozelitsd meg ugyanigy szoftveresen, es nagyon jol leszel.

Ki a fasznak van 20-30 LA-2A-ja?

Sikerul ertheto formaba onteni a mondandomat?

Mindenkepp szolj, ha nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Figy, ez most igy hirtelen eros lesz, de egy profi gyakorlo hangmernok megcsinal jobb eredmenyt beepitett pluginekkel, mint Te mindehol UAD pluginekkel. Ezt ne sertesnek vedd, hanem gondolkozz el rajta.

Az UAD pluginek kurvajok, ha van hasonlo hardvered, akkor talan meginkabb, de ha netan hardvered van, akkor azt csak oda es azert teszed, mert azt es oda indokoltnak talalod.

Kozelitsd meg ugyanigy szoftveresen, es nagyon jol leszel.

Ki a fasznak van 20-30 LA-2A-ja?

Sikerul ertheto formaba onteni a mondandomat?

Mindenkepp szolj, ha nem.

Én ezt pontosan tudom. Nem sértesz meg, sőt köszönöm, hogy mondod! Halvány lila fingom nincs, hogy miből mit lehet kihozni. (csak ettől az eq-tól esett le az állam). Azt egyértelműen tudom, hogy még húsz év mire a témakör töredékével tisztában leszek (ha folyamatosan ezzel foglalkozom, ami nem fog előfordulni), így az is egyértelmű, hogy egy tapasztalt ember olyan dolgot kihoz a meglévő cuccaimból, amit el sem tudok képzelni. Ezt tudom, sejtem, gondolom.

Valamiben viszont nem biztos, hogy értettük egymást. Valószínűleg nem jól mondtam. 1 db la2a vettem. Ezt próbáltam ki először. Ez nem egy vagyon. Ez a spark csomag is piti pénz. Három hónapig 3 dollár. Nem 20-30 la2a-m van, hanem 1, amit kipróbáltam több sávon. Ugyanígy mondjuk 1 db analog eq, amit szintén kipróbáltam több sávon.

De értem tényleg, hogy a tudás kell, nem feltétlen a technika. Ez tiszta.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta M Peti:

Én ezt pontosan tudom. Nem sértesz meg, sőt köszönöm, hogy mondod! Halvány lila fingom nincs, hogy miből mit lehet kihozni. (csak ettől az eq-tól esett le az állam). Azt egyértelműen tudom, hogy még húsz év mire a témakör töredékével tisztában leszek (ha folyamatosan ezzel foglalkozom, ami nem fog előfordulni), így az is egyértelmű, hogy egy tapasztalt ember olyan dolgot kihoz a meglévő cuccaimból, amit el sem tudok képzelni. Ezt tudom, sejtem, gondolom.

Valamiben viszont nem biztos, hogy értettük egymást. Valószínűleg nem jól mondtam. 1 db la2a vettem. Ezt próbáltam ki először. Ez nem egy vagyon. Ez a spark csomag is piti pénz. Három hónapig 3 dollár. Nem 20-30 la2a-m van, hanem 1, amit kipróbáltam több sávon. Ugyanígy mondjuk 1 db analog eq, amit szintén kipróbáltam több sávon.

De értem tényleg, hogy a tudás kell, nem feltétlen a technika. Ez tiszta.

 

.... szerintem egyébként ha megnéznéd a projektet, te sem értenéd, hogy miért nem bír ennyi bekapcsolt plugint. Én nem érzem azt, hogy televágtam értelmetlenül az inserteket. A sávok felén egy-két insert van, 4-5 sávon 5-6 insert átlagban szerintem 3 mondjuk. Nyilván most inkább az uadosok, azt próbáltam ki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta wolf:

A fent leírt gép paramétereit nézve nem szabadna pattognia. A terhelés az más, de maga a pattogás engem zavar picit. Azt a plusz 1 8 gigát ugye nem közvetlenül a másik mellé tetted be?

2 egyforma 8-ast vettem, rábeszéltek, hogy ne keverjem. 2 hely volt az alaplapon, 2 nyolcasra volt keret.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...