Jump to content
Ménemszól.hu

van is, meg nincs is :) : Behringer Vintage - ingyenes VSTi


rpeter

Recommended Posts

Ekkor: 2024. 04. 25. at 6:59 írta Szodike:

Fizikai fájdalmat okozott a belehallgatás. Ettől még a lehet hogy jól szól, csak pont nem ebből derül ki

Egyetértek. Pedig én nagyon elfogadó vagyok :)  Valószínűleg ez a demo videó irgalmatlanul rossz, ennyire nem szól szarul még a legegyszerűbb, faék VST sem :) Szóval még bizakodok, hogy ennél azért többet ki lehet hozni belőle és egy használható, júzerfrendli alap VST lehet még belőle.

Főleg, hogy az oldal most már működik, csak még a regisztráció nem :)

 

https://plugins.musictribe.com/behringer/0723-AAD?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR068ahMpfeCl0uTjuNqIi2-Jms6GaxCtmLbitRM3aRzip6ltDHwPGfTcp0_aem_AdOZiJDHFkNokYmdBYkWJYkLaDf-BMRwxnjVXS5gJeBGyFUzcJXTkjNxc0GD1pdu3KG4lXysXnglVVlpXMwu0sd_

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
2 órája írta syngular:

Nagyon hasznos, hiánypótló termék egy ötmilliomodik VST szinti a piacon, megértem a hírértékét.

Igaz. Nálam azért van létjogossága egy ilyet bevizsgálni, mert baromi gyenge a számítógépem. Amikor zenét készítek Cubase-ben, Audio sávokban és Midi szekvenszerben teljesen jól elműködök, de VST-ből nagyjából 1-2-őt tudok/szoktam benyitni... például Zenology VST-ből egynél többet nem használhatok, mert összeomlik a gépem :)  Van sok egyéb ingyenes megoldás, de vagy nagyon csúnya és rosszul kezelhető, vagy elég bonyi, vagy nagyon szarul szól (nyilván), vagy ugyanolyan nagy az étvágya, mint egy "normális" VST-nek. Ha egy ilyen Behringer Vintage felülete elég barátságos a számomra, képes hozni egy vintage milliőt (a Deepmind 12-őt például szerettem), és tud annyira gazdaságosan működni, hogy tudok többet egymás mellett használni, akkor hajlamos vagyok befogadni a munkafolyamataimba, főleg ingyen :)

Azért azt mindig viccesnek találom, amikor egy VST-ről olyan rendereket készítenek, mintha egy valós fizikai eszköz lenne... Gyakran megy a vita, hogy vas vagy VST, és akkor a VST-t akarják úgy eladni, mintha vasnak nézne ki... akkor végülis vas a nyerő nem? :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

55 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Azért azt mindig viccesnek találom, amikor egy VST-ről olyan rendereket készítenek, mintha egy valós fizikai eszköz lenne... Gyakran megy a vita, hogy vas vagy VST, és akkor a VST-t akarják úgy eladni, mintha vasnak nézne ki... akkor végülis vas a nyerő nem? :)

Nagyon kivancsi lennek arra, hogy hogyan nezne ki egy "vas", ami pluginnek akar latszani... :D  Ujrameretezheto total 2D valami az asztalon, hehe.

En az olyanokon tudok rohogni meg, amikor a vasnak kinezni akaro plugineken nemhogy csavarok vannak, de kopott csavarok. Visszakerhetnem vajon az arat arra hivatkozva, hogy nemcsak, hogy nem uj a plugin, hanem mar szet is szedte valaki mielott megvettem volna? :D 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Koródi Csaba:

most lejött, meg a licenc is, egy próbá megér elfér a többi mellett csak nem gigabyte-nyi szemét :)

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta rpeter:

most lejött, meg a licenc is, egy próbá megér elfér a többi mellett csak nem gigabyte-nyi szemét :)

ja, valahogy a regisztráció email visszaigazolás (még) nem megy, sebaj a plugin szól valahogy

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Koródi Csaba:

Igaz. Nálam azért van létjogossága egy ilyet bevizsgálni, mert baromi gyenge a számítógépem.

ahogy elnézem nem egy CPU barát, főleg a hangjához képest, na hátha kalapálnak még rajta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
11 órája írta g0001:

Lehet, hogy ez valójában vas lesz?

 

ki tudja, ha ennyit foglalkoztak vele, bár igen aránytalan lenne így

nekem az (is) furcsa, hogy nincs (v. csak én nem találtam) effektet benne

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta g0001:

Lehet, hogy ez valójában vas lesz?

