Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Apogee Duet vs. Duet 2


nightray

Kérdés

Sziasztok!

 

Én egy eredeti firewire-s Duet-l rendelkezem.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes Duet 2-re lecserélni?

Van, annyival jobb a Duet2 mint az 1, hogy érdemes lenne megvenni?

 

Külföldi fórumokat olvasgatva, valaki a Duet1-re esküszik, de van aki a Duet2-re:)

Nektek mi a tapasztalatotok?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Mi az hogy valamire esküsznek, érted. Hangminőség a kérdés? A kettes jobban szól. És akkor mi van, ennél gyengébb hangkártyával is csináltak már jó lemezt és igen, mindkettőnél létezik jobb. Szóval ha elégedett vagy a Duet 1-ed, ne cseréld le. Erre a kérdésre ez a válaszom. Ha kellenek a Duet 2 fícsörei, akkor van értelme, de az meg ugye nem mások vitájának függvénye, azt egyedül te tudod.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én egy eredeti firewire-s Duet-l rendelkezem.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes Duet 2-re lecserélni?

Van, annyival jobb a Duet2 mint az 1, hogy érdemes lenne megvenni?

 

Külföldi fórumokat olvasgatva, valaki a Duet1-re esküszik, de van aki a Duet2-re:)

Nektek mi a tapasztalatotok?

Szia!

Szerintem akkor tudod ezt igazán eldönteni, ha kipróbálod saját magad a két versenyzőt A/B tesztben.

Link to comment
Share on other sites

A/D:Köszi.

Egyébként a Duet2-be és a Quartetbe ugyanaz a konverter van?

Igen. Vagy nagyon pici az eltérés. (Az Apogee rávágta hogy ugyanaz, csak nagyon kis eltérés van). Nekem hallásra nem érezhető a difi. Remek konverter. Ahogy már írtam korábban is: a Duet 1-nek nincs olyan baj a hangjával, hogy az ember amiatt cserélje le. Én mindig furcsán néztem a konverter fétist: a feature ugyanolyan fontos. Én pl. gondolkodom hogy a Symphonymat a gyengébb hangú Apollo 16-ra cserélem le. Nekem a realtime UAD pluginek pl. fontosabbak. Ezt csak példa okáért írtam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...