Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Midi prg. chg. konverzió


djuice

Kérdés

Tudtok olyan progiról ami egy A szinti program change utasításait át tudja irányítani egy B hangszer, modul megfelelő (általunk valami táblázatban előre definiált) hangjaira? Régi Emu hangmodulok pl. ilyet tudtak gyárilag a Midi Map funkciójukkal!
Esetleg DAW-okban ilyesmi extra?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
11 órája írta djuice:

Tudtok olyan progiról ami egy A szinti program change utasításait át tudja irányítani egy B hangszer, modul megfelelő (általunk valami táblázatban előre definiált) hangjaira? Régi Emu hangmodulok pl. ilyet tudtak gyárilag a Midi Map funkciójukkal!
Esetleg DAW-okban ilyesmi extra?

Szerintem a legtöbb DAW-ban van ilyen funkció. Ha jól emlékszem, a Cubase-ben is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kb. egy éve nem használtam DAW-ot, de amikor kellett valami, elolvastam a leírását és egy könyvet is hozzá illetve magam átnéztem a menüt, kipróbáltam majd a neten is kutakodtam, végül feltettem a megmaradt kérdéseimet fórumokon pl. itt.

Nem azt mondom, hogy csináld te is így, de ha így csinálnád, hatékonyabb lennél (sokkal). ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kérdés:

Vannak midi fájlok, amiben csak MSB és prg.chg. utasítás szerepel. (Tehát elhagyják az LSB-t bankváltásnál).

Most ez nem egy kötött szabály hogy bankváltásnál mindig MSB-LSB kettős határozhat meg fixen dolgokat? Vagy ez úgy működik, hogy amelyik albankon belül akarunk váltani akkor elmaradhat a főbank választás?

Tudja ezt valaki pontosan?

Kösz!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A MIDI 1.0 specifikáció a következőt írja:
"The transmitter must transmit the MSB and LSB as a pair, and the Program Change must be sent
immediately after the Bank Select pair."

Tehát az a korrekt, ha a bank váltásnál MSB - LSB kettős van kiküldve, majd ezt rögtön a program váltás követi .

Ahogy írod, ez nem mindig van így.
A MIDI Implementation Chart V2 Instructions a következő javaslatot teszi a midi implementációs táblázatok készítésére:
"Bank Select response:  Use a “Yes” or “No” to indicate whether or not the device correctly responds to Bank Select
messages as per the MIDI 1.0 Specification. Devices that respond only to Bank Select MSB (cc
#0) but not to the LSB (cc #32) should place a "No" in the “Recognized” column and should
indicate this in the “Remarks” column."

Ebből az látszik, hogy ők is tudják, hogy nem mindig korrektül küldik ki a bank váltást. Ezért ezt fel kell tüntetni egy "No"-val.
 

Talán segítettem valamit, bár ebben én sem vagyok profi.

Szerkesztette KR~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...