Jump to content
Ménemszól.hu

WNAMM2013 - Új Fatar Stage Piano: megjelent Numa Concert!


spacechimp

Recommended Posts

Az első sorban billentyűzet-mechanikái nyomán világhírűvé vált olasz gyártó mostanában már nem csak midikontrollereket gyárt, "lelket" is csomagolnak hangszereikbe, eleinte néhány saját hangszínnel rendelkező kalapácsos midikontroller-színpadi zongora hibrideket gyártottak (Numa Piano, Numa Compact), majd a Waldorffal összefogva egy virtuál analóg szintit is piacra dobtak (Fatar Sledge).
A Fatar a 2013-as NAMM Show-n bemutatta vadonatúj színpadi zongoráját a Numa Concert-et, nem könnyű piacra indul ezzel a Fatar, de ha csak a specifikációkat nézzük, elég jónak tűnik a hangszer, nyilván hallani is kell majd.

 

post-1-0-54224900-1360029033_thumb.jpeg

A Studiologic Numa Concert egy professzionális, 88 billentyűs, kalapács-mechanikás hangszer, fa billentyűtesttel, és a fehér billetnyűk elefántcsont-szerű borítást kaptak. Autentikus zongoraérzetet ígérnek a mechanikát illetően, és a 3 szenzoros technológiának köszönhetően gyors repetíciók megvalósítására is képes lesz. A Grand Piano mintát professzionális körülmények között, profi hangmérnökökkel rögzítették, és zongoraművészek segítségével tökéletesítették.

Az új Concert Grand, és Stage Grand hangszínek 1GB mintán alapulnak, mind a 88 billentyű hangját rögzítették 5 mikrofonnal (közeli+surround), és több dinamikatartományt felvettek nyilván a pianissimo-tól a fortissimo-ig, a végeredmény 9 dinamikaszintű sztereó minta.

A Numa Concert eltérően az eddigi modellektől már képes a húrrezonancia modellezésre, valamint a testrezonancia modellezésre is.

Az új Fatar Numa Concert március végétől lesz kapható, és kipróbálható a Hit Space-ben!

Link to comment
Share on other sites

Milyen jó volna egy nord piano modul és egy Fatar mechanika... :-D

 

Egy jó Nord piano modul bizony nagyon jó volna! Írtam is az új Kawai keyboardnál... Sőt egy desktop Elektro 4 a régi mintájára volna csak igazán, a sampling lehetőségével! :)

Furi hogy mára kicsit kihalt a hangmodul gyártás szokása, szinte egy kézen össze lehet számolni a cuccokat, élükön az amúgy fenomenális Roland Integra 7-tel.

 

Hitspacesek! Azért majd nyomjatok már infót ha kiderül ennek a Fatarnak az ára! Roppantul izgat már többünket itt köreinkben, kellemes jószágnak látszik. :)

Link to comment
Share on other sites

Milyen jó volna egy nord piano modul és egy Fatar mechanika... :-D

 

Jelentem, ilyen létezik!

 

Nord Piano 2 HA 88

 

Egy jó Nord piano modul bizony nagyon jó volna! Írtam is az új Kawai keyboardnál... Sőt egy desktop Elektro 4 a régi mintájára volna csak igazán, a sampling lehetőségével! :)

Furi hogy mára kicsit kihalt a hangmodul gyártás szokása, szinte egy kézen össze lehet számolni a cuccokat, élükön az amúgy fenomenális Roland Integra 7-tel.

 

Hitspacesek! Azért majd nyomjatok már infót ha kiderül ennek a Fatarnak az ára! Roppantul izgat már többünket itt köreinkben, kellemes jószágnak látszik. :)

 

Rajta vagyunk az ügyön. 

 

Desktopokat azért nem gyártanak - és visszakanyarodnék ide a fórumtémához-, mert alig van ma olyan, akinek desktop cucc kellene. Ezt a műfajt úgy hívják, hogy STAGE PIANO. Ez a profi digizongi piac úgy 95%-a.

 

Csak mondom: volt már rengetegszer szavazás, hogy jöjjön-e ki hangszer modul változata. Nagyon kevesen kérték.

Megértem, hogy ez fájdalmas számukra.

 

Még egy gondolat: azért egy hangmodul + egy midi keyboard nagyon nagyon nem ugyanaz az élmény, mintha a keyboard össze van építve a hangkeltő résszel. Sokkal gyorsabb, feszesebb, és sokkal jobban követi a játékmódot. 

Link to comment
Share on other sites

Jelentem, ilyen létezik!

 

Nord Piano 2 HA 88

 

 

Rajta vagyunk az ügyön. 

 

Desktopokat azért nem gyártanak - és visszakanyarodnék ide a fórumtémához-, mert alig van ma olyan, akinek desktop cucc kellene. Ezt a műfajt úgy hívják, hogy STAGE PIANO. Ez a profi digizongi piac úgy 95%-a.

 

Csak mondom: volt már rengetegszer szavazás, hogy jöjjön-e ki hangszer modul változata. Nagyon kevesen kérték.

Megértem, hogy ez fájdalmas számukra.

 

Még egy gondolat: azért egy hangmodul + egy midi keyboard nagyon nagyon nem ugyanaz az élmény, mintha a keyboard össze van építve a hangkeltő résszel. Sokkal gyorsabb, feszesebb, és sokkal jobban követi a játékmódot. 

 

Látom az árakat, akkor most végre kikerült! (Kurzweil SP5-8-al pont 1 árban van!)

http://www.hs-online.com/hu/Kompakt-digitalis-zongora-22/Numa-Concert-5146.html

 

 

Desktop: Oké, értem hogy boltként nektek ebben is jobb a rálátásotok, de ez máshol is így van, úgy értem kis hazánkon kívül?

Más tészta nyilván, de volt ilyen a Virusból is, vagy itt volt nemrég a Korg M3-M stb, akkor az deficit volt? Én megértem hogy ha így nem megy annyira ma a modul sem, de ez nem egy taktika is a gyártóktól, hogy keyboardként többet lehet elkérni érte?

Amúgy azt a felmérést kik végezték, mert itt nem igen lehetett róla hallani, vagy mikor volt az?

A modulnak pont az az előnye, hogy akinek már 6 keyboardja van, ne kelljen még egy 7. is.

 

4Day13_1.jpg

6528_z_11900054_03_b.jpg

6531_z_11900054_06_b.jpg

(az audio IN-t nem értem! ???)

 

6533_z_11900054_08_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...