Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

FireWire veszélyek és tudnivalók


anomalia

Kérdés

Sziasztok! Tömör leszek, Egy Digi 002-es hangkarit szeretnék venni, csak eddig nem ismertem és nem is használtam FireWire csatlakozású protokollt. Olyasmiket hallottam hogyha rosszul húzzuk ki pl. a kábelt vgay fordítva próbáljuk begyukni, simán kiéghet pl a chip, vagy az egész hangari és a gép is....

Létezö probléma ez? Mire figyeljek oda? Mit ne, és mit csinálhatok? Egyátalán érdemes Digi 002-es hangakit venni.

Konfigom: PC, Pentium Dual 2.6Ghz, 6Gb RAM, Win7 Ultimate x64, Cubase5, Pro Tools 10

Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Szia! Legjobb tudomásom szerint a latency dolog elég relatív. Nagyban függ a hangkártyától, drivertöl, esetlegesen a daw-tól, az op.rendszertöl és annak precíziós beálításától, és nagyban a számítógép erösségétöl (cachek, bufferek, ram, cpu......)
A latency számok 48, 256,512,1024 ezek csak számok, amit az adott hangkártya tud értelmezni, ha erős és jól konfigurált a rendszer, 1024-en mindent meg tudsz csinálni, ennél nagyobb nem kell. Tudtommal a pro tools-sem nagyon támogat sokkal nagyobb letency-t. Persze feljátszáskor ez nem megfelelő (samples 1024) mert nem lesz feszes, de ha már az alapokat mindenfajta plugin és automatizációk nélkul felveszed, komolyabb számítógépeken akát 48samples latencyben is fog müködni a feljátszás /jónáhány pl. szofti-ig/, de talán a 256samples a középút - persze ha nem Bach-ot akarsz felzongozázni.:) Keverésre, utómunkára, meg legjobb au 512-1024 samples késés, és mindenki boldog...

összességében tehát: hiában van lehetöséged pl. 48samples-tól 2048-ig állítani, nem egy konkrét várt teljesítményt kapunk, és még nem beszéltük a bitmélység és mintavételi frekikről. Saját verzióm: én Cubase és Pro Tools-t használok. Feljátszáskor 64samples, keveréskor 1024samples latencyával. A Sessionom minden esetben, ha nem videó alá lesz a zene, 24Bit, 44.1kHz ban van.
Remélem tudtam segíteni...

 

Hali,

egy nem egész ide vágó, de fontos kérdésem volna..
Ki van eléggé képben, hogy melyik hangkártyán mi a maximum latecy, amit még enged a driver?

Kb. lehetetlen megtudni, amig nem látod a drivert... sehol nem ebszélnek róla... Nekem van egy MACKIE Onyx 400F , minden frankó, csodaszép csodajól szól... de max 2048 sample a buffer... ami rajtam végül nem segít sokat... 192kHz en picit kevéske egy komolyabb tracknél, ha mindenféle vst-k meg fx kell menjen rajta...

Így egyrészt el is adnám, kiváló állapotban, alig használtan, dobozában, Budapesten... i.á. 110.000 makacs HUF (alkalmas ám mindenre, csak én vagyok fx beteg...10ki 10be... teljes zenekart vesz egyszerre real time...)

...másrészt ugye vennék valami erőművet, ha van infótok hogy legalább már egy 16384 sample buffer-t engedjen az a nyavajás driver, ha megvettem a kártyát, s esetleg szeretném kihasználni is ezirányban is, nem csak instrument közel 0 input latency recordra...

Köszi a segítséget előre is... spamet nem annyira kérek, de bárki írhat egy két levelet... jatepa21@gmail.com
Béke veletek! :)

esetleg ugyanitt electrosztatikus hangfal pár (custom build) iszonyat szép hangja van... i.á.: 1M HUF... (2 m magas, minden van vele amit csak akarsz.)

Link to comment
Share on other sites

Nekem a fantom táp az ment a saját tápja nélkül is a Pro 24 DSP-n, firewire árammal megtámogatva...

