Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szinte minden szinti ingyen


A/D

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

6 perccel ezelőtt írta Bendi:

they were made with Synthmaker

Gondolom, ez azt jelenti, hogy mindegyik mögött ugyanaz a motor van, tehát csak kívülről egyedi. (Ha nem jól gondolom, majd kijavítotok.)

Ahogy ez a helyzet a legtöbb s szoftver szinti vagy plug-in esetében. Ezesetben nem tudjuk hogy ez mennyire van így vagy sem. Ha valakinek van tapasztalata, majd elmondja. (Én nem tervezem használni, már így is több szintim van mint amire valaha szükségem lehet. De miért ne lehetne jó ezek között is...)

Viszont állítom, hogy a hangszerek közötti különbség nagyon sokszor az user interface. Ezért van pl. az, hogy az embereknek más élménye van tökugyanazon a motoron, de más grafikával működő Waves pluginekkel kapcsolatban.

A peresetek megint nem lényegtelenek.

És még mindig nem apróság: ezek ingyen vannak. Személy szerint nagy híve vagyok a homebrew és DIY cuccoknak akár házi főzésű sörről, akár közzétett kapcsolásról vagy szoftverről :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ez a synthmaker a fruity loops cégének a tzerméke. Hasonló a synthedit-hez amivel a legtöbb free vsti készül. Csak emiatt sejtem, h ez a K Brown szinti sem lehet jó illetve mert a motor végig ugyanaz csak a programozhatóságuk nem. És a hangminőség sincs biztos olyan jó mint Arturia vagy Ni szintinél. 

A/D eddig azt mondtad nem tartod jónak a szoftver hangszereket?!

 

Link to comment
Share on other sites

gondolom az Arturia vagy az NI termékeibe több munkát raktak bele. már emberórailag is.

nem tudom milyen hangminőségre, de a hangminőség is csak egy dolog. pl. megvettem azt a nem tudom már milyen nevű szoftvert az Xfertől, ja igen, Serum,

aminek kifogástalan hangminősége van, oszt mégse használom.

de számos más szoftverem is van, amit meg használok, felsorolni is alig tudnám. szerintem ezek csak lehetőségek, mindenki eldönti mivel boldogul.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 01. 12. at 14:53 írta Bendi:

they were made with Synthmaker

Gondolom, ez azt jelenti, hogy mindegyik mögött ugyanaz a motor van, tehát csak kívülről egyedi. (Ha nem jól gondolom, majd kijavítotok.)

Ezt a synthmakert nem ismerem mit tud, de a reaktorban készült hangszerek sem szólnak ugyanúgy, a gyáriak végképp egyediek, de a user libraryben is vannak különleges cuccok, szóval lehet olyan engine ami biztosít elég nagy szabadságot és lehetőségeket.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta asthring:

Ezt a synthmakert nem ismerem mit tud, de a reaktorban készült hangszerek sem szólnak ugyanúgy, a gyáriak végképp egyediek, de a user libraryben is vannak különleges cuccok, szóval lehet olyan engine ami biztosít elég nagy szabadságot és lehetőségeket.

Hat azert eleg sok lehetoseg van Reaktorban is meg a Synthmakerben is, regen fennt volt sokaig utobbi a gepemmen, csomo plugint csinaltam vele magamnak. :) egesz hulyen szolo dolgokat is. Ezt leirni ami a Bendi le birt irni, mintha azt irnad, hogy kb csak ugyanazt a konyvet lehet valamelyik szovegszerkesztovel megirni. Erm... megint egy tajekozatlan ember feltetelezeseire pazaroljuk az idot... :) Inkabb installaljatok fel, es gyartsatok szoftszintiket, akkor kiderul. :D

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta V/Oct:

Erm... megint egy tajekozatlan ember feltetelezeseire pazaroljuk az idot... :)

Szerinted ha egy minibrute-nak lecserélik az előlapját, más lesz a festése, más lesz a gombok színe, akkor más hangokat lehet kicsavarni belőle?

A hasonlatod meg sántít. Mert nem arról van szó, hogy ugyanazt a könyvet lehet megírni, hanem arról, hogy akármilyen színű a billentyűzeted, ugyanazok a betűk vannak rajta. 

Ja, és csak a jegyzőkönyv kedvéért: Megint te kötözködsz, megint te személyeskedsz, megint te játszod itt a janit, a mindent tudó nagyokost, aztán megint meglepődsz, ha "helybe jössz a ...". 

Ja, és ugye ez alapján: Ahogy ez a helyzet a legtöbb s szoftver szinti vagy plug-in esetében (A/D) ugye A/D-nak is kiosztasz egy "tájékozatlan" jelzőt? :D 

Vadász, vadász, te nem is vadászni jársz ide!

Link to comment
Share on other sites

Nezd mar meg ezt synthmakert, te szerencsetlen, meg installalj mar egy reaktort. Azt csinalsz veluk amit akarsz, egyaltalan, teljesen ertelmetlen a minibrute hasonlatod, mert nem vagy kepben amirol beszelsz, azert. Akkor a vilagon szerinted minden VA szinti tok ugyanaz, mas gombokkal ? Okostojas...

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...