Jump to content
Ménemszól.hu

IGS Audio Panzer 500 keret


A/D

Recommended Posts

Nem mondhatnám, hogy Európában népszerű lenne az 500-as formátum, aminek egyelőre inkább kereskedelmi okait ismerjük.

A magyar zenészközönség a Hit Space révén már korán megismerkedhetett ezzel a szabvánnyal (pl. itt), de nagyon kevés vásárlás történt.

Ennek egyik oka az lehet, hogy első lépcsőben be kell ruházni egy keretre táppal, aminek elég húzós ára van. Eddig az API, BAE és az A-Designs házait lehetett itthon kapni, a 10-es modulok 290-300ezer bruttó forint körül mozogtak.

A fentiek fényében különösen furcsa, hogy egy lengyel Pro Audio gyártó cég, az IGS AUDIO bejelentett egy saját 500-as keretet, mégpedig jelentősen kedvezőbb áron. Úgy nézzük, hogy itthon kb 190.000.- forint környékén megállhat ez az alternatíva, ezzel kb egy százezerrel forinttal lenne olcsóbb az eddigi megoldásoknál.

A kerethez jár táp, szép kövér 400mA áramot tud adni a slotoknak. A színe egy tankéra emlékeztet (innen a név is), és a cég jogójában a vörös csillag is passzol ehhez az imázshoz. Muszáj jónak lennie.

post-1-0-26668400-1352695720_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Amatőr lesz a kérdés, de nem sok dolgom volt még sajnos ezzel a formátummal.

Hol tud elbukni egy 500-as keret a vetélytársaival szemben? Az összeszerelés minősége? Vagy a meghibásodási arány?

Mivel elvileg az audio jelútba nem szól bele, én így most nem tudok mást elképzelni.

Link to comment
Share on other sites

Nincs nagy gyakorlatom az 500-as kérdésben, sőt egyáltalán nincs... hisz nem rendelkezem ilyen eszközökkel. A fénykép alapján precíz összeszerelésnek tűnik, a design is tetszik. Feltételezem, ha az alkatrészek nem gyatrák benne, akkor az összeszerelés nem lehet gyengébb a kínainál. Látva a cég honlapját, azért pár motyóval meg is tölthetnénk ezt a rack adaptert (keretet).

Link to comment
Share on other sites

Itt a power a tápban van...

Az a egésznek a lényege.

Kérdés az API vagy Brent Averill házhoz képest mit tud a tápja a valóságba...

Erre egész konkrét választ tudok adni:

API: 2,2A / rail

BAE: 1.5A / rail

Panzer: 4.2A / rail

Tehát papíron sokkal jobb. Egy 500-as modul olyan 100-120mA körül fogyaszt, az extrémebbek 150-200mA. (pl. Buzz meg gondolom a Neve)

Link to comment
Share on other sites

Arra gondoltam, hogy terveznek egy 2x8db 500-as modul befogadására alkalmas 8 sávos keverőpultot is.

Erről nem tudtam. VIszont szerintem 500-as pultot tervezni...nem annyira egyértelmű. Miért nem csináltak még eddig a többiek?

Elmondom: túl picik a slotok. Ezért nincs LA-2A, 1176, ezért nincs benne a trafó Wunder Allotrope EQ-ban ésatöbbi. Persze lehet dupla, tripla széles modulokat tervezni, de ott baj lesz a pultbaépítéssel. Szerintem. Szóval jó az 500 formátum, de keverőbe pont nem.

Ha nem is konzol formátumban, de összegző már létezik.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...