Szerintem az úr elöször találkozik mockupokkal. Lehet felhasználják a kódot hardwareben is majd, de hogy ezt egy az egyben nem fogják így megcsinálni az tuti. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lehet, viszont ha ezt meglépik, betörnek vele a digitális szegmensbe is. A videóban is utalnak rá, hogy az Arturiának EZT kellett volna megcsinálnia - nem tették.
Majd a Behringer megteszi helyettük.

Link to comment
Share on other sites

20 órája írta g0001:

Lehet, hogy ez valójában vas lesz?

Na, hát ennek a videónak a készítője az a tipikus szövegmatyi, aki a semmiből gyárt tartalmakat. Mások munkájára layerezve csinál 10-20 perces szócséplést és ő megmondja a frankót. Számomra tőle a saját arcképe sem hiteles :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2024. 04. 26. at 13:26 írta Koródi Csaba:

Ha egy ilyen Behringer Vintage felülete elég barátságos a számomra, képes hozni egy vintage milliőt (a Deepmind 12-őt például szerettem), és tud annyira gazdaságosan működni, hogy tudok többet egymás mellett használni, akkor hajlamos vagyok befogadni a munkafolyamataimba, főleg ingyen :)

Visszatérve a korábbi fenti gondolatmenethez. Sikerült használatba venni és párszor kipróbálni. Tök jó, hogy van standalone verziója is. Viszont sajnos szerintem nem szól olyan jól és nem olyan különleges, hogy kiváltson másokat. Több helyütt felmerült a kérdés, hogy érdemes-e telepíteni, a válasz meg az szokott lenni, hogy persze, hiszen ingyen van :) Mindenkinek érdemes próbát tenni, de az én konklúzióm az lett, hogy nem érdemes, hiába van ingyen... mert nincs ingyen... az idejével fizet érte az ember. Ahogyan az mindig lenni szokott a VST-kkel, hogy az ember elveszti a kontrollt a temérdek szoftverszinti felett. Vannak megszokott VST-im, nagyjából lefednek minden igényt, de azért kipróbáltam a Vintage-t és olyan időt töltöttem vele, amit tölthettem volna mással is... szóval szerintem ezért "nincs ingyen" :)

Az külön vicces számomra, hogy amikor a Deepmind 12-ben DCO-k vannak, a számítógépes programra ráírják, hogy VCO :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Koródi Csaba:

Visszatérve a korábbi fenti gondolatmenethez. Sikerült használatba venni és párszor kipróbálni. Tök jó, hogy van standalone verziója is. Viszont sajnos szerintem nem szól olyan jól és nem olyan különleges, hogy kiváltson másokat. Több helyütt felmerült a kérdés, hogy érdemes-e telepíteni, a válasz meg az szokott lenni, hogy persze, hiszen ingyen van :) Mindenkinek érdemes próbát tenni, de az én konklúzióm az lett, hogy nem érdemes, hiába van ingyen... mert nincs ingyen... az idejével fizet érte az ember. Ahogyan az mindig lenni szokott a VST-kkel, hogy az ember elveszti a kontrollt a temérdek szoftverszinti felett. Vannak megszokott VST-im, nagyjából lefednek minden igényt, de azért kipróbáltam a Vintage-t és olyan időt töltöttem vele, amit tölthettem volna mással is... szóval szerintem ezért "nincs ingyen" :)

Az külön vicces számomra, hogy amikor a Deepmind 12-ben DCO-k vannak, a számítógépes programra ráírják, hogy VCO :D

9b0 azt mondta a HSD groupban, hogy eleg erdekes a filter modell benne, de en sem probaltam ki, mert virtual analognak ott a Diva meg a Repro. :) 

Szerintem a modellezes melysegetol fuggoen virtual analognal ez lehet bonyolultabb sztori. Ha komponens szinten modelleznek egy aramkort akkor lesz kulonbseg DCO meg VCO kozt, meg akkor is ha mindketto igazabol egy plugin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 órája írta cursortoxyz:

mert virtual analognak ott a Diva meg a Repro. :) 

Hát ez az...

Én is ki szoktam próbálgatni új dolgokat, de valahogy minden esetben a már bevált eszközökhöz térek vissza. Szerintem a Repro annyira jól sikerült, hogy kb kirobbant minden mást a közeléből, pedig nem mai gyerek. Hiába próbálkozok más VA-kat használni, valahogy a végén Repro lesz belőlük :D

Mondjuk ez most jött, és a demók alapján baromira rendben van.
Synapse - The Legend HZ - ami a "The Legend" Hans Zimerresített változata :D

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...