Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
csomati

Ensoniq ASR-10 és scsi card reader

Kérdés

Üdv minden érintettnek!

Nemrég szert tettem egy ASR-10-re sok sok sample cd-vel. Lőttem hozzá egy külső scsi CF kártya olvasót (Microtech PCD-40: http://www.psism.com/pcd40.htm). 8GB (Transcend) kártyát sikerült megformáznom a csirkés program free változatával.

(Ekkora méretű kártyát az ASR már nem tud rendesen formatálni, de kezeli! Max 8GB: http://www.chickensy...ps-asr/035.html) Működik, bootol, ír, olvas szépen.

Viszont, szeretném a cd-im tartalmát átjuttatni a cf-re, ám a free csirke nem hajlandó rá. A full nekem drága, főleg, hogy csak egy alkalommal használnám.

A free Translatorban le van tiltva a fájlok mozgatása. Találtam egy régi full változatot,

de az meg nem látja az usb-s memóriakártya-olvasót. :growl:

Szóval, valaki tudna-e nekem segíteni ezzel kapcsolatban? Milyen egyéb módon lehetne ezt megoldani? Esetleg egy rendes csirkés progi valakinek?

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0

SCSI CD olvasód nincs hozzá? Mert akkor magával a samplerrel beolvashatnád a CD-ket után meg mentenéd a CF kártyára.

Hozzászólás megosztása

• 0

Van hozzá scsi cd-olvasóm.

Az ASR belső memóriája 16MB. Namost, 8GB-ot 16MB-onként beírogatni és lementegetni embert próbáló feladat lenne. :startle:

PC-s megoldás kell, amivel megfogok egy komplett cd-t és ráhúzom a kártyára.

Viszont történt előrelépés az ügyben. Azt hiszem a Win 7-el lehet a gond, mert épp most egész véletlenül megpróbáltam egy másik laptopon megismételni a műveletet, amin XP van, és láss csodát: Ugyan tiltakozik a program, hogy az instrumentek mentése tiltva van az ingyenes változatban, mégis, mikor kilép, megcsinálja! :thumbsu: Nem tudom miért, lehet, hogy egy hiba folytán, de mégis működik!

Csak a BANK-okat nem húzza át. Pontosabban csak iszonyatosan lassan csinálja és leállítottam. De azokra nincs is szükségem, meg úgyis megvannak a cd-ken, ha nagyon kell.

Tudtam, hogy csak írnom kell ide, és megszületik a megoldás ! :lol:

Hozzászólás megosztása

• 0

Esetleg akit még érdekel a téma: ASR kompatibilis még a Microtech PCD-47B belső 3 az 1-ben kártya olvasója is, de csak a pcmcia slot-ot látja ID 6-on. Ezt a típust -bár méretét tekintve be lehet építeni a floppy helyére- nem lehet belső driveként használni, mert ha egyszerre kapnak áramot, nem élednek föl egyszerre és nem boot-ol róla a vas. Ezért külső scsi házba kell építeni, és külső drive-ként kell használni. Már csak használtban fellelhető.

Beszerezhető még a PCD-50B is, de ez ensoniq-kal nem müxik sajnos, pedig egész jó árban van: http://a4000t.com/store/index.php?main_page=index&cPath=68&zenid=478cc86928fe56bd2a8b2272e4ba79ca Ez pl. EMU-khoz viszont tökéletes belső driveként is.

A PCD-40 nagyon jó megoldás az ASR-hez. Kicsi, könnyű, gyors, néma :) Hot swap, azaz cserélhető használat közben is. 2db 8 gigás CF kártyára rámegy kb. 30 CD és teljesen használhatóvá válik ez az 1995-ös gyártású hangszer.

Hozzászólás megosztása

• 0

Ilyen témakörben érdemes még az Extreme Sample Converter vagy inkább Ensoniq révén az Awave Studio-val próbálkozni. Ha csak a mintákat pakolod át, ahhoz külön meg kell szerkeszteni a hangszín patcheket majd az ASR-ben, ezért lenne jobb pl. Awave-vel bankostól, patchestől átnyalni a memkártyára. (szerintem)

Szerkesztette LP-filter

Hozzászólás megosztása

• 0

Ensoniq ASR10 ügyében kérdezném:mivel tudok Ensoniq ASR floppyt, ZIP lemezt formázni?

CD képet csinálni?Vagy ha van valakinek felesleges SCSI memóriakártya olvasója, engem érdekelne.üdv

Hozzászólás megosztása

• 0

Ensoniq ASR10 ügyében kérdezném:mivel tudok Ensoniq ASR floppyt, ZIP lemezt formázni?

CD képet csinálni?Vagy ha van valakinek felesleges SCSI memóriakártya olvasója, engem érdekelne.üdv

Üdv, én ezzel szoktam ilyeneket csinálni: http://www.samplerzone.com/catalog/product_info.php?cPath=2_20_30_31&products_id=69&osCsid=j2o89ph8bdakqf3q7kl8jkmll2

Formázni a legegyszerűbb magával az ASR-rel.

Az SCSI memóriakártya olvasó nagy hiánycikk, mivel kb. 2000 óta nem gyártanak ilyeneket, ezért aztán meg is kérik az árát rendesen. Ha netán tán felbukkan néha egy-egy olcsóbban a használt piacon, azonnal rá is csapnak.

Hozzászólás megosztása

• 0

Üdv, én ezzel szoktam ilyeneket csinálni: http://www.samplerzone.com/catalog/product_info.php?cPath=2_20_30_31&products_id=69&osCsid=j2o89ph8bdakqf3q7kl8jkmll2

Formázni a legegyszerűbb magával az ASR-rel.

Az SCSI memóriakártya olvasó nagy hiánycikk, mivel kb. 2000 óta nem gyártanak ilyeneket, ezért aztán meg is kérik az árát rendesen. Ha netán tán felbukkan néha egy-egy olcsóbban a használt piacon, azonnal rá is csapnak.

Köszi.Ha külső SCSI eszközt kötök a pc-hez, a translator felismeri és kezeli?

Nemrég próbáltam általam írt ensoniq lemezt beolvastatni az ASR-el, de hibát írt ki.Pedig translator által összeállított lemezképet írtam ki.SCSI eszköz ID-t 4-re állítottam, ahogy kell.Mi miatt nem tudta vajon olvasni?

Hozzászólás megosztása

• 0

Köszi.Ha külső SCSI eszközt kötök a pc-hez, a translator felismeri és kezeli?

Nemrég próbáltam általam írt ensoniq lemezt beolvastatni az ASR-el, de hibát írt ki.Pedig translator által összeállított lemezképet írtam ki.SCSI eszköz ID-t 4-re állítottam, ahogy kell.Mi miatt nem tudta vajon olvasni?

Mindenféle külső eszközt felismer és kezel a translator. Én USB-s CF olvasó/író-val írom az Ensoniq formátumú CF kártyákat translator-el.

A translator által összeállított és pl. Nero-val megírt cd lemezeket nekem gond nélkül olvasta az ASR. Nem tudom, mi lehet nálad a probléma.

Hozzászólás megosztása