Jump to content
Ménemszól.hu

MESSE13: Nord Lead 4 és Nord Rack 4


A/D

Recommended Posts

A kiállítás egyik fő meglepetése, hogy a Nord cég visszatért a gyökereihez: minden idők legismertebb virtual analóg szintetizátora a Nord Lead, ennek jön ki most a legfrissebb változata: de nem csak billentyűsben, hanem rackben is, mint a régi szép időkben! Lássuk!

 

A hangszer új előadást támogató jellemzőket és fejlett lajerezési és szinkronizációs képességeket kapott.

Két új szűrőtípus, beépített effektek: a Nord Lead 4 jogosan pályázhat a legjobbak ligájába.

 

A 4 part multimbrális hangszer két zsír új oszcillátort kapott 2x-es oversamplinggel. A klasszikus analóg hullámrofmák mellett van itt egy Wavetable mód is, mely egyben újítás is: úgy hívják, formáns hullámtábla. 

 

A hangok csonkolására FM, hard és szoftszinkron áll rendelkezésre, illetve valódi Unison mód (annyit tesz, hogy az unison innentől már nem vesz el a polifóniából). Akár 4 hangot tud összelayerezni. Meleg.

 

A szűrő 12/24dB, HP, BP és LP, plusz a Nord szerint a VA szintézisben korszakalkótó tranzisztor és dióda létraszűrő szimuláció.

 

A következő nagyon okos elgondolás: a "variation" nevű gombok 7 variáció előre tárolását engedik meg ugyanabból a hangszínből. Azt jelenti, hogy egy ilyen gombhoz hozzárendelhetünk egy teljesen más kapcsoló-tekerő állást, gyakorlatilag mintha "kuplungolnánk", pl. egy leütés erejéig a hang tetszőleges paramétereit megváltoztatja (mondjuk hosszú lesz a reverb, vagy lesz delay stb).

 

A hangok ritmikusan is változtathatók, master órajelhez igazíthatók, a layerek képesek egymáshoz igazodni.

 

Minden partnak saját effektjei vannak: delay, reverb, csöves torzító szimulálta overdrive, beszéd-effektus és sample rate csökkentős crush.

 

Kaphatóság: 2013. május!

 

Részletek és hallgatható demók itt. Nagyon jó! :) (Főleg, ha igaz az, hogy ezek mind élőben lettek OVERDUB és processzálás nélkül előadva!!!!)

post-1-0-46758000-1365432899_thumb.jpg

post-1-0-77924600-1365432933_thumb.jpg

post-1-0-67742700-1365432935_thumb.jpg

post-1-0-78318100-1365432937_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hoppácska! NL4 tabletop??? Csak nem kezdik olvasgatni a ménemszólt a svédek, hogy vannak akik hiányolják a desktop cuccokat? Emléxel Ádám bácsi? :)

Mellesleg arról lehetne majd írni, mitől is jobb-több ez az elődeinél...

A kiállítás egyik fő meglepetése, hogy a Nord cég visszatért a gyökereihez: minden idők legismertebb virtual analóg szintetizátora a Nord Lead...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A sok olcsó marketing-duma után végre hallható is, hogy miről van szó. :)

 

:))) LOL! Előbb volt hallgatható anyag a hangszerről mielőtt bárki bármit is bejelentett volna :) Sőt, mikor kirakták az anyagot róla, rögtön Soundcloud playlist követte.

 

Viszont tényleg ez az első videó, amiben fogalmatlan próbálgatás van. Aki készítette, nyilván nem jött rá mi itt a pláne. Valszeg nem érdekelte az "olcsó" marketing, ami ebben az esetben kb. egy sima termékleírás volt. 

 

Vajon a koronaledeket miért spórolták le? A hármason már rajta volt, és szerintem jobb is. Ócsóság? Esetleg nord2 romantika?

 

Ha tippelhetek: nem annyira hasznos, mint amennyire megdrágítaná a hangszert. Manapság az ilyesmi "harmadlagos" kérdés. Arra gondolok, hogy fontosabb a sound és valami kirívó tudás, mint az, hogy minden eddigi elvárásnak megfeleljen (nekem is más sorrend van a fontossági listámon). De már extrém szinten, pl. vannak szintik amik rendesen a hangközöket se tudják tisztán tartani, meg nincs preset memóriája sem, mégis imádják azokat. Ehhez képest egy koronaled ultraluxus. Szóval ha ez kell, akkor go NordLead3, ami egyébként szintén nem lett egy beszt szeller (ezt nem tudom biztosan, de nagyon ritkán látom).

Link to comment
Share on other sites

Ez a "fogalmatlan próbálgatás" nekem többet mond minden SoundCloud-demónál. Az "olcsó marketing-duma" nem neked szólt, csak összességében megmosolyogtató, hogy a XXI. században örülni kell neki, ha egy digitális szintin van valami minimális effekt-szekció (ahogy az Electro 4 legnagyobb innovációja az USB MIDI volt... :D vagy ott van a másik topikban tárgyalt Wave a szinkron nélküli LFO-kkal). A modulation triggert meg már előtte a Novation, persze ettől még jó, hogy van. Soundban persze rendesen odakurjant a cucc, de a G2 nálam továbbra is veretlen maradt. :)

 

:))) LOL! Előbb volt hallgatható anyag a hangszerről mielőtt bárki bármit is bejelentett volna :) Sőt, mikor kirakták az anyagot róla, rögtön Soundcloud playlist követte.

 

Viszont tényleg ez az első videó, amiben fogalmatlan próbálgatás van. Aki készítette, nyilván nem jött rá mi itt a pláne. Valszeg nem érdekelte az "olcsó" marketing, ami ebben az esetben kb. egy sima termékleírás volt. 

Link to comment
Share on other sites

Ha tippelhetek: nem annyira hasznos, mint amennyire megdrágítaná a hangszert. Manapság az ilyesmi "harmadlagos" kérdés.

 

Nekem a legnagyobb vagy talán egyetlen bajom a nord 2-vel, hogy ha betöltök egy presetet, nem tudom hova vannak állítva a paraméterek. Maga a koronaled tényleg nem fontos, csak az, hogy tudjam a pontos (vagy akár a kb.) értékeket.

Link to comment
Share on other sites

Ha tippelhetek: nem annyira hasznos, mint amennyire megdrágítaná a hangszert. Manapság az ilyesmi "harmadlagos" kérdés. Arra gondolok, hogy fontosabb a sound és valami kirívó tudás, mint az, hogy minden eddigi elvárásnak megfeleljen (nekem is más sorrend van a fontossági listámon). De már extrém szinten, pl. vannak szintik amik rendesen a hangközöket se tudják tisztán tartani, meg nincs preset memóriája sem, mégis imádják azokat. Ehhez képest egy koronaled ultraluxus. Szóval ha ez kell, akkor go NordLead3, ami egyébként szintén nem lett egy beszt szeller (ezt nem tudom biztosan, de nagyon ritkán látom).

Kb amiért nincs a Kurzweileknek érintőképernyője :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...