Valószínűleg a  PC-ből érkező feszültséget feltranszformálják egy transzformátor segítségével. Azt hiszem a firewire szabvány max. +30V feszültséget képes fenntartani, az most passz, hogy mekkora áramfelvétel mellett. ( A PC-k tápja max 12V feszültséget szolgáltat).

Link to comment
Share on other sites

Nekem is megy külső táp nélkül, tegnap miután megjavult minden kihúztam a külső tápot belőle, ha indítom a gépet bekapcsol ha meg kikapcsolom kikapcsol a kártya, persze ha be van dugva a táp akkor folyamatosan be van kapcsolva a hangkari. Azt nem tudom hogy csinálja mindenesetre az elején van egy 48V jelű gomb, még nem derítettem ki mire való.

Link to comment
Share on other sites

Hali,

egy nem egész ide vágó, de fontos kérdésem volna..
Ki van eléggé képben, hogy melyik hangkártyán mi a maximum latecy, amit még enged a driver?

Kb. lehetetlen megtudni, amig nem látod a drivert... sehol nem ebszélnek róla... Nekem van egy MACKIE Onyx 400F , minden frankó, csodaszép csodajól szól... de max 2048 sample a buffer... ami rajtam végül nem segít sokat... 192kHz en picit kevéske egy komolyabb tracknél, ha mindenféle vst-k meg fx kell menjen rajta...

Így egyrészt el is adnám, kiváló állapotban, alig használtan, dobozában, Budapesten... i.á. 110.000 makacs HUF (alkalmas ám mindenre, csak én vagyok fx beteg...10ki 10be... teljes zenekart vesz egyszerre real time...)

...másrészt ugye vennék valami erőművet, ha van infótok hogy legalább már egy 16384 sample buffer-t engedjen az a nyavajás driver, ha megvettem a kártyát, s esetleg szeretném kihasználni is ezirányban is, nem csak instrument közel 0 input latency recordra...

Köszi a segítséget előre is... spamet nem annyira kérek, de bárki írhat egy két levelet... jatepa21@gmail.com
Béke veletek! :)

esetleg ugyanitt electrosztatikus hangfal pár (custom build) iszonyat szép hangja van... i.á.: 1M HUF... (2 m magas, minden van vele amit csak akarsz.)

Link to comment
Share on other sites

Körberohantam a környékünkön és úgy néz körbejárt a színesfémfelvásárló mert sehol sincs 6/6-os firewire csatlakozó csak 4/6-os kapható. Írtam a Focusrite-nak is, onnan jött válasz de egy kis kiegészítést kértek a rendszeremről, majd meglátjuk mi lesz, mindenesetre holnap megpróbálok beszerezni egy másik kábelt is, valamint most vettem észre mintha az alaplapom hátoldalán a 6 pines csati alatt mintha lenne egy 4 pines is. 

Link to comment
Share on other sites

eddig a külsö csatlakozású kategóriában a FIREWIRE a gyöztes, bár mára már sok hátránya van, a jövöben az USB3 lesz majd az alternatíva (állítólag), ki tudja....

 

Igen, bár egyenlőre az usb3 és a firewire 800-at csak a nagyon drága kártyákra teszik rá. Szóval jelenleg többnyire az usb2 vagy a firewire 400 között lehet választani.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Az ügyben írok, hogy egy Texas Instruments chipset FireWire 400-as bővítőkártyát szeretnék vásárolni, azonban böngészéseim során, egy hazai PC alkatrészeket forgalmazó bolt honlapján sem találtam olyan terméket, ahol ez fellenne tüntetve keresési opcióként. Több informatikai boltnak is írtam ez ügyben, de a tapasztalatom az volt, hogy tanácsadás helyett leginkább az általuk forgalmazott termékeiket akarták eladni nekem, pedig külön kiemeltem, hogy audio célokra összeállított PC összerakásához keresek bővítőkártyát. Ezt egy Gigabyte GA-970A-DS3 alaplaphoz

http://www.a4team.hu/product/view/300867 fogom csatlakoztatni, és egy közeljövőben megvásárolt Focusrite Liquid Saffire 56 hangkártyához

http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/focusrite-liquid-saffire-56.html szeretném majd használni.

