Jump to content
Ménemszól.hu

MESSE13: Nord Drum 2 és Nord Pad


A/D

Recommended Posts

Megindult a MESSE hírfolyam, elsőként a Nord Drum 2-ről számolunk be, illetve annak tartozékaként megjelenő Nord Pad-ről.

 

A Nord Drum 2 egy trigger interfésszel egybekötött virtuális dobgép, amely számos létező és kitalált dobgép hangját képes megszólaltatni. Újdonságok:

 

  • 6 csatorna bemenet (korábban 4)
  • Sztereó kimenet (korábban monó)
  • Rezonancia modellezés
  • FM szintézis
  • Torzító effektek
  • Panoráma
  • CC vezérlés

Nincs információnk arról, hogy a korábbi változat képes-e szoftver update útján felvenni azokat a képességeket, amelyeket a hardver lehetővé tesz.

 

Nord Pad: egy érzékeny, kompakt több-ütőlapos felület, melyet a Nord Drum 2-höz készítettek. Ahhoz egy elegáns ethernet csatlakozóval kapcsolódik, és külön vásárolható meg.

 

 

post-1-0-31731200-1365431446_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

Nem akartam új témát nyitni emiatt de, hogy most ugye iszonyat ütős akcióban van a Nord Drum, meg szeretném kérdezni (nem vagyok dobos), hogy tudom-e használni úgy,mint egy sima dobgépet, mint mondjuk egy AKAI XR-20-ast? Tehát nem kötnék rá dobcuccot, csak a hangjait használnám, midivel a LOGIC-ban?

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!Nem akartam új témát nyitni emiatt de, hogy most ugye iszonyat ütős akcióban van a Nord Drum, meg szeretném kérdezni (nem vagyok dobos), hogy tudom-e használni úgy,mint egy sima dobgépet, mint mondjuk egy AKAI XR-20-ast? Tehát nem kötnék rá dobcuccot, csak a hangjait használnám, midivel a LOGIC-ban?Előre is köszi!

Szerintem remekül tudod használni, simán midizve is elég érdekes a cucc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A Nord keményít! Most jkelentették be a Nord Beat 2 step szekvenszert ipadre, ami most az ütőfelületteI kombinálva nagyon izgalmasnak tűnik:

 

  • A sávok száma immáron lehet 6 ;)
  • Flam, 32-edek és 32ed tripletek
  • MIDI órajel szinkron (fogad és küld is)
  • Bővített MIDI kimeneti beállítások a Nord Beat v. más MIDI kompatibilis iPad apphoz
  • A dalok Program Change-vel elmenthetők

 

(az újdonságokról bővebben itt lehet olvasni)

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...