Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

FireWire veszélyek és tudnivalók


anomalia

Kérdés

Sziasztok! Tömör leszek, Egy Digi 002-es hangkarit szeretnék venni, csak eddig nem ismertem és nem is használtam FireWire csatlakozású protokollt. Olyasmiket hallottam hogyha rosszul húzzuk ki pl. a kábelt vgay fordítva próbáljuk begyukni, simán kiéghet pl a chip, vagy az egész hangari és a gép is....

Létezö probléma ez? Mire figyeljek oda? Mit ne, és mit csinálhatok? Egyátalán érdemes Digi 002-es hangakit venni.

Konfigom: PC, Pentium Dual 2.6Ghz, 6Gb RAM, Win7 Ultimate x64, Cubase5, Pro Tools 10

Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Az is lehet, hogy a kábel szar. (Egy olcsó kábel sokszor lehet megbízhatatlan.) Vagy túl hosszú. A leégésveszély attól van, hogy a csatlakozó formatervezése miatt a kihúzáskor/bedugáskor megeshet, hogy a tápfeszdrót egy másik csatlakozótűhöz véletlenül hozzáér. Amire érdemes még figyelni, hogy egy jó ideje már a Gigabyte alaplapokon általános lett, hogy kikapcsolt állapotban is áram van a külső csatlakozóikon (PS/2, USB... stb., ez gondolom, az alaplapi FW-re is éppúgy érvényes), ezért érdemesebb nemcsak kikapcsolni, hanem le is áramtalanítani.

Link to comment
Share on other sites

 Sziasztok!


Tegnap kaptam meg a rendelt hangkártyám az Absolut-tól ami egy Focusrite Saffire Pro 14 FireWire hangkártya.
( http://global.focusrite.com/firewire-audio-interfaces/saffire-pro-14/downloads )

PDF: http://d3se566zfvnmhf.cloudfront.net/sites/default/files/downloads/7235/userguidesaffirepro14eng0.pdf


A hozzá kapott cd-ről majd a gyártó honlapjáról is feltelepítettem a hozzá való programot (saffire-mixcontrol-3.1.exe), majd újraindítottam a gépet. Ha a hangkeverő ikonjára kattintok azt írja először válasszam ki a beállításoknál a hangkártyát mert még nem látja. Elvileg a hang beállításainál ki lehetne választani, de sajnos ott per pillanat nincs semmi. A hangkártyát természetesen a gép kikapcsolása után csatlakoztattam a géphez, majd ezután indítottam újra a gépet.

 

Elolvastam a hozzá tartozó users manual-t abban ezt találtam:


„The Saffire PRO 14 ships with a 6 pin FireWire cable. However on Windows laptops, the FireWire connection may be 4 pin FireWire. In this case you will need to purchase a 6 pin to 4 pin cable.


You may have a FireWire 800 connector on your computer. In this case you will need to purchase a 6 pin FireWire 400 to 800 cable.


The Saffire PRO 14 can be powered via the FireWire connection when using 6 pin FireWire 400 or FireWire 800. When connected to a 4 pin FireWire you will need to use the supplied PSU.”


A gépemben egy GA-P55A-UD4 (rev. 1.0) alaplap van ennek a firewire csatlakozójára kapcsoltam a hangkártyát.
http://hu.gigabyte.com/products/mb/specs/ga-p55a-ud4_10.html

PDF: http://download1.gigabyte.ru/manual/mb_manual_ga-p55a-ud4(p)_e.pdf

 

Sajnos nem tudom kideríteni hogy mi lehet a baj (ménemszól:)) mert meg se mukkan, lehetséges hogy az alaplapom csatlakozója nem megfelelő a számára?

 

A gépben egyébként egy 4 magos i5-ös processzor van valamint 4 giga ram DDR3 és win7-et használok, tehát elvileg simán mennie kellene mindennek.


Válaszotok előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Egy külön PCI-s FW kártyám van már nem most vettem, csak nem használtam, és asszem egy egészen pici és az általános konnektor van rajta. A DIGI 002-nek 230V-s táp kell, azthiszem annélkül nem indul el. én leginkább a kiégésveszélytől félek. Még vacilálok hogy mit vegyek.

Azt mondják TI-chip típusú FW-vel a legjobb a kompatibilitás.... Amit még nem tudok, hogy Windows 7 Ultimate x64-esen gond nélkül fog-e müködni a DIGI 002-es. Cubase-t és Pro Tools 10-et használok...

Elvileg a rendszer ezekkel az elemekkel működőképes.

Itt lehet megnézni: http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/Compatibility/en419171/?l=en_US&fs=Search&pn=1

Cubase ügyben sajnos nem tudok semmit.

A FW chipset problémához annyit, hogy valóban a TI gyártmányokat ajánlják - ehhez elég nehéz hozzájutni és nem is a legolcsóbb.

Nálam többek között VIA kártya is jól működik. Ha mód van rá, vásárlás előtt ki kell próbálni.

Bekapcsolt állapotban csatlakoztatni és bontani FW felületet nem szabad, valóban nagy a meghibásodás veszélye, mindazonáltal a gép valószínűleg nem fog leégni, de az illesztő áramkörök cserére fognak szorulni. Nem érdemes próbálgatni.

Link to comment
Share on other sites

Egy külön PCI-s FW kártyám van már nem most vettem, csak nem használtam, és asszem egy egészen pici és az általános konnektor van rajta. A DIGI 002-nek 230V-s táp kell, azthiszem annélkül nem indul el. én leginkább a kiégésveszélytől félek. Még vacilálok hogy mit vegyek.

Azt mondják TI-chip típusú FW-vel a legjobb a kompatibilitás.... Amit még nem tudok, hogy Windows 7 Ultimate x64-esen gond nélkül fog-e müködni a DIGI 002-es. Cubase-t és Pro Tools 10-et használok...

Link to comment
Share on other sites

Fordítva bedugni a kábelt nem lehet. Sőt, rosszul kihúzni sem lehet. Az viszont előfordulhat, hogy ha az áramot a FireWire kábelen keresztül kapja, és úgy húzod ki a kábelt, hogy előtte nem kapcsolod ki a hangkártyát, akkor előfordulhat probléma. Ezt Általában a gyártó külön hangsúlyozza, hogy erre figyeljünk oda. Egyébként is érdemes a saját tápegységével használni, ha egyáltalán van neki.

Egyébként a Digi 002-es hangkártya igen jó minőségű, etalon volt régebben az árkategóriájában.

Amit viszont Tetsuo említett: utána kell járni, hogy milyen FireWire chipset van az alaplapodon, és hogy azt támogatja-e ez a kártya. Ha nem, akkor érdemes venni egy külön FireWire kártyát a gépbe.

u.i.: egyébként áramot a legkisebb FireWire 400 (mert két féle van belőle) nem tudja átadni...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...