Az érdekelne elsősorban, hogy melyek azok a gyártók, akik TI chipset-tel rendelkező FireWire 400-as bővítőkártyákat forgalmaznak, valamint Ti mit ajánlotok számomra, hogy probléma mentesen tudjam majd használni hangkártyámat.

 

Előre is köszönöm segítségeteket! :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Az ügyben írok, hogy egy Texas Instruments chipset FireWire 400-as bővítőkártyát szeretnék vásárolni, azonban böngészéseim során, egy hazai PC alkatrészeket forgalmazó bolt honlapján sem találtam olyan terméket, ahol ez fellenne tüntetve keresési opcióként. Több informatikai boltnak is írtam ez ügyben, de a tapasztalatom az volt, hogy tanácsadás helyett leginkább az általuk forgalmazott termékeiket akarták eladni nekem, pedig külön kiemeltem, hogy audio célokra összeállított PC összerakásához keresek bővítőkártyát. Ezt egy Gigabyte GA-970A-DS3 alaplaphoz

http://www.a4team.hu/product/view/300867 fogom csatlakoztatni, és egy közeljövőben megvásárolt Focusrite Liquid Saffire 56 hangkártyához

http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/focusrite-liquid-saffire-56.html szeretném majd használni.

Az érdekelne elsősorban, hogy melyek azok a gyártók, akik TI chipset-tel rendelkező FireWire 400-as bővítőkártyákat forgalmaznak, valamint Ti mit ajánlotok számomra, hogy probléma mentesen tudjam majd használni hangkártyámat.

 

Előre is köszönöm segítségeteket! :)

Szia

 

Nekem az egyik gépemben egy VIA chipes Sunix (SNXFW30102) FW kártya van, egy Saffire Pro 24 van rajta, hibátlanul működik, a másikban TI chipes van, ezt használtan vettem bontóból, ott is érdemes körülnézni.Egyébként itt: http://d3se566zfvnmhf.cloudfront.net/sites/default/files/answerbase/Focusrite%20IEEE%201394%20Compatibility.pdf van egy leírás mire kell figyelni, de a TI és VIA chipeseket ajánlják Focusriteék is.

Link to comment
Share on other sites

Szia

 

Nekem az egyik gépemben egy VIA chipes Sunix (SNXFW30102) FW kártya van, egy Saffire Pro 24 van rajta, hibátlanul működik, a másikban TI chipes van, ezt használtan vettem bontóból, ott is érdemes körülnézni.Egyébként itt: http://d3se566zfvnmhf.cloudfront.net/sites/default/files/answerbase/Focusrite%20IEEE%201394%20Compatibility.pdf van egy leírás mire kell figyelni, de a TI és VIA chipeseket ajánlják Focusriteék is.

Köszönöm segítségedet!

Link to comment
Share on other sites

A FireWire800-nak 9 pólusú csatlakozója van. Az alapokról kell elindulni, szó szerint. Az alaplap BIOS-ában ellenőrizni kell az I/O devices-t. Minden amire szükségünk van be van-e kapcsolva.(Jelen esetben a firewire csatoló.)Majd ha ez meg van ,ellenőrizni kell hogy  az alaplapi   chipset megfelelően van-e feltelepítve. A Win7-es alapból sok mindent felismer, de nem árt a laphoz kapott drivereket telepíteni, és akár frissíteni a hardver gyártói oldaláról. Az eszköznek először a drivert is tartalmazó állományát kell futtatni, jelen esetben a mixcontrol-t. A telepítő végigvezet a folyamaton, majd a pc újraindítását kéri. Az újraindítás után, igaz hogy a firewire hot swap-os, de biztonsági okokból nem ajánlatos a bekapcsolt pc-vel összekötni a modult.(Rossz szögben vagy fordítva erőltetett csatlakozó az eszköz és, vagy a pc vezérlőjének a végét jelenti.) Kikapcsolt állapotban csatlakoztassuk a hangkártyát. Igaz hogy jó pár éve az alaplapok a leállítás után is feszültség alatt maradnak,(asus,gigabyte stb.) USB PS/2, ahogy az előttem szóló is említette. Szóval a 220-ból is ki kell húzni. Ha már csatlakoztattuk a kártyát akkor indíthatjuk a masinát, elvileg ilyenkor a windows megtalálja az új hardvert és telepíti a drivert. Az alaplapon gondolom a 6 pólusú csatlakozóba lett csatlakoztatva, elvileg így nem igényel külső tápot. (persze a phantom táphoz valószínűleg kell a külső táp). A készüléken világítania kellene a power és az FW diódának. Ezek megléte szükséges a működéshez. Ha így sem működik. Vezérlőpult, eszközkezelő: van-e sárga kérdőjeles ismeretlen eszköz, vagy egyáltalán megtalálható-e az eszközlistában a hangkártya. Ha nincsen az eszközlistában, akkor fizikailag nem látható, lehet egy hardverváltozások keresését indítani. Nem akarom túlbonyolítani de ez egy eléggé összetett dolog. A vezérlőpultban a hangeszköz akkor látható ha felismerte az operációs rendszer. A gyári kábel biztosan jó. A telepítésnél elvileg a program alapértelmezetté teszi a saffire-t. Röviden ennyi.

