Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mikrofont természethangok felvételére


Blank

Kérdés

Sziasztok!

Bogarásztam a témákat, ha már volt ilyen kérdés, elnézést kérek.

Szóval természetzajokat szeretnék felvenni (tücsökcirip, szélzúgás, eső, etc) és ehhez keresnék valami hobbi setup-ot. Mivel ugye kint lennék a néjcsörben, eleve probléma, hogy miképp kaphat tápellátást a hangkártya/mikrofon. A noti még ugye csak-csak. Mi erre a bevett forma?

Illetve a legfontosabb kérdés: milyen mikrofont érdemes használni a célra? Létezik ebből megoldás az árérzékenyebb hobbi szinten is, van nagyon fog fájni? Hogy lehet úgy felvenni például a susogó fák zaját, hogy a hangot ne ölje agyon a direkt szélzaj?

Van egy Canon EOS70D-m, amire elvileg rá lehet kötni külső mikrofont, de érthetően nem egy fantomtápos XLR-t.

Előre is köszönök szépen minden infómorzsát!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Haat. Olcso megoldaskent videomicPro a Reode-tol. Illetve ugyanitt van stereo valtozat is.  Ez mehet kozvetlenul az 5d-re. A mikrofon szintjet a legnagyobbra, 5D eloerositojet a leheto legkisebbre, de azert termeszet hangnal lwgyen valami mozgas az audio kijelzon. 

Ha a nagy szel zavarja a mikrofont, a Rycote-tol meg vehetsz ra egy windjammert. (Szort)

 

Vehetsz egy Tascam Dr40-et es ehhez egy rycote handhald recorder szettet, amiben egy rugalmas felfogatas es egy szelvedelem van a minrofonjara.

tudomasom szerint a Dr40 kevesbe zajos alacsony jelszi tu dolgok felvetelenel, mint a Zoom H5. Viszont ez utobbi jobban birja a nagyon hangis dolgok felvetelet. 

Van ezeknel joval dragabb es profibb megoldas, de ezekkel sem futsz majd lukra. Szep hangokat tudsz majd felvenni veluk. 

Ha nagyon tavoli madar hangokat akarsz felvenni, az megint mas kerdes. 

Link to comment
Share on other sites

Köszi szépen! Alapvetően nem kellenek hangos hangok, inkább neszekre lesz, és mivel kimondottan a hangokon van a hangsúly, szerencsésebbnek érzem a DR40-es vonalat. Kicsit utánaolvasok, hogy mi is ez, de így első ránézésre szimpatikus. Köszi még egyszer! :)

Link to comment
Share on other sites

51 perccel ezelőtt írta Blank:

Köszi szépen! Alapvetően nem kellenek hangos hangok, inkább neszekre lesz

Az ilyesmit én mintákkal szoktam megoldani. Vannak oldalak, ahová több száz órányi tücsökciripelés meg nagyon sok egyébféle környezetfelvétel van felpakolva wavban. Persze így hiányzik az "én dolgoztam rajta" érzés, de a hallgató ebből ugye semmit nem fog észlelni.

Link to comment
Share on other sites

Igen, erre általában az célszerű megoldás, hogy elővesszük azokat a filmes könyvtárakat, amik úgy szólnak, ahogy mi soha nem fogjuk tudni magunknak felvenni.
Elképesztően részletes könyvtárak vannak. Nem csak annyi, hogy pl. autó, vagy repülő zaj, hanem pontos típusra lebontva, stb.
Tücsökből is van ezerféle, attól függően, hogy épp milyen hangulatban nyomja a tücsök. :)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta _cutoff:

Az ilyesmit én mintákkal szoktam megoldani. Vannak oldalak, ahová több száz órányi tücsökciripelés meg nagyon sok egyébféle környezetfelvétel van felpakolva wavban. Persze így hiányzik az "én dolgoztam rajta" érzés, de a hallgató ebből ugye semmit nem fog észlelni.

Igen, saját zenei/bütykölős célra én is ezt tenném, de itt most konkrétan az a feladat, hogy adott helyen adott témát felvenni.

Link to comment
Share on other sites

A DR40-et fel tudod szerelni az 5D-re, es egy minijack kabelle tudsz vezerhangot kuldeni a kamerara. Igy konnzebb lesz a DR40 altal felvett hangokat szinkronizalni a kameraval felvett anyaghoz. Van ehhez szoftveres segitseg is: PluralEyes

 

A Rode videomic vonalat ezert gondold vegig, mert kimarad egy szinkronizalasi folyamat. Ha Mark3 5D-d van, annak az audio resze is egesz jo, tehat siman hasznalhatsz kozvetlenul egy mikrofont a kamerara rogzitessel...

Igaz egy DR40 meg masra is jo. Mobilabb, es kulon is mukodik. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 3/16/2017 at 12:47 írta Blank:

Igen, saját zenei/bütykölős célra én is ezt tenném, de itt most konkrétan az a feladat, hogy adott helyen adott témát felvenni.

Barmit valassz is, jo windshield-ed legyen hozza szukseg esetere!!! 

Ha a budzsebe belefer akkor en Zoom h6-ot vagy Roland R-26-ot vennek, de ez magannyomor, mert erre a feladatra rengeteg jo kutyu letezik.

Link to comment
Share on other sites

Pont hasonlóval kísérletezem mostanában. Ami nekem bevált, az egy Zoom H1Tascam DR05 + Roland CS-10EM. Elég szép térhatást ad, viszont dühítő mozdulatlanságra kényszerít. A következő lépcső egy DR-44WL + két kondenzátormikrofon volt, ám ahhoz képest hogy mennyivel több macera a kábel, állvány, miegymás cipelése, szerelése, egyelőre nem érzem hogy őrjítően jobb lenne az adott célra.

Ez

Ez a felvétel a Dr05+Roland páros.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...