 

Barátom istenkirály vagy de hogy lehettem ekkora hülye, szóval a bios-ban nem volt bekapcsolva a firewire csatoló.. :) Bekapcsoltam és egyből megy is minden! :) 

Nagyon köszönöm mindenkinek, megint tanultam valamit. :D mosmászól! :)

Link to comment
Share on other sites

 Sziasztok!

Tegnap kaptam meg a rendelt hangkártyám az Absolut-tól ami egy Focusrite Saffire Pro 14 FireWire hangkártya.

( http://global.focusrite.com/firewire-audio-interfaces/saffire-pro-14/downloads )

PDF: http://d3se566zfvnmhf.cloudfront.net/sites/default/files/downloads/7235/userguidesaffirepro14eng0.pdf

A hozzá kapott cd-ről majd a gyártó honlapjáról is feltelepítettem a hozzá való programot (saffire-mixcontrol-3.1.exe), majd újraindítottam a gépet. Ha a hangkeverő ikonjára kattintok azt írja először válasszam ki a beállításoknál a hangkártyát mert még nem látja. Elvileg a hang beállításainál ki lehetne választani, de sajnos ott per pillanat nincs semmi. A hangkártyát természetesen a gép kikapcsolása után csatlakoztattam a géphez, majd ezután indítottam újra a gépet.

 

Elolvastam a hozzá tartozó users manual-t abban ezt találtam:

„The Saffire PRO 14 ships with a 6 pin FireWire cable. However on Windows laptops, the FireWire connection may be 4 pin FireWire. In this case you will need to purchase a 6 pin to 4 pin cable.

You may have a FireWire 800 connector on your computer. In this case you will need to purchase a 6 pin FireWire 400 to 800 cable.

The Saffire PRO 14 can be powered via the FireWire connection when using 6 pin FireWire 400 or FireWire 800. When connected to a 4 pin FireWire you will need to use the supplied PSU.”

A gépemben egy GA-P55A-UD4 (rev. 1.0) alaplap van ennek a firewire csatlakozójára kapcsoltam a hangkártyát.

http://hu.gigabyte.com/products/mb/specs/ga-p55a-ud4_10.html

PDF: http://download1.gigabyte.ru/manual/mb_manual_ga-p55a-ud4(p)_e.pdf

 

Sajnos nem tudom kideríteni hogy mi lehet a baj (ménemszól:)) mert meg se mukkan, lehetséges hogy az alaplapom csatlakozója nem megfelelő a számára?

 

A gépben egyébként egy 4 magos i5-ös processzor van valamint 4 giga ram DDR3 és win7-et használok, tehát elvileg simán mennie kellene mindennek.

Válaszotok előre is köszönöm!

A FireWire800-nak 9 pólusú csatlakozója van. Az alapokról kell elindulni, szó szerint. Az alaplap BIOS-ában ellenőrizni kell az I/O devices-t. Minden amire szükségünk van be van-e kapcsolva.(Jelen esetben a firewire csatoló.)Majd ha ez meg van ,ellenőrizni kell hogy  az alaplapi   chipset megfelelően van-e feltelepítve. A Win7-es alapból sok mindent felismer, de nem árt a laphoz kapott drivereket telepíteni, és akár frissíteni a hardver gyártói oldaláról. Az eszköznek először a drivert is tartalmazó állományát kell futtatni, jelen esetben a mixcontrol-t. A telepítő végigvezet a folyamaton, majd a pc újraindítását kéri. Az újraindítás után, igaz hogy a firewire hot swap-os, de biztonsági okokból nem ajánlatos a bekapcsolt pc-vel összekötni a modult.(Rossz szögben vagy fordítva erőltetett csatlakozó az eszköz és, vagy a pc vezérlőjének a végét jelenti.) Kikapcsolt állapotban csatlakoztassuk a hangkártyát. Igaz hogy jó pár éve az alaplapok a leállítás után is feszültség alatt maradnak,(asus,gigabyte stb.) USB PS/2, ahogy az előttem szóló is említette. Szóval a 220-ból is ki kell húzni. Ha már csatlakoztattuk a kártyát akkor indíthatjuk a masinát, elvileg ilyenkor a windows megtalálja az új hardvert és telepíti a drivert. Az alaplapon gondolom a 6 pólusú csatlakozóba lett csatlakoztatva, elvileg így nem igényel külső tápot. (persze a phantom táphoz valószínűleg kell a külső táp). A készüléken világítania kellene a power és az FW diódának. Ezek megléte szükséges a működéshez. Ha így sem működik. Vezérlőpult, eszközkezelő: van-e sárga kérdőjeles ismeretlen eszköz, vagy egyáltalán megtalálható-e az eszközlistában a hangkártya. Ha nincsen az eszközlistában, akkor fizikailag nem látható, lehet egy hardverváltozások keresését indítani. Nem akarom túlbonyolítani de ez egy eléggé összetett dolog. A vezérlőpultban a hangeszköz akkor látható ha felismerte az operációs rendszer. A gyári kábel biztosan jó. A telepítésnél elvileg a program alapértelmezetté teszi a saffire-t. Röviden ennyi.

 

Link to comment
Share on other sites

Nem érzem fontosnak, hogy FW800-as kábel legyen, mivel maga az eszköz is csak 400-as. Nekem egy Saffire Pro 24 DSP tökéletesen működik Macbook Pro-val sima 6 tűs - 6 tűs kábellel. Áramot is régebben (míg zenekarban zenéltem) a kábelről kapta nekem, sosem volt gondom vele....

komolyabb cuccokhoz 800as kell, nekem pl a Digidesign 002-hez kotelezoo

Link to comment
Share on other sites

Nem érzem fontosnak, hogy FW800-as kábel legyen, mivel maga az eszköz is csak 400-as. Nekem egy Saffire Pro 24 DSP tökéletesen működik Macbook Pro-val sima 6 tűs - 6 tűs kábellel. Áramot is régebben (míg zenekarban zenéltem) a kábelről kapta nekem, sosem volt gondom vele....

Link to comment
Share on other sites

lehet, hogy összeakad az alaplapi firewire vezérlő a saffire fw chip-pel...? előfordult már olyan, hogy a kettő ütötte egymást.

 

 

---kiegészítés---

 

elvileg nem szabadna összeakadni, mert a recommended fw chip ugyanaz, mint ami az alaplapodon van...

http://www.focusrite.com/answerbase/en/var/attachments/Focusrite_IEEE_1394_Compatibility_article.pdf

 

T.I. TSB43AB23

Link to comment
Share on other sites

"gondolom csak megnézik mit tettek bele".

Azért mérget ne vegyél rá. Ma tömeggyártás, "óccsósítás" van, mindenki ott spórol ahol tud. Minőség ellenőrzésen is sokan. Anyós a hatvani Bosch gyárról is érdekes dolgokat mesélt, pedig onnan aztán Merci, Audi, BMW alkatrészek is kerülnek ki...

Ok körbenézek egy új kábelért mielőtt hazamegyek... mondjuk új a cucc tegnap kaptam elvileg cserélni lehetne, csak nem tudom pontosan ez-e a hibája vagy az én bénaságom. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...